Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Názor na TTR

#1 11.03.2014 09:51:04

Názor na TTR


Ahoj všichni, chci koupit nějakou pěknou TTR. Doposud jsem jezdil jen na silničních motorkách, potom pár roků nic a teď bych si chtěl pořídit enduro. Vzducháč, pro dva, nenáročná údržba, Yamaha. Volba padla na TTR. XT a TT se mi nelíbí. Chci moto pokud možno v originálním stavu. Prošel jsem inzerci a našel tyhle dvě co připadají v úvahu.
http://www.motoinzerce.cz/motorky/yamah … 600-r.html
http://www.motoinzerce.cz/motorky/yamah … 600-r.html
Všechny ostatní co v inzerci jsou mají povyměňované masky, neoprény na tlumičích, kryt řetězu chybí, atd…  Za mlada jsem jezdil po lese na tátově kývačce. Ublížil jsem jí tehdy dost, ale nikdy se mi na ní nepodařilo nic rozbít. Proto se divím kolik motorek má to přední světlo z druhovýroby. Jak to projde na STK? Technik přece pozná na první pohled že se jedná o universální díl. Když jsem byl na STK s Panelkou měli výhrady že skla blinkrů neměli homologaci. S Pérákem bez krytu řetězu mě rovnou vyhodil (tehdy naštěstí bez zápisu).

 offline 

 

#2 11.03.2014 10:12:33

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Názor na TTR


Pokud narazíš na debila, tak ano, vyrazí tě.... ale pokud tam přijedeš s motorkou na drapákách, tak je jasný, že prakticky všechno ihned po kontrole letí z motorky dolů a je to jenom cirkus pro ně, takže v konečný fázi neřeší....
K těm světlům.... originál stojí řádově tisíce, ta universální parabola stojí do litra a pasuje tam jak prdel na hrnec, homologaci má (samotná parabola z partsdepot). Když se jezdí v partě, tak holt občas ten šutr ulítne a trefí se do světla. Nevím proč ti zrovna vadí neopreny na tlumičích, nic nepřekonatelnýho. Sundání je záležitosti 30 minut i s lahváčem. Kryt řetězu je většinou to první co zařve... stačí větev u kola a je na sračku. Pokud je prostě motorka ježděná v terénu, tak se padá... a uvědom si že TTR má +- 150kg a sedátko 945mm nad zemí... to už je docela slušná žucha, když to letí na zem (vím to - sám jsem ho měl) není to kejva se 120kg a posezu jak na záchodě. Ohledně ježdění na TTR ve dvou... no... po celkem značných úpravách se to i dá. V originálu ani náhodou... spolujezdec je jen nouzové řešení (krátká sedačka, poloha stupaček...). Pokud jsi byl zvyklý na startovací tlačítko, tak u TTR budeš ze začátku trpět. Není to žádná Jawka a to že píšou startování bez problému neznamená, že ti to automaticky pujde taky... chce to grif a používat hlavu. Neskákat po tom jak kamzík po horách :-D Na červený vidím samolepku OFFMOTO, navíc z Hranic - zkontaktuj Radůze odtud z fora, ten ti k ní řekne určitě víc - tak majitele už víš. Modrá je zachovalejší, nevidím nedostatky...

Editoval Vojtas (11.03.2014 10:13:21)


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#3 11.03.2014 11:13:16

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Názor na TTR


modrá nemá origo zrcátka, potah na sedlo a zadní blinkry (a asi taky tržák SPZ)...


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#4 11.03.2014 21:20:05

nuf111
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 146
Založená vlákna
Motorka: yamaha xt 600,yamaha wr 450
Věk: 26
Tel: 728755926
1 0

Re: Názor na TTR


já jsem s ním spokojen,akorát jsem musel dělat kůli pístnímu čepu ojnici, ložiska,píst...,podvozek supr,no akorát ted tady kluci všichni jezdí na ostrém enduru,tak uvažuju o koupi wr 450

 offline 

 

#5 12.03.2014 07:13:47

Re: Názor na TTR


Tak koukám že i ty pěkné mají chybky. Výměna spojky a rozvoďáku ve 14000km (červená), proti neoriginálnímu zrcátku a potahu sedla (modrá). Co jsem procházel inzeráty má hodně TTR napsáno nějaký zásah do motoru nebo rovnou GO +- ve 20tis.km. TTR ale přece nemá motor jako soutěžní WR, nebo EXC.
U silničních motorek se tyhle věci řeší nejdříve po ujetí 60tis.km. U jedoválce s kompresním poměrem 8,5:1 bych to čekal podobně. I Jawa panelka, která má kompresi 8:1 vydrží 40tis.km bez problémů

 offline 

 

#6 12.03.2014 07:27:10

mirbubak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 379
Založená vlákna
Motorka: ktm exc 200
Věk: 27
Web
3 1

Re: Názor na TTR


Zilvar:
takej si ale musíš uvědomit co ti lidi s těma ttrkama jezdija,je to cestovní enduro s dobrym podvozkem a vysoko posazenym motorem takže s tím jezdija všeci po horách a po tratách.a logicky ten rozvodák při jízdě jen po lese odejde dřív jak kdyby si jezdil po asfaltu.byvaly majitel toho červeného tetera su ja  teda před Martinem xr aby v tom nebyl hokej a byla v pucu.dokonce šly doložit km i do zadu až k prvnímu majiteli do německa.vypadá furt hezky jak když sem ho prodával takže sa k ní majitel choval nejspíš pěkně ano 

Editoval mirbubak (12.03.2014 07:30:20)

 offline 

 

#7 12.03.2014 07:56:57

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Názor na TTR


Zilvar napsal(a):

Tak koukám že i ty pěkné mají chybky. Výměna spojky a rozvoďáku ve 14000km (červená), proti neoriginálnímu zrcátku a potahu sedla (modrá). Co jsem procházel inzeráty má hodně TTR napsáno nějaký zásah do motoru nebo rovnou GO +- ve 20tis.km. TTR ale přece nemá motor jako soutěžní WR, nebo EXC.
U silničních motorek se tyhle věci řeší nejdříve po ujetí 60tis.km. U jedoválce s kompresním poměrem 8,5:1 bych to čekal podobně. I Jawa panelka, která má kompresi 8:1 vydrží 40tis.km bez problémů

...když jsem před měsícem prodával TTRko, mělo cca 18000 km, do terénu se podívalo a jeho stav byl následující:

- rozvoďák původní (napínák ve 2/3 - ještě něco najede)
- původní rozeta
- druhé řetězové kolečko
- původní kotouče i destičky (ty už se blížily výměně)
- motor bez zásahu, pouze seřízení ventilů
- spojka původní
- původní ložiska v kolech

Na fóru je registrovanej kluk s nickem HTB, kterej s TTRkem jezdíl Albánii, Rumunsko, Ukrajinu, jestli se nepletu i Afriku a pokud se dobře pamatuju, tak motor začal dělat kolem 60ti tis. km... www.anuch.com


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#8 12.03.2014 22:20:00

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Názor na TTR


Je to hodně o zvyku.Někomu sedí to,někomu zase ono. XT a ttr jsou hodně podobný. TTR má lepší podvozek.Motoricky jsou na tom jako jiný motorky. Hodně záleží jak se o ni staráš a jaký terén jezdíš. Taky sem koupil svoje s vadou motoru,s tím ,že sem ji dal do pucu a taky jiná cena než obvykle. Mám ji třetím rokem,nešetřím ji a do motoru sem od koupi nesáhl. Jen pravidelná údržba.


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů