Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Odvzdušňování přední brzdy

#1 30.05.2014 23:51:41

Odvzdušňování přední brzdy


Ahoj! Měl bych na vás, zkušení offroaďáci jeden dotaz. Začal jsem odvzdušňovat přední hydraulickou brzdu a už odvzdušňuji jak dlouho a pořád mi přijde že to není ono..Sice už je páčka celkem tvrdá, ale přece jenom bych chtěl ještě něco odvzdušnit..A mám na vás pár dotazů..smile

1) Jak máte na moto páčku brzdy tvrdou vy..? Domáčknete ji k řidítku, když za ní vezmete silou?

2) Četl jsem něco o tom, že když dám brzdový třmen výš, než je nádobka na kapalinu, tak se dostanou bublinky co nejvýše - Tzn. do toho třmenu a mělo by to poté jít lépe odvzdušnit, protože bublinky jsou v třmenu..Zkoušel jsem tedy dát třmen výš než je nádobka, ale jakmile jsem ho hodil výš a zmáčknul páčku, tak byla zase měkčí než obvykle..Čím to? hmm Když jsem dal třmen dolů, zase se vše vrátilo do normálu smile

3) Děje se mi taková zvláštní věc a nedovedu si ji vysvětlit smile Když přijdu k motorce, povolím jen odvzdušňovák (Netlakuji soustavu - Dělám to metodou volného protékání) tak už bublinky skoro nejdou..Vypadá to čistě..Ale jakmile začnu mačkat na páčku, různě naklánět řidítkama, pořád mačkat, rychle atd..A poté rychle přiskočím k odvzdušňováku a povolím ho, tak vidím, jak najednou jdou miniaturní bublinky v hadičce..Čím to je..? Že bublinky jdou až poté, co kapalinu rozpumpuji..? smile

4) Poslední věc, by mě zajímala, jak je to s tím, když přivážu páčku k řidítku přes noc..Četl jsem o tom na netu dost a dospěl jsem k názoru, že si nikdo nedokáže vysvětlit, proč vlastně po přivázání páčky k řidítku na delší dobu, páčka ztvrdne smile Já jsem to samozřejmě vyzkoušel také a nemusel jsem ji přivazovat ani na celou noc..Zajímalo by mě, proč když páčku přivážu třeba na 5 minut, tak je páčka po uvolnění dost tvrdá (bublinky do nádobky nejdou žádné) ale po pár máčknutí, nebo po chvíli zase změkne na klasiku..Takže ona je po odvázání chvíli tvrdá a potom změkne..Čím to..? Proč nezůstane tvrdá pořád..? smile

Děkuji moc smile

Editoval Tajvi (31.05.2014 00:15:35)

 offline 

 

#2 31.05.2014 11:12:41

jifa
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 153
Založená vlákna
Motorka: Yamaha XT600, husaberg FE 570
Věk: 40+
0 1

Re: Odvzdušňování přední brzdy


Vem in. stříkačku kousek hadičky nasaď na odvzdušňovací šroub, trošku ho povol a tlač kapalinu do třmenu a pak utáhni odvzdušňovací šroub. Několikrát opakuj a mělo by to být redy  gp 

Jestli se ti tam dělají bublinky při provozu, to by mohli bít špatné gumičky v prasátku nebo v pumpě a nebo volná hadice  sad 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3142_2014-05-31_110951.jpg


Jezdím jak umím

 offline 

 

#3 31.05.2014 11:44:38

Re: Odvzdušňování přední brzdy


Ale když to udělám tou inj. stříkačkou, tak tam můžu natlačit ale vzduch ne..? hmm Když mi trochu ve stříkačce zbyde..hmm

Kolik tam toho tak natlačíš?

 offline 

 

#4 31.05.2014 12:20:07

jifa
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 153
Založená vlákna
Motorka: Yamaha XT600, husaberg FE 570
Věk: 40+
0 1

Re: Odvzdušňování přední brzdy


Proč bys tam tlačil vzduch   a30 
Nesmíš dotlačit stříkačku do konce  vyk! a musíš ji držet hadičkou dolů  vyk! 


Jezdím jak umím

 offline 

 

#5 31.05.2014 12:24:53

jifa
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 153
Založená vlákna
Motorka: Yamaha XT600, husaberg FE 570
Věk: 40+
0 1

Re: Odvzdušňování přední brzdy


Až je nahoře plná pumpa, pak ji odsaj a tlač znovu dokud nebude brzdit.
po utažení odvzdušňovacího šroubu můžeš vždy vyzkoušet jestli brzdí  a14 


Jezdím jak umím

 offline 

 

#6 31.05.2014 12:52:44

Re: Odvzdušňování přední brzdy


A to by mělo být účinější než to volné protékání?

 offline 

 

#7 31.05.2014 20:27:24

Vizibable
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 368
Založená vlákna
Motorka: Yamaha TT 600 R
Věk: 30
2 0

Re: Odvzdušňování přední brzdy


Tajvi:

Jo, je to účinější. Udělal jsem to taky tak, když mi to nešlo odvzdušnit normální cestou.

 ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů