Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Koupě enduro motorky pro začátečníka

#41 24.06.2014 22:47:20

michaltfsi
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 11
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha Versity 300, Yamaha YP 150 Majesty
Věk: 22
0 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Prochal11 napsal(a):

michaltfsi:
Jak řikam zastav se  někdy o vikendu muzes si sject a ja ti i ukazu co všechno se s xr-kem da v terénu tvořit ted tam sice nemam rekluse a zase si oživuju spojčení ugh2 ale na to že motorka váží cca 140kg da se i v težším terenu obstojně držet krok i s lehkejma-pokud to teda nejsou suprextra střelci jako někteří navštěvníci zdejšího fora a24 co se týče srovnàni s ostatnima tupíma má uplně jinou stavbu než třeba tt600r a s xt600 ma opravdu malo společného jak výkonem vahou i třeba podvozkem.

Díky moc za nabídku, určitě se ozvu smile

 offline 

 

#42 24.06.2014 23:24:05

michaltfsi
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 11
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha Versity 300, Yamaha YP 150 Majesty
Věk: 22
0 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


jees napsal(a):

michaltfsi: jestli máš kámoše jen na silničních moto, budeš jezdit sám a to znamená že musíš jezdit víc "na jistotu", protože tě nebude mít kdo křísit když se něco stane, když si něco zlomíš nebo vykloubíš, nikdo ti motorku na kola nepostaví, s tím je třeba počítat (XR650, 2T300 do začátku).
Kolem ČB neznám (neříkám že není) rozlehlejší terén kde bys dokázal den jezdit na ostré a neprojel s lehčí tupou, tím chci říct že to možná člověk nemusí dělit až tak přísně. Jezdil v ČB maník na BMW Enduro, myslím G650, teď jsem ho ale dlouho nepotkal. Já bych asi vybíral mezi XR400 (radši ale starter), DRZ-S400 nebo něco ostrého 250ccm

Samozřejmě bych rád našel někoho s kym bych jezdil. Kdyby se někdo pak chtěl obětovat, tak bych byl moc rád. Jinak o té ostré s menším objemem pořád uvažuju, ale asi koukám, že vyhovující motorku napoprvé jen tak nekoupim..

 offline 

 

#43 25.06.2014 10:45:59

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


michaltfsi:

XR650R rozhodne nebrat!!! je to motorka totalne na damske prirozeni. Jede hodne, to jo, ale - provoz mas jako na ostre a vahou a stavbou je to tezke enduro. (vymena oleje je psana co 1000km.) Pri jezdeni po silnici je u toho drahy provoz a na jezdeni v terenu je tezka.
Na jezdeni po silnici a lehky terenek ji provoznimi naklady strci do kapsy kazda XT, TT, XR-vzduchac a na jezdeni v terenu jsou tady konstrukcne lepsi a mnohem lehci stroje tipu WR, EXC...
Zkratka je to takovy drahy kocko-pes, ze vseho trochu ale poradne nic.

Pro tvoji specifikaci jak jsi uvedl na zacatku by se hodila asi nejlepe Honda XR400. V lete, kdyz jezdi copraci a na blbnuti v lese je stejne moc horko si nazujes silnicni enduro gumy a muzes v pohode na copri vyjizdky, na piskac k vode, pro rohliky, atd.... . Na podzim, kdyz copraci zazimuji ty svoje autobusy k medvedimu spanku nahodis spalky a budes jezdit teren.
Za sezonu ci dve, az poznas kam te to vic tahne XR400 prodas a koupis si lehci ostrou, nebo autobus a stanes se plnokrevnym coprakem.

Tu moznost otestovani XR650R jak ti tady nabizi rozhodne vyuzij. Neni nad vlastni zkusenost, ale nez se rozhodnes co koupit vyzkousej jeste i nejakou tu WR/EXC 250, 400 pokud bude sance.
V srpnu uz pomalu zacne posezoni bazar-prodej, ceny pujdou dolu oproti stavu co je ted a i vyber se zvetsi. Do te doby to jeste na tom tvem skutru vydrz a odzkousej si a ujasni co budes shanet.

 offline 

 

#44 25.06.2014 14:01:11

jifa
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 153
Založená vlákna
Motorka: Yamaha XT600, husaberg FE 570
Věk: 40+
0 1

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


michaltfsi napsal(a):

SethX napsal(a):

DUTOHLAV napsal(a):

S choprama nejezdi a kup EXC 300 ano Koně ti budou stačit a je to dvoutakt.

Sednout ze skůtra na 300 2T tak si ho asi moc dlouho ve zdraví užívat nebude :-D

Ale tak ani na týhle motorce nemusim jezdit, tak že se zabiju, ale můžu ject pomalu a podle možností přidávat. Naopak mám pocit, že na ovládání v terénu to bude snažší než nějaký 160kg enduro. Ale možná mi to tak jen přijde až na to sednu, tak budu mluvit jinak.

Je velký rozdíl tahat ze strouhy plné bláta XTčko které váží cca 160 Kg. nebo Berga který váží cca 110 Kg.
XT sám nevytáhneš  a1 mám s oběma trochu zkušeností  cool 
Za mě, kup ostrou a pomalu si sní potykej a budeš moc spokojen  vyk! 
Jakou, to už se musíš rozhodnout sám, ty sní budeš jezdit  smile 


Jezdím jak umím

 offline 

 

#45 25.06.2014 14:18:32

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


jifa napsal(a):

michaltfsi napsal(a):

SethX napsal(a):

Sednout ze skůtra na 300 2T tak si ho asi moc dlouho ve zdraví užívat nebude :-D

Ale tak ani na týhle motorce nemusim jezdit, tak že se zabiju, ale můžu ject pomalu a podle možností přidávat. Naopak mám pocit, že na ovládání v terénu to bude snažší než nějaký 160kg enduro. Ale možná mi to tak jen přijde až na to sednu, tak budu mluvit jinak.

Je velký rozdíl tahat ze strouhy plné bláta XTčko které váží cca 160 Kg. nebo Berga který váží cca 110 Kg.
XT sám nevytáhneš  a1 mám s oběma trochu zkušeností  cool 
Za mě, kup ostrou a pomalu si sní potykej a budeš moc spokojen  vyk! 
Jakou, to už se musíš rozhodnout sám, ty sní budeš jezdit  smile 

Tenhle úhel pohledu taky neni zanedbatelnej, třeba tady už sem myslel že budu muset postavit tábor a počkat až mě někdo najde  usch  usch
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/10153813_10200807529989019_1914825770_n.jpg 

 offline 

 

#46 25.06.2014 14:33:36

jifa
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 153
Založená vlákna
Motorka: Yamaha XT600, husaberg FE 570
Věk: 40+
0 1

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


 ano  ano  ano  a1  ano  ano  ano 


Jezdím jak umím

 offline 

 

#47 25.06.2014 15:33:22

Syphoon
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 30 pryč
0 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


SethX napsal(a):

jifa napsal(a):

michaltfsi napsal(a):


Ale tak ani na týhle motorce nemusim jezdit, tak že se zabiju, ale můžu ject pomalu a podle možností přidávat. Naopak mám pocit, že na ovládání v terénu to bude snažší než nějaký 160kg enduro. Ale možná mi to tak jen přijde až na to sednu, tak budu mluvit jinak.

Je velký rozdíl tahat ze strouhy plné bláta XTčko které váží cca 160 Kg. nebo Berga který váží cca 110 Kg.
XT sám nevytáhneš  a1 mám s oběma trochu zkušeností  cool 
Za mě, kup ostrou a pomalu si sní potykej a budeš moc spokojen  vyk! 
Jakou, to už se musíš rozhodnout sám, ty sní budeš jezdit  smile 

Tenhle úhel pohledu taky neni zanedbatelnej, třeba tady už sem myslel že budu muset postavit tábor a počkat až mě někdo najde  usch  usch
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hph … 5770_n.jpg 

Jak si to z tama dostal proboha, podobně jsme zakopali EXC 300 a dva jsme to tahali třičtvrtě hodiny a ztratili mnoho sil.

 offline 

 

#48 25.06.2014 15:48:19

Petros_CZ
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 74
Založená vlákna
Místo: Kladno
Motorka: KTM SXC 625, YZ 250F
Věk: 32
0 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Já si po DR350 koupil KTM 625 SXC a nelituju, asi je to obdoba XR650... Mám k tomu 2 sady kol, na špuntech dávám snad obstojně vyjížďky v porovnání s klukama, kteří jezdí na ostrých. Jasně, že bych někdy byl rád, kdyby to vážilo stejně jako EXC450, ale dá se s ní jet fakt dost. Druhou sadu kol s enduro vzorkem mám na běžný ježdění, když se chci svést po silnici, nebo s přítelkyní, jet na chalupu apod. Servis max po 5ti tis., což za rok ani nedam. S tím jsem si ji pořizoval. Ještě že jsem ji pořídil loni, letos jich moc v inzerci nebylo, čím to, že je nás tak hrozně málo?smile)

 offline 

 

#49 25.06.2014 16:05:26

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Syphoon napsal(a):

SethX napsal(a):

jifa napsal(a):


Je velký rozdíl tahat ze strouhy plné bláta XTčko které váží cca 160 Kg. nebo Berga který váží cca 110 Kg.
XT sám nevytáhneš  a1 mám s oběma trochu zkušeností  cool 
Za mě, kup ostrou a pomalu si sní potykej a budeš moc spokojen  vyk! 
Jakou, to už se musíš rozhodnout sám, ty sní budeš jezdit  smile 

Tenhle úhel pohledu taky neni zanedbatelnej, třeba tady už sem myslel že budu muset postavit tábor a počkat až mě někdo najde  usch  usch
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hph … 5770_n.jpg 

Jak si to z tama dostal proboha, podobně jsme zakopali EXC 300 a dva jsme to tahali třičtvrtě hodiny a ztratili mnoho sil.

Já to rval ven tak půl hodiny a ztratil síly všechny usch Pak sem tam půl hodiny ležel na zemi jak postřelený prase odfouk a jel dál  a1  a1 

 offline 

 

#50 25.06.2014 16:11:03

Syphoon
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 30 pryč
0 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


SethX napsal(a):

Syphoon napsal(a):

SethX napsal(a):


Tenhle úhel pohledu taky neni zanedbatelnej, třeba tady už sem myslel že budu muset postavit tábor a počkat až mě někdo najde  usch  usch
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hph … 5770_n.jpg 

Jak si to z tama dostal proboha, podobně jsme zakopali EXC 300 a dva jsme to tahali třičtvrtě hodiny a ztratili mnoho sil.

Já to rval ven tak půl hodiny a ztratil síly všechny usch Pak sem tam půl hodiny ležel na zemi jak postřelený prase odfouk a jel dál  a1  a1 

Tak to klobouk dolů  ano2 

 offline 

 

#51 25.06.2014 16:50:14

honzaWR450F
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 635
Založená vlákna
Místo: Prajzská
Motorka: KTMEXC400,YamahaXt660X
Věk: 43+
Tel: 5palec pro slepýše
1 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Jo jo.Tam kde jsem si najezdil trasy s Wr450 se z Dr650 docela trápím,když ji položím,chci potahat bokem,v pískovně jde předek těžce dolů ...no sedřu se jako pes ee2  ne .Ale opačně se s tím dá zajet do práce,k vodě... ano 
Přiznávám ale,že bych už to neudělal,jít do těžké tupé....ten podvozek a váha... je to tragický....Zkouším těžší věci a naložit tomu a hodně jsem se zlepšil, ono je třeba tomu přijít na kloub,jak s tím jezdit..ale ta motorka je hned v limitu.Přední vidle jsem upravil v rámci možností,nestíhá centrál...nemá haltry,nedá se jet malý tlak atd....


Aprilia AR350,Dr 350,DR600,DR650SE,CR250,WR450F,KTM EXC 400 2007 a ted už jen Yamaha X660X asfaltomrd..

 offline 

 

#52 25.06.2014 18:39:17

Rohlik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 308
Založená vlákna
Místo: Vítkov
Motorka: GG EC300R sixdays
Věk: 28
1 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


michaltfsi:
Jak rikaji kluci. Ujasnit si co chces jezdit. Jaky teren. Louky, lesni cesty nebo poradny offroad.  Nad motorkou s kterou bys jezdil na silnici i v terenu ani neuvazuj. Nebudes se citit dobre tam ani tam. (tady krom napr. te 625 sxc apod s moznym volby prezuti-ale stejne budes uprednostnovat jen jedno)
Tipuji ze se casem stejne priklonis k tvrdsimu terenu-to te bude bavit nejvic  smile 
Takze vykon neni az tak podstatny ale vaha urcite. Za me bych vybral neco podobneho WR 250 F, EXC 200. Zalezi zda ti bude sedet vic 2T nebo 4T. To dvoukilo hodne chvali ale je jich jak safranu a drzi si cenu. Kazdopadne nedej na reci nikoho, zkus omakej a pak si udelej sam predstavu ano 

 offline 

 

#53 25.06.2014 22:27:43

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


kick-start:

Jo je to pička o tom žádná taky si občas hodně zanadávam když ji nikde rvu z bahna nebo se zaseknu někde v rokly ale je to proste srdcovka kterou budu opouštět hodne težce neradši by jsem si ji nechal a koupil k ni ostrou ale nemam tolik mista v garage a hlavně jem slibil pani ža se budu snažit nezatěžovat fin.rozpočet a pri koupy nove motky a 50-55tis mi prostě  bodne.Chci koupit ostrou hlavně kvuli váze a el. starteru, prostě jsem začal jezdit težší teren a převážně sam takže jsem se párkrát hodně zapotil aby jsem se ještě za světla dostal domu a to nechci riskovat tak proto.Jinak co se týče fin.náročnosti xr-ka nevim jak je kdo na tom s penězma ale dat při mém nájezdu jedou za 2-3 měsice 210kč za olej+filt se mi zda jako výsměch protože ostatni  věci jako spotřebák jsou u xr-podobné jako u ostatnich endur jak tupých tak ostrých xr-ko ma sice vetši spotřebu řetězovek a zadních gum-dáno výkonem a vahou ale tento neduch jsem odstranil nakupem nevyšši rady rezezovky a řezačkou gum od mikiho.Jinak dalši investice byli spíš do tuningu a meho neustaleho chtiče na motorce neco vylepšovat a byla velka chyba neustale pročitat zahranični fora a dozvidat se o ruznych vylepšeních-snad jedine co jsem neuskutečnil byla výměna předních vydlí a el.starter.
Sory za šrabopis pišu to z mobilu smile 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#54 25.06.2014 22:49:37

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Když jsem se tak rozepsal smile Tak mam dotaz vyzkoušel jsem par potencionalních motorek ktere by jsem si chtěl do budoucna koupit-jasně ne vsechny-čas,nemožnost a zajimalo by me jaka motorka je ergonomii drobet podobná xr650r protože na ty na ktere jsem zatim vlez  se mi moc dobře nejelo hlavně ve stoje zdalo se mi že jsem nahrbenej a potřeboval bych tak 10cm podložky pod řidítka a31 mam 190cm 90kg v trenclích a2 jinak muj výber je u 2T husabrtk te300 ktm exc300r.v 2012- gas gas300r 2013- a u 4T husabrk fe 550-450 2007-2008
Exc300  a 530se mi zdala malá gasgas jsem nejel a husary4t taky ne.
Děkuji za postřehy.

Editoval Prochal11 (25.06.2014 22:52:57)


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#55 25.06.2014 23:19:35

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


xfany:  No je pravda že borci od kterych jsem si to pujčoval byli o dost menší to bude asi tim.
Nebyla by lepší rovnou ta 450 proč jste se vůbec tech 550 zbavovali to je v nich takovej rozdíl v ovladatelnosti nebo kde je zakopanej pes?


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#56 26.06.2014 08:03:27

michaltfsi
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 11
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha Versity 300, Yamaha YP 150 Majesty
Věk: 22
0 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Zatím to vypadá podle rad 9 pro nějakou slabší ostrou a 8 pro tupé enduro big_smile Skoro nerozhodně.. Mám nabídku od táty, že bych si koupil DT čko, tenhle rok s ním jezdil a pak mu ho nechal jako lehčí motorku na nosič za obytňák na ježdění po okolí. Pak bych se mohl rozhodnout jak dál. Ovšem mám obavy abych jí za rok v terénu nezrasoval, tak že už jí nebude chtít  a1 

 offline 

 

#57 26.06.2014 08:06:25

michaltfsi
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 11
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha Versity 300, Yamaha YP 150 Majesty
Věk: 22
0 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Ale rozhodnutej nejsem, nejdřív se zkusim project na všem možným, pokud to půjde.

 offline 

 

#58 26.06.2014 09:21:04

MartinXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 283
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Prochal11:

na podzim jsem řešil to co ty teď, k XR650R jsem koupil FE450. jsem podobnej pořez jak ty 195 /100 a na husaru se taky tísním, na hondě jsem se udržel na stupačkách pohodlněji než na FE, prostě byla větší. zase si s husarenm asi troufnu na to do čeho bych s hondou ani nešel a rychleji mě to nutí sednout a končim...ikdyž mám 2 kopce, které jsem dával s hondou s prstem v nose a na husaru furt nic a30 

pokud máš možnost, zkus se svýst na Betě, já jsem jel kousek na 450 a stavbou mi to možná sedlo víc než hsb...

 offline 

 

#59 27.06.2014 02:13:32

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


MartinXR: Děkuji za postřeh,musim to hold poprubovat,jinak co se týče výjezdů tam opravdu problém nemam,problém je spíš v jízdě v korytu řek a roklý a překonávání výškových rozdílů-schodů a teras,prostě tam nedohupnu a blbě se taky s motorkou odhazuje přední kolo a o zadním si múžu nechat jen zdát a tím je i špatná manipulace v těsnějším terénu když se znažim trapezovat prudší kopec vždy hodim tlamu a stojí mě to hrozně sil. Jinak problém je opravdu v těžkém terénu a když jedu někdy s lidma co maj ostrý odejdu brzo fyzicky a to si nemyslím že jsem na tom fyzicky špatně hold s mým "umem" už s xr-ka asi víc nevyždímu ona vyždímá  spíš mě smile Jinak na normal pojezdy bohatě stačí i když u někoho normal už je už dost hard a opačně smile Docela by mě lákala i CRF450x ale to je taky takovej exot že si na ní jen tak někde nesjedu ee2 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#60 24.01.2017 13:58:39

josef89
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 10
Založená vlákna
Místo: Praha
Věk: 29
0 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Ahoj, na jaře bych rád začal jezdit na lehkém enduru. Jakou značku případně obsah by jste doporučili z vlastních zkušeností? Zatím jsem jezdil pouze silnice  sad
díky za jakékoliv rady

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů