Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Založení nové enduro tratě

#1 07.07.2014 09:50:19

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Založení nové enduro tratě


Lokalita : http://www.avareal.cz/prodej-pozemku-v- … -na-morave hledám sponzory na vybudování enduro tratě. příkladem: Sponzor by měl předplaceno za 2tis.kč volný vstup v provozních hodinách po dobu 3let, za 10tis bude free vstup na pořád dokud mu mašina nepoláme všechny kosti v těle  lol . Počínaje od dokončení stavby. Zajímají mě ohlasy popř. jestli se dá dohromady taková skupina lidí, aby tuto akci bylo vůbec možné zrealizovat. usch Hlavním účelem je odlehčit lesům od stále se zvyšující aktivitě motorkářů vč. mě a1  Zajímají mě Vaše názory na danou věc. wink Samozřejmě je zde možná i propagace firmy pomocí bilboardů atd. (sponzorům se meze nekladou) lol 

 

#2 07.07.2014 11:16:41

TomKLX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Hb 390 fe
Věk: 34
0 0

Re: Založení nové enduro tratě


Hoždy:

Jsem ze středních čech, takže pro mě mimo, jen můj nazor: 117 kč za metr za pozemek na " enduro trat " se mi zda jako nesmysl. Nicmeně myšlenka pěkna, akorat je myslim třeba pozemek o rozloze několika hektarů s cenou za metr řádově desítky korun. Velký důraz bych dával na výběr s ohledem na co nejmenší možné problémy se " sousedy a ekologisty".

 offline 

 

#3 07.07.2014 12:12:50

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Založení nové enduro tratě


TomKLX: Jasný je to drahý jak cíp  a11  Ale když se podíváš hned vedle ta parcela je motokrosová trať Račice - z toho důvodu koukám po tomto. S lidmi by problém být neměl.  buee 

 

#4 07.07.2014 12:28:28

Re: Založení nové enduro tratě


Je to víceméně rovina, velký jak 2 větší zahrady a docela drahý.. To je plocha tak max na nějaké překážky.

 offline 

 

#5 07.07.2014 14:10:34

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Založení nové enduro tratě


RadoTP: Jo no chce to jiný místo v okolí Šumperka nebo Zábřehu. Osobně si myslím že nemá nárok za ty peníze kohokoliv sehnat. heh11 

 

#6 07.07.2014 14:43:16

vyhul05
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 261
Založená vlákna
Místo: Reci, Județul Covasna, Ru
Motorka: EC300
Věk: 27
0 0

Re: Založení nové enduro tratě


Hlavně aby tam nerostlo něco chráněnýho. Že kdysi tam dráhu schválili neznamená, že ji tam schválej i dnes..

A můžeš počítat s tím, že všichni, co těží z té vybudované tratě, budou výstavbu té tvé bojkotovat, bo konkurenci nechce nikdo..

Ale je to zajímavý téma. Taky by mě zajímalo, co všechno člověk musí vyběhat, co všechno potřebuje, aby mu trať schválili. Chtělo by to někoho, kdo má zkušenosti...

Editoval vyhul05 (07.07.2014 14:49:26)


Co neopravi izolacka, to neopravi nic!

 offline 

 

#7 07.07.2014 14:58:41

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Založení nové enduro tratě


vyhul05: Přesně tak. Vůbec nevím v čem všem je problém. Každej nadává že není kde jezdit a nic proto nedělá. Informace mají cenu zlata  usch 

 

#8 07.07.2014 15:24:19

carbous
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 642
Založená vlákna
Motorka: Kawasaki kdx 250, Gas-Gas ec 300, KTM exc 450 2012
Věk: 39
0 2

Re: Založení nové enduro tratě


Přeji hodně štěstí. Mi se snažíme už od předloňska a dokonce je na to příhodná lokalita tím že je to zavezené staré smetiště a tudíž ten pozemek nemá na nic jiného využití. Je to i dost daleko od jakéhokoli osídlení tudíž by nebyl problém s hlukem a i přes to nám to na zastupitelstvu smetli zatím ze stolu. Chtěli po nás nasbírat podpisy od lidí kdo je pro, těch bylo požehnaně, ale úředníci jsou hajzli pokud jím s toho nic nekápne.  ne  ne 

 offline 

 

#9 07.07.2014 15:28:48

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Založení nové enduro tratě


Vím o člověku, který si na svém pozemku zbudoval malou trať a nikoho se neptal. Bordel tam denodenně nikdo nedělá, od nejbližšího obydlí je to asi kilometr, od nejbližší zahrádky asi 400m a co ?

Nejsem zastáncem - tohle je moje, budu si dělat co chci (myšleno třeba skládka atd...), ale taky nejsem zastáncem - je to tvoje, to jo, ale poslouchat budeš nás a my si rozhodneme jak to budeš užívat.

Lidi jsou dnes zvířata a úřední šiml řehtá víc, než jindy...Bude to složité, ale ne nemožné

 offline 

 

#10 07.07.2014 18:46:03

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Založení nové enduro tratě


Janek: Se stavební technikou by nebyl problém big_smile a rozdíl mezi mx tratí a enduro je markatní. Mx trať se jezdí velmi rychle, je široká a z pravidla jednoduchá na průjezdnost zpestřená o řadu velkých skoků. Enduro trať je trať velice těžká na průjezdnost, číhá zde řada nástrah jako např. voda, kamenité úseky a v neposlední řadě prolog- ve kterém je zapotřebí zdolat velké množství umělých překážek, jakož to klády, pneumatiky, hromady kamení, skruže atd. člověk co umí mx většinou si na enduro trati namlátí, nikdy né naopak  usch Ale myslím že máš pravdu, možná by se to chtělo zaměřit na zvelebení stávající tratě kterou mám5km od baráku. Pokusím se dohodnout s majitelem ať nás to tam nechá trochu upravit - samozřejmě za roční permici a nějakou tu reklamu. Jinak tato trať se rozkládá na ploše 350x50m a zvládnu na ní tak 5 kol a jsem KO lol můj pojezd na ní zde: https://www.youtube.com/watch?v=8Ma7AdB … e=youtu.be jinak kdo by měl zájem se povozit platí se tam myslím 200kč na den a bývá tam prázdno kvůli nulové reklamě.  lol 

 

#11 07.07.2014 19:56:50

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Založení nové enduro tratě


Hoždy:
To je u Coufala ?


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#12 07.07.2014 20:14:20

carbous
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 642
Založená vlákna
Motorka: Kawasaki kdx 250, Gas-Gas ec 300, KTM exc 450 2012
Věk: 39
0 2

Re: Založení nové enduro tratě


Hoždy napsal(a):

Janek: Se stavební technikou by nebyl problém big_smile a rozdíl mezi mx tratí a enduro je markatní. Mx trať se jezdí velmi rychle, je široká a z pravidla jednoduchá na průjezdnost zpestřená o řadu velkých skoků. Enduro trať je trať velice těžká na průjezdnost, číhá zde řada nástrah jako např. voda, kamenité úseky a v neposlední řadě prolog- ve kterém je zapotřebí zdolat velké množství umělých překážek, jakož to klády, pneumatiky, hromady kamení, skruže atd. člověk co umí mx většinou si na enduro trati namlátí, nikdy né naopak  usch Ale myslím že máš pravdu, možná by se to chtělo zaměřit na zvelebení stávající tratě kterou mám5km od baráku. Pokusím se dohodnout s majitelem ať nás to tam nechá trochu upravit - samozřejmě za roční permici a nějakou tu reklamu. Jinak tato trať se rozkládá na ploše 350x50m a zvládnu na ní tak 5 kol a jsem KO lol můj pojezd na ní zde: https://www.youtube.com/watch?v=8Ma7AdB … e=youtu.be jinak kdo by měl zájem se povozit platí se tam myslím 200kč na den a bývá tam prázdno kvůli nulové reklamě.  lol 

Dobré poježdění tam máte  smile  ano 

 offline 

 

#13 07.07.2014 20:22:27

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Založení nové enduro tratě


Hoždy:

Snaha se určitě počítá, ale obávám se, že tohle by byly opravdu vyhozené peníze.
Ten pozemek je opravdu malý a tím že je rovný, tak i nezajímavý. Dokonce i na trať typu extrem enduro.
Smysl by to mělo, pokud by ten pozemek byl už tvůj a nejlépe byla tvoje i ta trať vedle a chěl jsi to mít jako zpestření, nebo pro přilákání nových lidí. To by byla jiná.
Navíc pokud chceš něco takového budovat a hlavně udržovat, tak vlastnictví těžké techniky je víceméně nutnost, jinak tě to zrujnuje.
Vidím to i na enduro tratích, které znám a které se mi ze začátku moc líbili a už i teď mi připadají malé. Nebo na krosových tratích, kde nemají techniku na údržbu, takže to tam chátrá a nikdo tam nejezdí.

Druhá věc je legalizace. Ta je dnes skoro nemožná. Proto je lepší stavět vždy už na něčem co funguje. Třeba rozšíření stávající trati a tak.

No jinak hodně zdaru. smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#14 07.07.2014 21:08:16

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Založení nové enduro tratě


tank: Jojo Coufal a30 

 

#15 07.07.2014 22:14:27

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: Založení nové enduro tratě


Čau, tak z vlastních zkušeností to znám. U nás jsme se taky si vybudovat malou trať. Bylo to na staré skládce. Nic tam nerostlo a pozemek k ničemu. Jen samý bordel a hnus. Hlína se nějaká zbudovala a technika taky. Nápadů bylo hodně jak,kudy přes co jak vysoko kolik zatáček atd.  ano Já si už nepamatuji jak dlouho to tam fungovalo ale někteří mezi námi Offmotákama si to určitě pamatují. Taky jsme měli i ruční nářadí a upravovalo se. Pořádaly se i závody byla i startovací rampa,pak se rozšiřovalo na endurovku. Co z toho zůstalo NIC....... ne  ne  ne  a13 
Obec dostala prachy na rekultivaci pozemku skládky a je po trati  a19 
Možná někdo bude mít i fotky z let slávy ale je to už dávno.  Hau


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

#16 07.07.2014 23:00:29

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Založení nové enduro tratě


Hoždy napsal(a):

Janek: Se stavební technikou by nebyl problém big_smile a rozdíl mezi mx tratí a enduro je markatní. Mx trať se jezdí velmi rychle, je široká a z pravidla jednoduchá na průjezdnost zpestřená o řadu velkých skoků. Enduro trať je trať velice těžká na průjezdnost, číhá zde řada nástrah jako např. voda, kamenité úseky a v neposlední řadě prolog- ve kterém je zapotřebí zdolat velké množství umělých překážek, jakož to klády, pneumatiky, hromady kamení, skruže atd. člověk co umí mx většinou si na enduro trati namlátí, nikdy né naopak  usch Ale myslím že máš pravdu, možná by se to chtělo zaměřit na zvelebení stávající tratě kterou mám5km od baráku. Pokusím se dohodnout s majitelem ať nás to tam nechá trochu upravit - samozřejmě za roční permici a nějakou tu reklamu. Jinak tato trať se rozkládá na ploše 350x50m a zvládnu na ní tak 5 kol a jsem KO lol můj pojezd na ní zde: https://www.youtube.com/watch?v=8Ma7AdB … e=youtu.be jinak kdo by měl zájem se povozit platí se tam myslím 200kč na den a bývá tam prázdno kvůli nulové reklamě.  lol 

Byla by lokace tratě? Šumperk mám kousek, tak by jsme se tam zajeli vyblbnout. Na odreagování dobrý  ano Klidně do SZ dík  smile 

Jinak k věci. Nám se podařilo obnovit malou zaniklou mx trať. Jen jsme museli obejít lidi skrze podpisy a sepsat smlouvu o tom že tam nebude nepořádek a při výpovědi vrátíme pozemek do původního stavu atd... Pozemek se nachází kousek od ZŠ a naštěstí zatím žádné problémy, je fakt že už nás to celkem přešlo.... jezdit furt to samé  a22 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#17 24.10.2017 09:10:07

mv84
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 54
Založená vlákna
Místo: Horoměřice
Motorka: Sx525
Věk: 32
0 0

Re: Založení nové enduro tratě


Když to tak čtu tak asi můj plán koupit pole kousek za Prahou  (3600m)a předělat ho na mx trať  nemá  moc šancí na úspěch  . V Babišlendu je možné jen pěstování  řepky  :-(

 offline 

 

#18 24.10.2017 10:36:50

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Založení nové enduro tratě


mv84 napsal(a):

Když to tak čtu tak asi můj plán koupit pole kousek za Prahou  (3600m)a předělat ho na mx trať  nemá  moc šancí na úspěch  . V Babišlendu je možné jen pěstování  řepky  :-(

hele je to dost problém v dnešní době něco takovýho udělat ofiko  hmm  a když to uděláš na černo tak budeš během chvíle řešit problém jako teď kluci v Říkově u České Skalice....

 offline 

 

#19 24.10.2017 10:44:12

mv84
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 54
Založená vlákna
Místo: Horoměřice
Motorka: Sx525
Věk: 32
0 0

Re: Založení nové enduro tratě


No jo.   Tak možná v příštím životě :-(

 offline 

 

#20 24.10.2017 10:45:59

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Založení nové enduro tratě


mv84:

Schvalne, za kolik metr?

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů