Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Gasgas GOmotoru

#81 10.06.2014 00:17:53

XDeeKsanR
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 113
Založená vlákna
Místo: Bystré City(SVK)
Motorka: GasGas EC 250
Věk: 20
0 0

Re: Gasgas GOmotoru


 big_smile každý má svoju pravdu . Neostáva nič iné než to zmerať znova.


Keď sa chce, dá sa všetko..

 offline 

 

#82 10.06.2014 00:19:25

Re: Gasgas GOmotoru


Filip - SANDOKAAN napsal(a):

ja na nem mam napsano B - 71,94

Proto ti pořád píšu u mých rozměrů Vertex, nevím jak to mají u ostatních, nepoužívám.

 offline 

 

#83 10.06.2014 00:19:30

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


XDeeKsanR napsal(a):

 big_smile každý má svoju pravdu . Neostáva nič iné než to zmerať znova.

počtvrté... big_smile  s poradnym videem od zacatku do konce...zítra dodammm

 offline 

 

#84 10.06.2014 00:20:07

Re: Gasgas GOmotoru


XDeeKsanR napsal(a):

 big_smile každý má svoju pravdu . Neostáva nič iné než to zmerať znova.

Až na to že ty ho trošku klameš počáteční nevědomostí. Se kluk chudák vylekal.

 offline 

 

#85 10.06.2014 00:22:05

Re: Gasgas GOmotoru


Filipe dej mi mail, pošlu ti manuál pro GG EC a tam je vše napsané rozměry momenty co a jak skládát, pokud to nemáš. Já jel první motor podle toho a zbytek už je skoro to samé. Uvidíš sám, chce to  a14 

 offline 

 

#86 10.06.2014 00:25:29

XDeeKsanR
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 113
Založená vlákna
Místo: Bystré City(SVK)
Motorka: GasGas EC 250
Věk: 20
0 0

Re: Gasgas GOmotoru


Teraz čo konkrétne myslíš? Rozmer 71,98? Ja vychádzam z toho, že ak mal na dutinomeri nastavené 72,00mm ,vložil ho do valca a ukázalo odchýlku 0,02 ,tak predsa nebude rozmer 72,02.


Keď sa chce, dá sa všetko..

 offline 

 

#87 10.06.2014 00:29:21

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


XDeeKsanR napsal(a):

Teraz čo konkrétne myslíš? Rozmer 71,98? Ja vychádzam z toho, že ak mal na dutinomeri nastavené 72,00mm ,vložil ho do valca a ukázalo odchýlku 0,02 ,tak predsa nebude rozmer 72,02.

presne tak to bylo a odychlkasla před nulu proto sem odecital........ale.....ale uvědomuju si mozna ze když sem zatlacel prsty dutinomer a zkousel kam se toci  tak mozna při zmacknuti tzn zmenseni se otáčela rucicka po smeru hodinovych rucicek a ted sla vlastne proti smeru ale to zjistim az zítra když to zkusim na mikrometru


ale ted si nejsem jistej kam se otaci zemekoule

Editoval Filip - SANDOKAAN (10.06.2014 00:30:19)

 offline 

 

#88 10.06.2014 00:31:45

XDeeKsanR
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 113
Založená vlákna
Místo: Bystré City(SVK)
Motorka: GasGas EC 250
Věk: 20
0 0

Re: Gasgas GOmotoru


Ja to pre istotu kontrolujem aj 3x, myslím nastavenie dutinomera. Už sa mi raz stalo že som takmer objednal zlý piest.


Keď sa chce, dá sa všetko..

 offline 

 

#89 10.06.2014 00:45:51

Re: Gasgas GOmotoru


XDeeKsanR napsal(a):

Teraz čo konkrétne myslíš? Rozmer 71,98? Ja vychádzam z toho, že ak mal na dutinomeri nastavené 72,00mm ,vložil ho do valca a ukázalo odchýlku 0,02 ,tak predsa nebude rozmer 72,02.

Tak jaký teda bude?

 offline 

 

#90 10.06.2014 00:47:05

Re: Gasgas GOmotoru


XDeeKsanR napsal(a):

Ja to pre istotu kontrolujem aj 3x, myslím nastavenie dutinomera. Už sa mi raz stalo že som takmer objednal zlý piest.

Se ti nedivím podle toho co píšeš  smile 

 offline 

 

#91 10.06.2014 08:25:21

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


tak sem teď byl znovu u  soustružníka řekl sem mu že to má blbě změřeno tak hned  zkontroloval jeho mikrometr a můj dle tyčinky. . . Můj promeroval 8 tisícin tzn že když sem nastavil 72.008 tak to bylo 72 ale to je jedno. . . Přemereno a dnes naměřena čistá nula že 72 nastavených na mikrometru. ovalita 0. . . Takže večer to zkusím ještě jednou doma s půjčeným supitem a natočím a to by znamenalo že koupím stejný pist 71.94. . .

 offline 

 

#92 10.06.2014 08:59:48

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Gasgas GOmotoru


Filip - SANDOKAAN:

Filipe ty do toho jdeš trochu po hlavě. Ono se někdy vyplatí si nastudovat něco teorie, pak něco natrénovat a pak se do takovýhle věci pouštět. Poprvé nejlépe za dozoru někoho o kom 100% víš, že umí s měřidly, že má měřidla v pořádku a že umí měřit motory.

Ten manuál na GASE bys měl mít určitě a ještě dřív než se do něčeho pustíš a rozděláš, abys věděl co tě čeká, jaký nářadí budeš potřebovat, jaký měřidla...
Jinak z těch fotek a videí jde poznat kulový. Nebo blbě vidím a to už začíná být taky pravda lol 
Radím ti znovu to samé, trénuj měření jak mikrometrem tak subitem něčeho u čeho znáš rozměr. Opakovaně si subito rozdělej, znovu slož, nastav a zkoušej, zda naměříš to samé. Až budeš mít v ruce nějakou jistotu, tak si výsledky měření porovnej s jiným člověkem co umí měřit a až tyto porovnávací měření budou ukazovat de facto stejné výsledky, tak bych na základě toho dělal nějaký závěry, objednával písty atd.
Teď se vám tam při měření pletou 2 setiny s 2 tisícinama a jiný základní chyby z teorie měření a postupů měření a to není moc dobrý. I s mikrometrem se musí umět měřit.... atd.

U těch pístů je pravda, že různí výrobci mají různé hodnoty pro označení A, B atd. jak tady někdo říkal. Takže píst objednávat zásadně dle rozměru!

Každopádně fandím a držím palce ať se dílo daří a ty se posuneš o kus dál ano  smile 

 offline 

 

#93 10.06.2014 09:50:26

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


badysot máš určitě pravdu a hlavně v tom že do všeho jdu po hlavě. . . Tisícin se mi nepletou to sem napsal jen při premereni mikrometru a byla tam odchylka necelá setina a tzn 8 tisícin. . . Princip jsem už pochopil a teď jen prostě měřit budu víckrát a proto ještě jednou porovnám dnešní ranní měření a měření co budu dělat večer. . . Vezmu jinou kameru ať jde vše vidět líp a na rovinu když se nebudu lišit víc jak 5 tisícinou tzn půl setinou tak objednávám pist. . . Jestli jo tak už fakt nevím protože v motoservise se že včerejška liší oproti dnešku 2 setinama. . . A tak se uvidí. Akorát nevím ještě kde objednám protože potřebuju jak pist. Ložisko. A těsnění a nechce se mě to řešit na víc místech. . . Fakt díky za trpělivost. . .

 offline 

 

#94 10.06.2014 10:09:35

XDeeKsanR
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 113
Založená vlákna
Místo: Bystré City(SVK)
Motorka: GasGas EC 250
Věk: 20
0 0

Re: Gasgas GOmotoru


MartinSparco

Takže v podstate ty si sa nikdy napomýlil a podľa pár príspevkov vieš posúdiť všetky moje znalosti/neznalosti, klobúk dole pán majster.  ano  ,pozri si svoj vlastný príspevok s tým ,že ak nájdem piest iného rozmeru som frajer. Nakoniec si sám uznal ze výrobcovia majú rozdielne triediace rozmery. Videá ako to meral som nepozeral ,súdim z toho čo bolo napísané. Ako sa hovorí , 2x meraj a raz rež  wink  Vidíš že nakoniec rozhodla kalibrácia mikrometra

Edit : Pardón, mal si pravdu s tým rozmerom, video som si pozrel až teraz. Ja to merám opačne, teda dutinomer upnem vo zveráku a mikrometrom jemne meriam nezaťažený dutinomer, teda nameranú odchýlku vo valci odpočítavam od rozmeru mikrometra. Preto som písal že rozmer bude 71,98mm. Inak dnes som na jednom valci porovnal obidva spôsoby, rozdiel je cca 0,003mm.

Editoval XDeeKsanR (10.06.2014 13:16:39)


Keď sa chce, dá sa všetko..

 offline 

 

#95 10.06.2014 11:29:13

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


janku . . . Čím víc příspěvků vím víc bahnak. . .  takže je to rozseknuto nakonec jsem teď sehnal profika tady u nás o kterým sem ani nevěděl a měřil přede mnou a naměřil nahoře válce přesně 72.00  a pak ještě měřil spodek (říkal že je třeba ) a na spodku naměřil 72.005 takže říkal válec naprosto v pořádku . . . Kovanéj pist mi prý dřív zničí nikasil protože se prý Jinák roztahuje a je tvrdší. . . Tak co na to říkáte? Máte někdo osvedcenej obchod kde mi to dojde do pátku ? Takže sem měl nahovno prostě mikrometr. . . Takže už to snad klapne. . .

 offline 

 

#96 10.06.2014 13:18:51

XDeeKsanR
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 113
Založená vlákna
Místo: Bystré City(SVK)
Motorka: GasGas EC 250
Věk: 20
0 0

Re: Gasgas GOmotoru


Filip - SANDOKAAN
Len ešte taká malá rada, dutinomer nastav tak, aby odchýlka vo valci bola nad 0,5mm. Potom je hneď jasné či máš odchýlku pripočítať alebo odčítať. Vŕtanie nemôže byť predsa  napr. o 0,4mm menšie než piest  a1 


Keď sa chce, dá sa všetko..

 offline 

 

#97 10.06.2014 14:00:44

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


XDeeKsanR napsal(a):

Filip - SANDOKAAN
Len ešte taká malá rada, dutinomer nastav tak, aby odchýlka vo valci bola nad 0,5mm. Potom je hneď jasné či máš odchýlku pripočítať alebo odčítať. Vŕtanie nemôže byť predsa  napr. o 0,4mm menšie než piest  a1 

tak toto sem nepochopil . . . Ale to je asi z dnešního slunce

 offline 

 

#98 10.06.2014 14:21:22

XDeeKsanR
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 113
Založená vlákna
Místo: Bystré City(SVK)
Motorka: GasGas EC 250
Věk: 20
0 0

Re: Gasgas GOmotoru


To som nadväzoval na môj posledný príspevok. Že dutinomer nastavíš napr. na 72,5. Výchylka je jednoznačne určená a nemusíš špakulovať či to má byť 71,98 alebo 72,02.


Keď sa chce, dá sa všetko..

 offline 

 

#99 10.06.2014 16:07:46

Re: Gasgas GOmotoru


XDeeKsanR napsal(a):

Filip - SANDOKAAN
Len ešte taká malá rada, dutinomer nastav tak, aby odchýlka vo valci bola nad 0,5mm. Potom je hneď jasné či máš odchýlku pripočítať alebo odčítať. Vŕtanie nemôže byť predsa  napr. o 0,4mm menšie než piest  a1 

Prosímtě, nepiš tu už své vědecké teorie, Filip pak z toho nespí a každou noc měří svou díru  lol 

 offline 

 

#100 10.06.2014 17:40:21

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Gasgas GOmotoru


MartinSparco napsal(a):

XDeeKsanR napsal(a):

Filip - SANDOKAAN
Len ešte taká malá rada, dutinomer nastav tak, aby odchýlka vo valci bola nad 0,5mm. Potom je hneď jasné či máš odchýlku pripočítať alebo odčítať. Vŕtanie nemôže byť predsa  napr. o 0,4mm menšie než piest  a1 

Prosímtě, nepiš tu už své vědecké teorie, Filip pak z toho nespí a každou noc měří svou díru  lol 

už měřit nebudu. . . A uchýlkomer jsem už pochopil . . . Zkalibrovali jsme mikrometr tyčinkou a moje měření dopadlo že já sem naměřil 72.005. . . Takže já si myslím že už o.k. A držím se toho co naměřili ti dva dnes přede mnou 72.00

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů