Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???

#1 04.07.2014 23:13:48

FoXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
Věk: 29
Tel: N6303i bezdotykáč =)
1 0

VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


Zdar,

mám dotaz a potřebuju rychlou radu. Dnes jsem si vybral moto, vše dohodnuto na zítra a pak přišel problém. oko1  Předchozí majitel dělal komaxit a při pískování nezajistil zachování VINu. Na rámu je tedy pouze samolepka a VIN jako takový prostě moto neobsahuje. Volal jsem tedy majiteli ať se nezlobí, ale že do toho nejdu. Naopak mě to doslova sere, protože je to fakt dobrej kus  ee3  Co s tím?? Vidíte to také jako já-problém??? Myslím si že jsem udělal dobře , že jsem to zatím odřekl, ale chci to vyřešit a tu moto nakonec koupit. Je to peklo. Ale bez origo VINu do toho nechci jít. Ještě bych pochopil kdyby bylo v TP že VIN byl nečitelný proto je vyražen jinde(oficielně), ale to vůbec nevím jak funguje. Díky za každý názor a tip.


Prosím Vás ! Nemáte něco k pití ? Já mám takovej hlad , že nemá s kým spát...

 offline 

 

#2 04.07.2014 23:44:42

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


FoXR:

Ono to vinko nikam neuteklo, pod tim komaxitem pořád bude...Jestli nekecá...


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#3 05.07.2014 03:55:35

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


Někde je VIN jen vyražené v barvě takže po opískování na komaxit nezůstane na rámu nic  nee1  nee1 

Editoval babaexc (05.07.2014 08:06:52)

 

#4 05.07.2014 07:38:50

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


FoXR: moto bez VIN, je jako enduro bez papírů. Někomu to vůbec nevadí, jezdí výhradně bez značek a mimo silnice. Samozřejmě je pak cena v řádu desítek tisíc jinde. Pokud chceš moto bez problémů, já bych do toho nešel. Stačí, i když s tím pojedeš někde na vozíku a budeš vysvětlovat do zblbnutí: ty se budeš dušovat, nervovat, že je vš ok, ale vysvětlovat to budeš jen ty (ne on) a koho bude tahle historka zajímat? Ideální by bylo, teda pokud nelze origo znaky obnovit, kdyby nechal původní majitel ofiko vyrazit úředně jiný VINkod a doladil to papírově. Čítám, ale že byrokratické kolečko není jeho hobby, takže ti raději sleví a bojuj sám. Za mě nebrat a sehnat jiný slušný kus ve stejné ceně. Ale volba je na tobě. smile 

 offline 

 

#5 05.07.2014 12:55:08

FoXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
Věk: 29
Tel: N6303i bezdotykáč =)
1 0

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


Dotaz je aktuální, prosím další názory, i když o tom mám už jasno. Pokud to nebude přeraženo oficielně nějakým úřadem, a zaznamenáno v TP Nejdu do toho!!!  a21 


Prosím Vás ! Nemáte něco k pití ? Já mám takovej hlad , že nemá s kým spát...

 offline 

 

#6 05.07.2014 13:55:47

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


Jestli je VIN nenávratně v p... , tak z toho koukají jenom problémy. Na technický tě vykopnou a snažit se to dohnat přes úřady  =   oko1  . Určitě nějaká cesta je, ale za sebe  bych ji nehledal když nemusim.


Co shoří neshnije

 offline 

 

#7 05.07.2014 16:04:27

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


FoXR:

Majitel musí na STK, kde mu dají protokol, že VIN je nečitelný. S protokolem zajde na registr vozidel, kde vyplní žádost na vyražení VIN náhradní metodou, doloží, proč je VIN nečitelný, napíše kde by měl být VIN ideálně vyražen. Když to projde, tak mu dají papír na povolení vyražení VIN náhradní metodou a odkážou ho na servis, který ho může za další poplatek vyrazit.. Jiná oficiální cesta není.

 offline 

 

#8 05.07.2014 16:46:25

FoXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
Věk: 29
Tel: N6303i bezdotykáč =)
1 0

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


Zatím nehoří, motocykl jsem nekoupil. Na poslední chvíli jsem prozatím cuknul, že bez toho ražení to nechci. Jen jsem byl 1000% přesvědčen že toto je to co chci a tento problém, ač se mi z počátku zdál jako blbost. Současnému majiteli se zdá pořád jako kravina co není třeba řešit, protože u nich to je prý v poho. Já si trvám na svém, ten VIN tam chci, a protože tam nebyl když jsem se omylem podíval, a byla tam samolepka řekl jsem jedině oficielní cectou žádný v garáži - to už pak je podvod a do toho nejdu. Jak píšete výše. Nechat to napsat do TP, jak že je problém, tak že to udělal kompetentní firma-úřad aj. a vše je jinak naprosto v pořádku. Ale chtěl jsem slyšet Vaše, pro mě důležité názor. Než koupím moto za 100TKč chci tenhle základ mít v pohodě. To podle mě není žádnej zbytečnej přepich a nechci nic zvláštního. Nevím no ...  a26  Už mi z toho mrdá , když si vyberu tak je zase problém kde bych ho nečekal, ale dle mě dost podstatnej

Editoval FoXR (05.07.2014 16:49:29)


Prosím Vás ! Nemáte něco k pití ? Já mám takovej hlad , že nemá s kým spát...

 offline 

 

#9 05.07.2014 17:44:26

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


Co je teda přesně u stávajícího majitele "v poho?" To že prodává neidentifikovatelný motocykl? kdy si nikdy nebudeš jistý, jestli o něj nepřijdeš (čorka), jestli projdeš Stk A HLAVNĚ JAK TO JEDNOU PRODÁŠ TY? Bez ohledu na špičkový technický stav jsem tu psal sám za sebe - hlídám si svoji investici, tohle je cesta zpět. Pokud ti to nevadí, máš na STK známýho a jednou to budeš obdobným způsobem prodávat a modlit se, aby to nějaký trouba koupil, jdi do toho. Je vidět, že o motorku stojíš, ale zvažuj všechna pro a proti a to do důsledku, nejen do koupě a radosti z vožení se.  wink
p.sp. nevím o jakou motorku se zajímáš, je mě to jedno, a nikoho z účastníků zájezdu neznám, jen pro pořádek. 

Editoval Ataman (05.07.2014 17:45:36)

 offline 

 

#10 05.07.2014 20:19:24

FoXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
Věk: 29
Tel: N6303i bezdotykáč =)
1 0

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


Ataman:
Jedná se o toto http://www.motoinzerce.cz/motorky/ktm/8 … 0-exc.html

Moto suchý, je pán ve věku skoro mého otce co nám tady všem v okolí dodává díly, servisuje motorky a je takovou dobrou volbou pokud chceš cokoliv na moto jedu za ním. Který mi ten servis v 5/2014 potvrdil, měl motor vejpůl a nedělal to protože by bylo třeba ale preventivně, protože to majitel chtěl. Přesně bez mých indýcijí vytáhl fakturu řekl mi co dělal co viděl a že mu majitel dal moto se slovy vyměň vše co je třeba. Převody a spojka že OK nebylo třeba nic. Moto vypadá velice pěkně na enduro, jede velice pěkně vše jak se mi líbí a mělo by být. Kromě malého detajlu jako je ten VIN. Nynější majitel zná borce co moto koupil nové v ČR, rok ho jezdil a prodal nynějšímu majiteli. Protože mu nešlo o prachy moto nechal oservisovat, a že mají levný komaxit + pískování (300kčkomplet) a líbila se mu oranžová - 6dayskový rám, nechal to polít do komaxu. S tím že VIN již potom neby čitelný, proto nechali vyrobit samolepku VINu a nikdy s tím neměli problém. Že to není ani první ani poslední moto které u nich s tím jezdí, a na STK to naopak rádi vidí protože mají co vyfotit(je to luxusně čitelné).

2,5 hodiny s týpkem kecám, všechno mi řekl ukázal předchozí píst, plasty co k tomu má, gumy atd, jsem unešenej a chci tu motorku. Na všem se dohodneme , že pro to ráno zajedu s prachama. Cestou domů volám všem kamarádům jak jsem z toho nadšenej, a že jsem sehnal supr motorku. Druhej z nich mi říká, kontroloval si VIN. Vůbec jsem to neřešil, protože jedu pro moto s TP a vůbec mě tohle nenapadlo že by v tomhle mohl být jakýkoliv problém. 5íkám OK zavolám. A problém byl na svěťe. 6e to pískování origo komaxu se nedělá pískem, ale jakousi drtí kovovu a ta že bere vše ssebou asi i s VINem který je prostě jen vyražen do původního komaxu který je rázem pryč. Vzhledem k tomu že u nich každej řekne to je v poho to projde to nikdo 3 roky neřešil. Ten problém vznikl až u mě protože já tohle tak nechci. Nadruhou stranu jsem si s kupujícím sedl a on (alespoň mi to tvrdí) na prodej nespěchá a motorku radši nechá někomu kdo se o moto postará než aby ji nechal každému idiotovi. že mu přijdu solidní a slušnej. On se mi zdá zrovna tak solidní a rovnej ne podrazák, takže než bych koupil kaši s naslibovanou generálkou za podobný peníze, chtěl bych toto. Jediný problém je s tím VINem. Jak říkám pro mě nepřekonatelný jinak než legálním znovuvyražením VINu pevně na rám, vč. zapsání do TP. On přislíbil že toto zkusí v pondělí zařídit, jen že mu to stále příjde zbytečné, že to pro něho je absolutní blbost co tady řeším. Na to jsem mu také řekl, že než aby měl starosti s tím ať to prodá někomu jinému a má to bez problémů. Zatím je stále při mě a že to zkusí zařídit.



Jsem nevěrný přítelkyni s off motem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To psala přítelkyně, už jí s tím seru tak aby jste věděli.

Díky zdar


Prosím Vás ! Nemáte něco k pití ? Já mám takovej hlad , že nemá s kým spát...

 offline 

 

#11 05.07.2014 20:58:05

JirkaF007
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 102
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: RM-Z 450
Věk: 35
Web
0 0

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


Asi bych zavolal na technickou kam se chystáš jít na evidenční kontrolu před přepisem, oni ti řeknou co je a co není OK a zda to evidenčkou projde. Pokud ti řeknou že jo, tak je to asi ok. S majitelem bych zašel na tu evidenčku a pokud to projde, tak bych mu zaplatil.
Otázkou je jestli to půjde dodatečně vyrazit na rám, u aut je to myslím tak, že to udělají jen když je to po bouračce a to místo s VIN se mění za nový díl.

 offline 

 

#12 05.07.2014 21:06:03

puerteen
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Místo: Frýdek - Místek
Motorka: Fantic TZ 300...PITMAXX 160, starší kolo v motard upravě
Věk: starší pan
1 0

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


FoXR: tyjo za ty penize bych to nevidel jako koupe stoleti smile kdyby to byla sixdays to by byla dobra koupe...

 offline 

 

#13 05.07.2014 21:06:37

jiriktm
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 666
Založená vlákna
Místo: Kudlov
Motorka: KTM EXC 525
Věk: 43
10 0

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


C.J. napsal(a):

FoXR:

Majitel musí na STK, kde mu dají protokol, že VIN je nečitelný. S protokolem zajde na registr vozidel, kde vyplní žádost na vyražení VIN náhradní metodou, doloží, proč je VIN nečitelný, napíše kde by měl být VIN ideálně vyražen. Když to projde, tak mu dají papír na povolení vyražení VIN náhradní metodou a odkážou ho na servis, který ho může za další poplatek vyrazit.. Jiná oficiální cesta není.

Jo přesně tak to je! Sám sem toto musel absolvovat a zrovna říkám, jdeto ale je to strašná birokracie a papírpvá válka a
nedej bože natrefit na neochotného úředníka! To to můžeš zrovna zabalit. Já sem mněl ale to čtěstí, že se mi malá část vinu na KTM
naštěstí zachovala. Jinak bych neuspěl!!!

 offline 

 

#14 05.07.2014 22:18:19

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


FoXR napsal(a):

Ataman:

..Vzhledem k tomu že u nich každej řekne to je v poho to projde to nikdo 3 roky neřešil.

Co to je za kravinu? Motorka je rok 2010, tudíž pokud byla ihned pořihlašena, tak na STK byla jen jeden jedinkrát a to tento rok, možná.. A když ji nynější majitel koupil a byl na přepise, tak ještě rám v barvě neměl.. Tudíž na stk byla maximálně jednou nebo ji to teď teprve čeká...

A to s tím že se to na STK líbí, že je štítek, je další kravina, protože na motorce MUSÍ být vyražený VIN i ten štítek..

Štítek je obyč nálepka.. Kdyby nebylo vyražene VIN, tak si můžeš prostě vzít motorku třeba od souseda, nalepit štítek (v KTM za 150Kč) nahodit tvou značku a motorka je tvá  lol 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1231_50f5686855_98102945_v2.jpg

 offline 

 

#15 05.07.2014 22:23:39

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


C.J.:

Asi tak, na XT600 je nanýtovaný štítek+ vin vyražen na rámu, technik na štítek nikdy nekoukal jediné co ho zajímalo je vin na rámu. GG450 to samé tam byl štítek jako nálepka, technika zajímal pouze ten vin na rámu. Na STK jsem byl už několikrát a vždy štítek přehlížel nebo ho nehledal  usch 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#16 05.07.2014 22:26:20

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


C.J. napsal(a):

FoXR napsal(a):

Ataman:

..Vzhledem k tomu že u nich každej řekne to je v poho to projde to nikdo 3 roky neřešil.

Co to je za kravinu? Motorka je rok 2010, tudíž pokud byla ihned pořihlašena, tak na STK byla jen jeden jedinkrát a to tento rok, možná.. A když ji nynější majitel koupil a byl na přepise, tak ještě rám v barvě neměl.. Tudíž na stk byla maximálně jednou nebo ji to teď teprve čeká...

A to s tím že se to na STK líbí, že je štítek, je další kravina, protože na motorce MUSÍ být vyražený VIN i ten štítek..

Štítek je obyč nálepka.. Kdyby nebylo vyražene VIN, tak si můžeš prostě vzít motorku třeba od souseda, nalepit štítek (v KTM za 150Kč) nahodit tvou značku a motorka je tvá  lol 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1 … 945_v2.jpg

 ano  jo jo svatá pravda. Ze štítkem se dá celkem čarovat , ale z VIN vyraženým na rámu nee, to tam prostě musí být.


Co shoří neshnije

 offline 

 

#17 05.07.2014 22:50:38

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


Hlavně je průser, že ten VIN na tom rámu ani být vyražen nemůže, ten krk, je hodně slabej matroš, proto to KTM maj jen vybroušený v barvě. Všechny motorky od určitého roku musí mít VIN na krku řízení, to je daný. Jako vůbec nevím, kam by jste chtěly VIN bouchnout, jedině vybrousit podle nějaký šablonky, ale taky není v podstatě kam.
Další průser je, jet s tím přes hranice, někam si zajezdit, kor s KTM, jak tě zastavěj, a mrknou na vlek, máš po výletě, i když bude VIN jinde ofiko vyraženej. Zastoupení KTM od toho dá ruce pryč, maj to na háku, resp. proč by to dělaly, kup si novou ti řeknou.


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#18 06.07.2014 08:26:06

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


jiriktm napsal(a):

C.J. napsal(a):

FoXR:

Majitel musí na STK, kde mu dají protokol, že VIN je nečitelný. S protokolem zajde na registr vozidel, kde vyplní žádost na vyražení VIN náhradní metodou, doloží, proč je VIN nečitelný, napíše kde by měl být VIN ideálně vyražen. Když to projde, tak mu dají papír na povolení vyražení VIN náhradní metodou a odkážou ho na servis, který ho může za další poplatek vyrazit.. Jiná oficiální cesta není.

Jo přesně tak to je! Sám sem toto musel absolvovat a zrovna říkám, jdeto ale je to strašná birokracie a papírpvá válka a
nedej bože natrefit na neochotného úředníka! To to můžeš zrovna zabalit. Já sem mněl ale to čtěstí, že se mi malá část vinu na KTM
naštěstí zachovala. Jinak bych neuspěl!!!

Toto je jediná cesta. A jak už někdo psal: ten VIN se neztratil. On pod tím komaxitem je, tak ať původní majitel hledá.

 offline 

 

#19 06.07.2014 09:36:12

jiriktm
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 666
Založená vlákna
Místo: Kudlov
Motorka: KTM EXC 525
Věk: 43
10 0

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


kornout:
Další průser je, jet s tím přes hranice, někam si zajezdit, kor s KTM, jak tě zastavěj, a mrknou na vlek, máš po výletě, i když bude VIN jinde ofiko vyraženej.


přesně na toto sem byl taky upozorněn,že by to mohl být problém ikdyž to mám ofiko a zapsané i ve velkém TP.
Mám 525 rok 2003 a VIN byl na krku vytečkovaný takže to byly velice jemné čísla,ale nebyly naštěstí jen v byrvě ale i železe.
Jinak bych byl opravdu v háji. Měl sem VIN překrytý kouskem plechu, ale ten co to pískoval byl prostě magor!

Když sem žádal o obnovení VINu náhradní metodou, tak sem musel mít i potvrzení z fabriky kde mi to pískovali. Chtěli i jméno kdo to byl a kdy.

Editoval jiriktm (06.07.2014 09:39:43)

 offline 

 

#20 06.07.2014 09:51:32

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: VIN - KOMAXIT - PROBLÉM???


Já si myslím že, když ten komaxit bude obrušovat pomalu tak to tam najde a zustane to citelný.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů