Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Koupě enduro motorky pro začátečníka

#21 23.06.2014 23:09:41

Hellborn
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 558
Založená vlákna
Místo: Želechovice (MORAVA)
Motorka: WR450F, Suzuki TL 1000S
Věk: 30
Tel: Samsung
0 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Já bych se taky přiklonil k tomu WRku.
Mám 450 a díly jsou relativně levny a sehnatelny. Motorově držák, startér to má kdyby byla prekérka a na značkách to seženeš taky.
DTčko s tím nemužeš srovnávat ani podvozkově ani výkonově.

Kdybych se měl znova rozhodovat, asi bych šel do WR250. 450ka ze do blata zbytečně překoňovaná...


Až se ti před očima promítne celej tvůj posr*nej život.....tak ať je na co koukat

 offline 

 

#22 24.06.2014 08:28:14

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Nebo že by Tenerka když to tak čtu ? smile Pěkných motorek je sice jako šafránu, ale pokud člověka netlačí čas, dá se vybrat.

Fakt je to jen o preferencích, protože za 70 se dá koupit už velmi slušnej stroj snad v každé kategorii  a12 

 offline 

 

#23 24.06.2014 09:19:57

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


s choperama muzes jezdit autobusem smile


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#24 24.06.2014 11:45:29

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


S choprama nejezdi a kup EXC 300 ano Koně ti budou stačit a je to dvoutakt.

 offline 

 

#25 24.06.2014 12:15:15

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


DUTOHLAV napsal(a):

S choprama nejezdi a kup EXC 300 ano Koně ti budou stačit a je to dvoutakt.

Sednout ze skůtra na 300 2T tak si ho asi moc dlouho ve zdraví užívat nebude :-D

 offline 

 

#26 24.06.2014 14:06:36

jifa
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 153
Založená vlákna
Motorka: Yamaha XT600, husaberg FE 570
Věk: 40+
0 1

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


jees napsal(a):

podle mě, jestli chceš terén a zároveň ježdění s choppery, můžeš na ostrou zapomenout, to bys mohl měnit olej pomalu po každé vyjížďce

Tak nějak to vidím i já  sad 
Hold si pořiď ostrou do terénu a choppra na silnici, pak budeš určitě spokojen.
Jen za mě, do terénu určitě ostrou  vyk!  na DT 125 zapomeň.


Jezdím jak umím

 offline 

 

#27 24.06.2014 14:35:35

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Ono taky není terén jako terén a tahat ostrou po polňačkách a na výlet mezi lesama s batohem je kontraproduktivní.

Ne tak ještě jet se na tom někde okoupat. Jde to..Ale proč ?

A právě proto, že není terén jako terén (viz xfany a jeho banda - skalka a kdesi cosi), tak to chce si asi říct na co všechno mám koule a jak moc mi té motorky bude, nebo nebude líto a kolik peněz mám v záloze na pravidelný servis a případnné opravy z kotrmelců přes kameny a pařezy  cool  To chce fištrón při výběru usch 

 offline 

 

#28 24.06.2014 15:25:36

volodaj
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 898
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: žiadna, ex YMH WR 250f, ex HSB FE 400
Věk: 32
5 1

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


potom daj vedieť ako po presadnutí zo skútra vodíš tú XR 650R  v teréne. celkom ma to zaujíma. teda ak ten terén nebudú lesné a poľné cesty...

 offline 

 

#29 24.06.2014 18:58:33

michaltfsi
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 11
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha Versity 300, Yamaha YP 150 Majesty
Věk: 22
0 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Tak na jízdu s chopperama už ohled brát nebudu. Na to asi bude sloužit jiná motorka. Máte někdo zkušenosti s XR 650 v terénu? Neni to moc těžký? Polepšim si o hodně oproti XT600 ? Zatím nedovedu říct jak těžký terén budu za čas jezdit. Asi to na co si troufnu a postupně se budu zlepšovat. Ze začátku to určitě nebudou nějaký brody, skály, kolmý výjezdy, velký skoky, ale spíš les, louka, polní cesta.. Jde spíš o to, když budu přidávat náročnější terén, tak aby mě ta motorka třeba váhou nebo výkonem nelimitovala nebo abych se s ní netrápil a nezačal sem hned koukat po jiný.. Takže hlavní asi bude se rozhodnout jestli nějaký co nejlehčí z tupých endur a nebo nějakou jednodušší ostrou.

 offline 

 

#30 24.06.2014 18:59:33

Syphoon
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 30 pryč
0 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


volodaj napsal(a):

potom daj vedieť ako po presadnutí zo skútra vodíš tú XR 650R  v teréne. celkom ma to zaujíma. teda ak ten terén nebudú lesné a poľné cesty...

Jen aby měl dát jak vědět, s rukama v sádře se blbě píše, ale někomu to nadiktovat by asi mohl zvládnout hmm 

 offline 

 

#31 24.06.2014 18:59:43

michaltfsi
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 11
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha Versity 300, Yamaha YP 150 Majesty
Věk: 22
0 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


jirka87 napsal(a):

Nebo že by Tenerka když to tak čtu ? smile Pěkných motorek je sice jako šafránu, ale pokud člověka netlačí čas, dá se vybrat.

Fakt je to jen o preferencích, protože za 70 se dá koupit už velmi slušnej stroj snad v každé kategorii  a12 

Tenerka už by asi byla moc těžká..

 offline 

 

#32 24.06.2014 19:05:42

michaltfsi
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 11
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha Versity 300, Yamaha YP 150 Majesty
Věk: 22
0 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


SethX napsal(a):

DUTOHLAV napsal(a):

S choprama nejezdi a kup EXC 300 ano Koně ti budou stačit a je to dvoutakt.

Sednout ze skůtra na 300 2T tak si ho asi moc dlouho ve zdraví užívat nebude :-D

Ale tak ani na týhle motorce nemusim jezdit, tak že se zabiju, ale můžu ject pomalu a podle možností přidávat. Naopak mám pocit, že na ovládání v terénu to bude snažší než nějaký 160kg enduro. Ale možná mi to tak jen přijde až na to sednu, tak budu mluvit jinak.

 offline 

 

#33 24.06.2014 19:17:53

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


michaltfsi napsal(a):

SethX napsal(a):

DUTOHLAV napsal(a):

S choprama nejezdi a kup EXC 300 ano Koně ti budou stačit a je to dvoutakt.

Sednout ze skůtra na 300 2T tak si ho asi moc dlouho ve zdraví užívat nebude :-D

Ale tak ani na týhle motorce nemusim jezdit, tak že se zabiju, ale můžu ject pomalu a podle možností přidávat. Naopak mám pocit, že na ovládání v terénu to bude snažší než nějaký 160kg enduro. Ale možná mi to tak jen přijde až na to sednu, tak budu mluvit jinak.

Závidím všem, co si můžou dovolit koupit 300 2T, a mají to v hlavě tak srovnaný, že jí poladí buď karburátor a udělaj z ní beránka, a nebo prostě umí jezdit pomalu. Na to já hlavu nemám, a proto asi 300 2T taky nikdá mít nebudu.
Tak popřemýšlej taky o tom, do jaký skupiny patříš, protože až na to sedneš, tak tim plynem otočíš  usch A jestli s ostrým 2T nemáš zkušenosti, tak jsem hodně zvědav na to, co a jak budeš jezdit.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#34 24.06.2014 19:26:03

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


michaltfsi napsal(a):

SethX napsal(a):

DUTOHLAV napsal(a):

S choprama nejezdi a kup EXC 300 ano Koně ti budou stačit a je to dvoutakt.

Sednout ze skůtra na 300 2T tak si ho asi moc dlouho ve zdraví užívat nebude :-D

Ale tak ani na týhle motorce nemusim jezdit, tak že se zabiju, ale můžu ject pomalu a podle možností přidávat. Naopak mám pocit, že na ovládání v terénu to bude snažší než nějaký 160kg enduro. Ale možná mi to tak jen přijde až na to sednu, tak budu mluvit jinak.

V terénu si kolikrát přidáš omylem, když se ti to stane na 300 bez zkušeností tak tě potahá škaredě a nemysli si, že jí jen tak pustíš at si jede dál sama  usch 

 offline 

 

#35 24.06.2014 19:44:53

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


ale i trikilo se da zvladnout pokud clovek ma něco v hlave....nemyslim tim sebe....porad mi to chvílema prijde moc...ale da se to ukočírovat...mam známého co se mnou občas jezdi a jako první motku sikoupil 300 gase 2007 a uz ji jezdi rok a zatím se mu nic nestalo ....sice nepřesedlával z e skutru ale ze silnice ale taky to urcite bylo jiné jezdeni....asi osobne bez zkusenosti s tim co uz malo vim ...bych nepremyslel a koupil 2T exc 200

 offline 

 

#36 24.06.2014 21:25:05

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


michaltfsi: jestli máš kámoše jen na silničních moto, budeš jezdit sám a to znamená že musíš jezdit víc "na jistotu", protože tě nebude mít kdo křísit když se něco stane, když si něco zlomíš nebo vykloubíš, nikdo ti motorku na kola nepostaví, s tím je třeba počítat (XR650, 2T300 do začátku).
Kolem ČB neznám (neříkám že není) rozlehlejší terén kde bys dokázal den jezdit na ostré a neprojel s lehčí tupou, tím chci říct že to možná člověk nemusí dělit až tak přísně. Jezdil v ČB maník na BMW Enduro, myslím G650, teď jsem ho ale dlouho nepotkal. Já bych asi vybíral mezi XR400 (radši ale starter), DRZ-S400 nebo něco ostrého 250ccm

 offline 

 

#37 24.06.2014 21:41:29

PETOX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 287
Založená vlákna
Motorka: JAWA 21
Věk: Plnolety :)
Tel: Samsung
0 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


Idealnu motorku na prvy krat asi tazko kupis. To az casom zistis co ti viac vyhovuje. Moj nazor kupit nieco lacnejsie a postupne zmenis podla svojhp stylu. Skor ci neskor zistis ze v terene je najpodstatnejsia vaha. Ja bi som uz nic okrem ostrej nekupil.

 offline 

 

#38 24.06.2014 22:21:26

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


michaltfsi:
Jak řikam zastav se  někdy o vikendu muzes si sject a ja ti i ukazu co všechno se s xr-kem da v terénu tvořit ted tam sice nemam rekluse a zase si oživuju spojčení ugh2 ale na to že motorka váží cca 140kg da se i v težším terenu obstojně držet krok i s lehkejma-pokud to teda nejsou suprextra střelci jako někteří navštěvníci zdejšího fora a24 co se týče srovnàni s ostatnima tupíma má uplně jinou stavbu než třeba tt600r a s xt600 ma opravdu malo společného jak výkonem vahou i třeba podvozkem.


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#39 24.06.2014 22:24:43

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


to je super nabídka od Prochala, to bych vzal a udělal si ohledně části spektra strojů jasno

 offline 

 

#40 24.06.2014 22:45:21

michaltfsi
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 11
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha Versity 300, Yamaha YP 150 Majesty
Věk: 22
0 0

Re: Koupě enduro motorky pro začátečníka


xfany napsal(a):

jirka87 napsal(a):

DT 125R je sice fajn, je to vysoká koza etc. ,ale .... Chybí jí ta brutalita větších obsahů a hlavně ikdyž na ní  třeba Querly jezdí bomby, tak je to pořád jen 125ccm ve 2 taktech a na to navázané různé pro a proti..

XR 650 je jen velmi těžko sehnatelný. Jedno se v ČR aktuálně prodává, ale je to bezpapírák  a19 

http://www.motoinzerce.cz/motorky/honda … 650-r.html

Motorku znam do sroubku....

Díky za info. Jestli se rozhodnu, tak bych se určitě na ní poptal smile

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů