Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět

#1 01.04.2014 17:09:07

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


doufám že se nestrhne diskuze že sem vul apod ale napíšu opravdu jak to bylo a dost me PČR nasrala protože si sem jistej že je to tak jak píšu

dobrý den, dnes se mi udála příhoda ze které jsem dost zaskočen....

dnes jsem při normální(ne rychlé) jízde vjel na přejezd kdy se zrovna přede mnou rozsvítila světla...byl sem tak blízko, že mě ani nenapadlo dávat nohu na brzdu...takže jsem normálně projel(závory byly ještě nahoře) a najednou za mnou byla PČR s majáky....na místě jsem nic řešit nechtěl protože se policisté oháněli kamer. záznamem, který mi nechtěli ukázat a já si(a jsem doted) byl jist, že bych nemohl bezpečně zabrzdit(hvízdaly by gumy)(opravdu jsem ani nohu na brzdu nedával)...tudíž sem odmítl věc řešit na místě a do záznamu jsem napsal, že jsem žádný přestupek nespáchal a na červenou nejel.... a proto, že ke své práci ŘP potrebuji a přestupek je za 7b tak mě to nenechává chladným.....dá se s tím něco dělat? policisté byly 2, já sám a nejsem si jist jestli vůbec nejaký záznam mají....

 offline 

 

#2 01.04.2014 17:15:29

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


Těžko říct no, pokud záznam mají a je to jak říkáš mohlo by to projít. Pokud ne asi to budeš těžko ukecávat

 offline 

 

#3 01.04.2014 17:16:28

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


Robinsson:

právě že mě začíná polívat pot co když záznam nemají...prtože v dobré víře že sem nic neprovedl si podkopu židly

 offline 

 

#4 01.04.2014 17:19:37

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


myslím si, že bez záznamu ti budou těžko něco dokazovat. To by si už mohli vybrat kohokoliv a tvrdit že ho někde viděli něco udělat...


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#5 01.04.2014 17:24:13

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


motoline.cz:

jo jenze kamarad mel něco podobného(telefonovani a telefonoval) a správní nevyhrál protože mu bylo rečeno že policiste nemaji důvod lhát zatímco on ano...zaznam také nemeli a toho se hrozim

 offline 

 

#6 01.04.2014 17:28:29

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


Pokud ho nemají, je to tak na právníka a stejně je to 50 na 50, že to vyjde. No, nezávidím ti tuhle situaci, ještě ke všemu, když ŘP potřebuješ k práci  neutral 

 offline 

 

#7 01.04.2014 17:29:45

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


 a31 

 offline 

 

#8 01.04.2014 17:32:58

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


Filip - SANDOKAAN:
Sám se oháníš rychlou jízdou ne  Tvojí povinností je před přejezdem zpomalit a ne jezdit jak prase a2 
Dokazování, proč jsi nemohl zastavit před světly bude dost složité.

 offline 

 

#9 01.04.2014 17:35:20

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


Filip - SANDOKAAN:
kamarád řešil něco podobného: přijel na křižovatku, kde rovně svítila červená a na odbočení doprava svítila zelená šipka, tak odbočoval doprava, ale najednou zelená šipka zhasne a dál svítí jenom červená. Takže jako ty byl těsně před odbočením, tak to projel, ale jela za ním policie a natočili to na kameru. Ve správním řízení to prohrál, baba se nenechala ukecat, že to nejde řešit, pokud si tak těsně před manévrém. Zkusit to můžeš, je to o dohadování a slovíčkaření. Víš jak to je s přiměřenou rychlostí jízdy abys nikoho neohrozil a já nevim co ještě...
Tyhle situace jsou fakt debilní.
Přeju hodně štěstí ano 

 offline 

 

#10 01.04.2014 17:36:30

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


Filip - SANDOKAAN:

kolik si jel před přejezdem, aby tě nakonec nenachytali na rychlost a následně ty světla


http://www.vsechny-autoskoly.cz/zakon_o … i_prejezd/



jinak, já vjíždím na jakýkoliv přejezd stylem, že hodně přibrzdím a rozhlédnu se vlevo a vpravo, protože se nedá dneska věřit ničemu wink 

 offline 

 

#11 01.04.2014 17:42:33

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


Tvůj problém není nic jiného než fyzika. Přejezdy se staví podle normy. Existuje u nich tzv. "předzváněcí doba", což je doba sloužící aby vozidlo bezpečně opustilo přejezd včetně reakční doby a brzdné dráhy. Prostě s tím se počítá, protože přejezdy nemají žlutou, že........ lol  lol  lol Pokud není rychlost omezena jinak, počítá se rychlost vozidla před přejezdem 30 km/h, což je 8,3 m/s. Reakční doba podle této normy je 1 s. Takže 8,3 m ujedeš než zareaguješ. K tomu připočteme brzdné zpomalení Tvého vozidla a jsme na vzdálenosti, kdy můžeš bezpečně projet přejezd. To mi prostým výpočtem vyšlo dalších 11,2 metrů. Takže když začne blikat  červené světlo 19,5 metrů před přejezdem, tak ho klidně můžeš projet. Ať mají policajti záznam  nebo ne, je to jedno. Ovšem nevím, co na to poví teta na správním řízení. Obdobné výpočty se dělají třeba v případě velkých nehod s následky a výpočty pak dělají soudní znalci. Pokud chceš vědět více, tak mne kontaktuj  gp 

Editoval Vlk (01.04.2014 18:01:19)


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#12 01.04.2014 18:13:16

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


A co když zrovna poslouchal rádio a přejezd neslyšel  big_smile 

 offline 

 

#13 01.04.2014 18:25:52

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


Zaleží kolik si jel před přejezedem mužeš 30km/h když nesvití bíle vystražne světlo jinak 50 když ho zařízení má zaleží co mají na zaznamu jakou rychlost pak vzdalenost atd. v každem případě tě budou chtít dostat.


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#14 01.04.2014 18:28:59

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


Tristan:
Bílá NEMUZE svitit vyk! 


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#15 01.04.2014 18:53:22

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


viteka 32 napsal(a):

Filip - SANDOKAAN:
Sám se oháníš rychlou jízdou ne  Tvojí povinností je před přejezdem zpomalit a ne jezdit jak prase a2 
Dokazování, proč jsi nemohl zastavit před světly bude dost složité.

prave ze pisu ze sem nejel rychle.....jen se mi to rozlo prede mnou

 offline 

 

#16 01.04.2014 18:58:22

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


odhadem sem jel mezi 45 az 55...nedivam se porad na tachac....je tam prejezd se zavorama a vůbec si neuvědomuju jestli ma modre svetlo a le dle me mají takze rychlost 50km před prejezdem na 4proude je v poho.....

edit - doufam ze bude kamerovej zaznam a z nej bude možno urcit vzdalenost jak psal vlkted sem přes mapy odmeril ze mohla byt cca 25m no a pokud zaznam nebude???pruser????

Editoval Filip - SANDOKAAN (01.04.2014 19:03:27)

 offline 

 

#17 01.04.2014 19:14:07

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


V prvé řadě - asi víš, že jsi to posral...25m před přejezdem se asi zastavit dalo...Nevím...Těžko soudit. Ale . . .

Já bych řekl ve správním řízení toto :

Celá situace se mi zdá částečně uměle vykonstruovaná a hned Vám vysvětlím, proč se mi to tak jeví. Místo dobře znám, projíždím tudy často, přejezdům nevěřím, takže tam nejen z důvodů zákonem omezené rychlosti nejezdím rychle.

Když jsem ovšem byl již svým vozidlem bezprostředně na hraně přejezdu a v tom začala blikat světla, nebylo z mé strany již možné bezpečně vozidlo zastavit !!!

Ne pravděpodobně, ale zcela jistě bych nedobrzdil a ocitnul bych se v situaci, kdy bych byl již vozidlem za první sklopenou závorou a před druhou, ale již také sklopenou závorou ! Manipulovat takto nějak s vozidlem v době, kdy již vím, že se blíží vlak by se mi také při případném pokusu o objetí závory ve snaze zachránit si život mohlo vymstít tím, že závoru poškodím a tím bych si zajistil už zcela jistě nejen vysokou pokutu (normálně flákají 50 000Kč), ale také odebrání ŘP.

Ať se na mne nikdo nezlobí, není to má snaha odporovat Vám nebo PČR či zákonu, ale v daném momentě bylo přirozenou a nejbezpečnější reakcí pro mne i pro lidi ve vlaku přejezd za stávající situace rychle projet a upřímně řečeno si myslím, že by naopak bylo na škodu se pokoušet intenzivně brzdit...Buď bych poškodil závoru, nebo zůstal uvězněn mezi nimi a hrozila by srážka s vlakem.

Policisté zkrátka viděli údajný přestupek, ale již nedokázali nebo možná nechtěli objektivně posoudit, jaké obrovské riziko by byla snaha zastavit..I ze 30km/h nejsem schopen zastavit na pár metrech. Viděli mě a i v této nebezpečné situaci jeli za mnou. Fakt, že oni byli ochotni toto vysoké riziko podstoupit přeci neznamená, že by to udělal každý.

A vzhledem k tomu, že jsem na řidičském průkazu (a tím i má rodina a dítě..finance rodiny) závislý kvůli zaměstnání by mi už ani tak nedovolil zbytečně hazardovat s vidinou, že o ŘP přijdu. Jsme natolik přesvědčen o tom, že jsem se rozhodl správně, že budu v krajním případě ochoten nechat tuto situaci posoudit i soudním znalcem, případně to nějak budu řešit s právníkem.

Mým zájmem není neplatit pokutu, ale obhájit své (a podle mě v daný moment nejlepší)řešení vzniklé situace.


Pak začne hra na city (rodina, dítě, práce)...

Pak si vyslechneš její verzi a pak obecná diskuze o ne-bezpečnosti na silnicích.
VŘELE ti ale doporučuji už teď začít intenzivně shánět někoho, kdo tam zná nějakého úředníka. NENOS tam žádný úplatek a ani to nezkoušej. Přijd oblečenej jak máš, vypnutej telefon, hlavu mírně sklopenou dolů a nemluv sebevědomě ve snaze udělat z ní/jeho debila !!! Na to jsou alergický...Pevně si stůj za svým, ale mluv klidně a když ti skočí do řeči, nech ho vykecat a pak pokračuj.

Poslední typ : pokud tě předvolávají na jiné místo, než máš bydliště (nevím kde tě chytli a jak daleko to je od tvého bydliště , tak si nech to správní žízení přesunout do místa bydliště (tedy pokud je to obec s rozšířenou působností). Na to máš relativně nárok (zdraví, čas atp...)

Jo a taky si nech před tím správkem vyjet na přepážce pro výdej řidičáků výpis z karty řidiče. Pokud jsi průserář (a oni to budou vědět) a máš v minulosti třeba 2x za rychlost, 1x způsobenou nehodu apod...tak jsi to pravděpodobně prosral už teď....

Editoval jirka87 (01.04.2014 19:23:16)

 offline 

 

#18 01.04.2014 19:28:09

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


jirka87:

dekuju za velice rozsáhlej výplod , kterej bych já nedal...25m ...myslím že to bylo (porad si to myslim) v pohode nazastavit protože sem projel(zavory byly nahore....)potom projeli policajti a porad byly zavory nahore takze metry jen odhaduju.....

edit - jo a pruseram sem..rychlosti tam bylo několik, telefony apod(bez nehody) ale ted sem cistej...ale to je celkem jedno...vždycky sem něco proved a zaplatil protože sem vždy vedel ze je to ma chyba a tentokrát sem si jistej opakem...


jirko87 ještě jednou díky
jo a asi si poridim kameru do auta....premyslel jsem o ni hodne ale toto me utvrdilo....

Editoval Filip - SANDOKAAN (01.04.2014 19:34:17)

 offline 

 

#19 01.04.2014 20:09:26

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


Strejda-GC napsal(a):

Filip - SANDOKAAN:

kolik si jel před přejezdem, aby tě nakonec nenachytali na rychlost a následně ty světla


http://www.vsechny-autoskoly.cz/zakon_o … i_prejezd/



jinak, já vjíždím na jakýkoliv přejezd stylem, že hodně přibrzdím a rozhlédnu se vlevo a vpravo, protože se nedá dneska věřit ničemu wink 

Tak tak,indiáni ukradou káble od signalizace a je to asi posledni pusina co dostaneš !!! 

 offline 

 

#20 01.04.2014 20:12:36

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: dotaz-vjetí na železniční přejezd se závorami při !!!ROSVÍCENÍ!!! svět


Ja mam ted na krku spravko za telefon.videli me zezadu.hned na miste jsem to poprel,vyjadril se na formular a to takto : za jizdy pouzivam vzdy handsfree kvuli mnozstvi telefonatu,ktere vyrizuji a toto handsfree jsem i mel, behem kontroly u sebe.behem jizdy jsem v ruce nedrzel tel.ani jiny hovorovy pristroj.

Ale myslim,ze to nevyhraju.ale vim o pripadu,kdy v Nemecku takhle chytli pravnika,co se drbal na uchu a napsal 14strankove odvolani a vyhral to :-D

Editoval jirka87 (01.04.2014 22:22:00)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů