Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Gasgas GOmotoru

#101 11.06.2014 17:09:01

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


tak sem si dnes stejne supito koupil, mikrometr taky a ejhle mereni uz probiha pokazde stejne..... pak jsem ještě zajel do servisu kvůli kontrole supita (jestli meri stejne vice der)  a je to ok.... takze ted ještě objednat věci a jdu skládat....

jinak diky tristanovi kterymu sem uz taky několikrát volal(pro nej hloupost a jasna věc - a pro me zatím začátek neceho---uvidíme jestli to nedopadne jak s ricicim heh2)

 offline 

 

#102 11.06.2014 22:13:01

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


jo a ted sem docistil priveru---fakt byla zasrana jako prase....a uvidíme jestli do patku sezenu věci protože v gasu nemaji skladem lozisko na cep....tesneni i vpist mají....

uvidíme jestli bude motoline....

 offline 

 

#103 11.06.2014 23:07:07

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Gasgas GOmotoru


kup kdekoliv.

chvilka na netu a najdeš jaký tam má být.

Já má tyto:
lož přívěra pravá strana 1x 6000c3z
lož přívěra levá strana 2x 608zc3


EDIT: Jestli teda mmluvíš o přívěře

Editoval Fishmen (11.06.2014 23:08:18)

 offline 

 

#104 12.06.2014 11:12:17

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


Fishmen napsal(a):

kup kdekoliv.

chvilka na netu a najdeš jaký tam má být.

Já má tyto:
lož přívěra pravá strana 1x 6000c3z
lož přívěra levá strana 2x 608zc3


EDIT: Jestli teda mmluvíš o přívěře

nene... ale diky jinak tu v zalozce hledam praci někdo ze se tu uz neradi ale ja sem nazornej priklad ze i když je clovek jouda tak mu tu kluci stejne poradi....

jinak gasgas nemel skladem lozisko na cep pístu na ojku....na privere byly ok.....cim cistite priveru??? nemohl sem ten karbon z toho dostat...a to to bylo celej den namoceno v nitro redidlu....část dolu sla ale zbytek sem musel očistit mechanicky.....

jinak sem objednal u MOTOLINE...mel skladem vse

 offline 

 

#105 12.06.2014 11:32:27

pospa5
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 302
Založená vlákna
Motorka: YZ 125, TTR 600
1 0

Re: Gasgas GOmotoru


Filip - SANDOKAAN:

Dej to na chvíli do louhu (hydroxid sodný...na odpady), ideální je to i ohřát a za chvíli budeš mít čisto wink

 offline 

 

#106 12.06.2014 11:33:42

Rohlik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 308
Založená vlákna
Místo: Vítkov
Motorka: GG EC300R sixdays
Věk: 28
1 0

Re: Gasgas GOmotoru


Filip - SANDOKAAN:

Sice ne vsichni jsou radi, kdyz se vrhas do neceho, co jsi nikdy nedelal, ale me se ten pristup libi. Mas snahu, trpelivost a chces se neco noveho naucit ano 

A v dnesnim svete profi servisu nejlepe verit sam sobe.

Mimochodem kolik jsi na ten pist mel nalitano?

 offline 

 

#107 12.06.2014 11:43:38

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Gasgas GOmotoru


Filipe, tak jaký je shrnutí týhle kauzy?
Válec se sjel o kolik za těch 60MTH? To byl čerstvě po nikasilu?
Píst se sjel o kolik? Tedy po těch 60MTH jsi byl na jaký mezeře? Před těma 60MTH byl doložitelně nový nikasil a píst???
Jakej píst si objednal - tedy jakou hodnotu mezery jsi zvolil?
Aby to bylo nějak v souhrnu řečeno pohromadě. Ona ta diskuze předtím s tím měřením a jeho výsledky byla poněkud nepřehledná  lol 

Příště už to bude snazší, ale abys do tý doby nezapomněl měřit lol 

 offline 

 

#108 12.06.2014 11:49:21

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


badyšot:

ok jdu na to

 offline 

 

#109 12.06.2014 12:00:47

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


badyšot napsal(a):

Filipe, tak jaký je shrnutí týhle kauzy?
Válec se sjel o kolik za těch 60MTH? To byl čerstvě po nikasilu?
Píst se sjel o kolik? Tedy po těch 60MTH jsi byl na jaký mezeře? Před těma 60MTH byl doložitelně nový nikasil a píst???
Jakej píst si objednal - tedy jakou hodnotu mezery jsi zvolil?
Aby to bylo nějak v souhrnu řečeno pohromadě. Ona ta diskuze předtím s tím měřením a jeho výsledky byla poněkud nepřehledná  lol 

Příště už to bude snazší, ale abys do tý doby nezapomněl měřit lol 

shrnuti proběhne az najedu dalších 60 mth a uvidíme jestli se něco podela nebo ne ale ja si myslim že ne


valec nevim o kolik s sjel protože po koupi jsem jej nerozebíral a nemeril....ted uz budu proto, ze to není tak slozite jak  sem si myslel....myslím že jak napsal janek...stredne zrucny clovek co umí poživat SEKYRU na to casem prijde....

ale motorka když jsem ji kupoval byla trictvrte roku stara....najeto 60 mth...novej nejetej píst(ale kontroloval jsem jen přes vyfuk) byl tam dán píst wosner B - 71,94 a po 60 mth je sjety na míru 71,895 tzn že se sjel píst za 60 mth u me o 4,5 setiny

je tam Ackovej valec

nyní mám na válci míru 72,003(zase pletu tisiciny sem ale proste není to ani pul setiny)(nemuzu dat uplne ruku do ohne za to že jak sem moto koupil nemohla byt na pistu najeta nejaka mth ale verim tomu ze to bylo jak prodejce řekl....

jinak po tech mojich 60mth uz byl pist na mezere když nebudu tam plest tisicny 10 setin

objednal sem vertex z motoline Acko 71,94a zvolil sem teda mezeru 6 setin a drobny

 offline 

 

#110 12.06.2014 12:07:03

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


Rohlik napsal(a):

Filip - SANDOKAAN:

Sice ne vsichni jsou radi, kdyz se vrhas do neceho, co jsi nikdy nedelal, ale me se ten pristup libi. Mas snahu, trpelivost a chces se neco noveho naucit ano 

A v dnesnim svete profi servisu nejlepe verit sam sobe.

Mimochodem kolik jsi na ten pist mel nalitano?

jenze ja uz se do tohoto odhodlaval dlouho....za prve me to bavi a co si tam udelal tak vim....vime jak to chodi všude...nejen v opravnach a zrovna kamarad dela v motoservise a když sem mu řekl o supito ...říká si blbej to nemame...ale lidi to nevi...je tam a pist dam b ...atd...

další věc je nalozit moto ...zavizt na několik dni do servisu a cekat ze to do vikendu neudelaj protože neprijdou dily a když neprijdou me tak vim ze je to pravda....a nejen nestihacka.....třeba priveru sem rozebirat vůbec ve skutecnosti nechtel protože mi to prislo strasne slozity a priste jde ven zas....nebyt cisteni tak je to na 10 minut práce....

uvidíte za 5 let jak budu delat skoro vse sam lol pokud me teda zkusenejsi poradi....

 offline 

 

#111 12.06.2014 12:21:11

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Gasgas GOmotoru


KTM modely 14 uz maji vuli 0,08 -0.09mm
0.06mm je ideal na dvacku klidně 0.05mm


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#112 12.06.2014 13:03:48

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Gasgas GOmotoru


Filip - SANDOKAAN:

nejde mi do kebule, že by si sjel píst o 0,045 za 6OMTH na 300kile a11 
Kluk na 125exc sjel za 67MTH po Nikasilu a pístu (mezera na 0,05) píst o 0,01 a Nikasil skoro 0,02!!
Takže nikasil z Holandska velké zklamání. Ředíme 1:50, používáme kvalitní oleje... Čím to může být, že se ten nikasil takhle rychle sjíždí?

 offline 

 

#113 12.06.2014 14:13:00

Re: Gasgas GOmotoru


badyšot: Je to hlavně použitím materiálu pístu. Pokud je měkčí tak se sjede více ale válec je stále jak nový. Nebo použít tvrdší píst ale ten ničí pomalu jak sebe tak válec. Takže je to vylej nalej co se týče financí. Já měním raději častěji píst a šetřím válec.
Vím že byl rozdíl v pístech kovaný x litý, nejsem si ted jistý, zkušenější určitě poradí.

 offline 

 

#114 12.06.2014 18:38:44

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


tak dnes vysoustruzen sroubek na padylko privery....udelala se mensi dira a nalisoval se dovnitř...a rozlisoval se konec tak zítra dojdou dily a poskladam a tesim se na nedeli protože v sob nemuzu tak nedele bude zase v sedle...

ještě zítra se pokusime vyfouknout koleno...vyrobil sem nejake pripravky na utesneni ale moc jim neverim.....


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3293_12062014779.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3293_12062014780.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3293_12062014781.jpg

 offline 

 

#115 12.06.2014 19:24:41

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Gasgas GOmotoru


MartinSparco:

použil jsem standardní píst VERTEX, 2 kroužkový, tedy litý píst, který je pro tuto variantu použití doporučován i výrobcem. Vertex má obecně v nabídce všechny typy pístů: litý, kovaný, 2kroužkový, 1 kroužkový. Litý píst VERTEX doporučuje, protože technologie gravitačního lití umožňuje použít více křemíku než v kovaném pístu, což zabezpečuje:
- nižší teplotní roztažnost v porovnání s kovaným pístem, tudíž můžeš zvolit menší mezeru píst/válec, což má za následek větší výkon a menší náchylnost k poruchám.
- menší opotřebení pístu
Obecně tlaky u 2T jsou daleko menší než u 4T, takže VERTEX říká, že pro 2T je ideální litý píst smile 

 offline 

 

#116 12.06.2014 21:24:52

Re: Gasgas GOmotoru


badyšot: Hezky díky moc za info.
Co víš o použití teflonové vrstvy na pístech? Některé ho mají jiné ne.

 offline 

 

#117 12.06.2014 22:35:50

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Gasgas GOmotoru


ještě zítra se pokusime vyfouknout koleno...vyrobil sem nejake pripravky na utesneni ale moc jim neverim....

v galerii mam fotky tak mrkni měl jsem tam něco kolem 7 bar stačí 4 foukat do 5 bohatě pak to jde moc rychle a vydrželo to jako bojím se ne že ne ale bojím se stejně jako autogenu tak se strach nasobí už jsem byl u toho jak hoří lahev  a29


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#118 12.06.2014 23:06:07

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Gasgas GOmotoru


MartinSparco napsal(a):

badyšot: Hezky díky moc za info.
Co víš o použití teflonové vrstvy na pístech? Některé ho mají jiné ne.

upřímně řečeno na teflon jsem neslyšel žádnou teorii a ani jsem si žádnou nevymyslel lol 
Jako vystudovanýmu zemědělci se mi to jeví jako snaha firem vyrábějících teflon to někde udat lol Srovnávám to s pánvičkama. S teflonem to jde líp než s hliníkem, to jóó ano Problém je, jak dlouho tam ten teflon vydrží. Je to přidaná vrstva a té nedělá dobře, když se o ní někdo tře. No a to píst docela dělá... Neumím posoudit o kolik prodlouží teflonová vrstva tu první část opotřebení, než se vošoupe. V motoru jsme to měli a přišlo mi, že víc záleží na mezeře píst/válec než na tom, jestli tam je teflon nebo ne. Vošoupal se na straně výfuk/sání a o 90° pootočeno tam docela vydržel -je pořád smile 

 offline 

 

#119 12.06.2014 23:17:18

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


Tristan napsal(a):

ještě zítra se pokusime vyfouknout koleno...vyrobil sem nejake pripravky na utesneni ale moc jim neverim....

v galerii mam fotky tak mrkni měl jsem tam něco kolem 7 bar stačí 4 foukat do 5 bohatě pak to jde moc rychle a vydrželo to jako bojím se ne že ne ale bojím se stejně jako autogenu tak se strach nasobí už jsem byl u toho jak hoří lahev  a29

kuva to videt dřív tak nemam strach ze to udrzi muj pripravek....asito ani nebudu zkouset a rovnou vyrobim podobne ucpávky....

 offline 

 

#120 12.06.2014 23:18:06

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


jo a jak se teda pozna litej a kovanej pist?

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů