Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

www.moravamotors.cz - Honda Valmez

#21 11.03.2014 17:41:59

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: www.moravamotors.cz - Honda Valmez


jirka87:

Aleš Minarčík má jiné číslo: 777558112
Jinak je to borec na svém místě. Hondy dělal možná dříve, dělá servis motardistům republiky. Bohužel s jeho časem to není růžové. Motorky v současné době už jsou na vedlejší koleji, začal se specializovat víc na OFFROUDY, jezdí  je i s klukem a samozřejmě to víc nese.
Bereu od něj řadu věcí na KTM, oleje, desky, dělá mi tlumiče. Zatím s ním mám jen dobrou zkušenost. Dělal nám i motory, ale po rozumné domluvě jen to nejnutnější, co jsme sami nezvládali. My jsme si třeba motor rozebrali, on opravil strhlé závity, snýtoval rozvoďák, dodal píst a pod. Zbytek v rámci možností jsme si dělali sami. I tak se s ním dalo domluvit.
Mám obavu, že nyní už bude postupovat u tebe trochu jinak, holt je to soukromník a třeba na těch autech dokáže vydělat jiné prachy.
Jinak si nedělej iluze, jak psali kluci, pochybuji, že seženeš nějaký servis za rozumný peníz a i soukromníků to bude pálka. ano2 
Oprava tvého staršího motoru se určitě dá řešit jinak, ale tím si musí každý projít sám.

Editoval viteka 32 (11.03.2014 17:43:21)

 offline 

 

#22 11.03.2014 18:03:03

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: www.moravamotors.cz - Honda Valmez


Viteka32 : díky za info a doporučení.


Napadlo mě, že bych sundal to víko ventilů, jestli to jde a pak mu to zavezl. Je ode mě 20km, takže pohádka...Zněl rozumně, orientoval se perfektně ve věci, ale protože jsem mu volal po 17h, tak byl asi malinko nerudnej už po celým dni. Každopádně mluví věcně, rychle, stručně, je znát, že času nemá přebytek, ale mám mu zavolat v neděli k večeru a nějak se dohodnout, vypadalo to, že by snad i na takovouhle skopičinu čas mě, ikdyž mi řádně "vyčinil" že tyto věci se mají dělat v zimě  ano  Ne, že by neměl pravdu, že...

Ještě něco ladím s Ládíkem, tak uvidíme, jak se mu do toho bude chtít.

Každopádně jsem tedy nečekal, že to bude takový problém. Jo holt, být zručnější a více si věřit, že nic neposeru, pustím se do toho sám, ale nepřál bych si vidět svůj výraz ve tváři, když bych zjistil, že jsem ty rozvody o zub přesadil. A teď po kom řvát ? Asi se postavit před zrcadlo...

Měl jsem si koupit VORa big_smile

EDIT : big_smile Chcete slyšet prdel jak kráva ? Teď se mi ozval pan Pončík z Hondy z Valmezu a za mnou nadiktovaný seznam (totožné práce jako jsem nadiktoval do Hondy do Frýdku) mi řekli cenu 4600Kč bez DPH  lol  lol  lol  lol  Jo a v tom je už i cena za vytažení motoru z rámu a opětovné nasazení
Takže proti Frýdku v konečné ceně rozdíl zhruba 8-9000Kč ve variantě, kdy nebude nic stržené a zbastlené...To by znamenalo vícepráce samozřejmě (a kdoví jestli ta kalkulace není postavená na víceprácích, ale taky jsem mu řekl, že je přijedu zkontrolovat a chci ten motor vidět rozhozený a neměl s tím problém)

Co si o tom mám myslet ?  lol 

EDIT 2 pro "Viteka 32" :

- výměna rozvodového řetězu + pružina napínáku + horní rozvodové kolo
- výměna obou ložisek vačky
- seřízení ventilů a chodu dekompresoru
- seřízení a vyčištění karburátoru + výměna příruby pokud bude třeba
- výměna každého těsnění, které bude se při demontáží ukáže (o-kroužky toho a onoho, těsnění pod víko ventilů a levého karteru)

Díly mám naprosto všechno origo Honda včetně těsnění.VŠE je origo. Až na rozvoďák. Ten je D.I.D. od Motoline.cz  ano 

Editoval jirka87 (11.03.2014 18:21:56)

 offline 

 

#23 11.03.2014 18:11:58

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: www.moravamotors.cz - Honda Valmez


jirka87:

No tak moc na něj nespěchej, mám u něj tlumiče a do pátku je potřebuji ano  usch 
Přesazení o zub moc neřeš, s tím to i nastartueš, jen to bude střílet a nepůjde do otáček smile 
Co vlastně všechno potřebuješ na motoru dělat nebo měnit?

Editoval viteka 32 (11.03.2014 18:12:49)

 offline 

 

#24 11.03.2014 18:31:33

adis
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 593
Založená vlákna
Motorka: beta 450RR
Věk: 31
2 0

Re: www.moravamotors.cz - Honda Valmez


dej to minarčíkovy,ve finále ušetříš.teda,jestli to opravdu vezme

 offline 

 

#25 11.03.2014 20:25:06

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: www.moravamotors.cz - Honda Valmez


25 hodin se účtuje za výměnu rozvoďáku a seřízení?  ou2 


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#26 11.03.2014 20:43:34

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: www.moravamotors.cz - Honda Valmez


Hloda mi to v palici.nevim kam to dat. 4600kc bez dph za to klidne dam,ale mam strach,ze me umori na ruznych vicepracech a taky se bojim,ze po demontazi a montazi motoru bude z motorky casovana bomba. Je klidne mozne,ze se nektere spoje nikdy nerozebiraly a po 20letech to bude zajimave.odevsud muze pak chcat olej a co ja vim.jsem v pr...z vaseho pohledu to moc resim,ale mam motorku 2mesice,najel jsem jen 120km a rad bych jezdil dal.a nez to dat za stejne prachy do Jicina tak spis origo serv.is? Nevim. . .

 offline 

 

#27 14.05.2014 20:18:58

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: www.moravamotors.cz - Honda Valmez


jirka87 napsal(a):

Hloda mi to v palici.nevim kam to dat. 4600kc bez dph za to klidne dam,ale mam strach,ze me umori na ruznych vicepracech a taky se bojim,ze po demontazi a montazi motoru bude z motorky casovana bomba. Je klidne mozne,ze se nektere spoje nikdy nerozebiraly a po 20letech to bude zajimave.odevsud muze pak chcat olej a co ja vim.jsem v pr...z vaseho pohledu to moc resim,ale mam motorku 2mesice,najel jsem jen 120km a rad bych jezdil dal.a nez to dat za stejne prachy do Jicina tak spis origo serv.is? Nevim. . .

Jak vše nakonec dopadlo. Jen ze zvědavosti by mne to zajímalo, když se něco nakousne, tak to chce dotáhnout do konce. ano 
Jsou věci, na kterých by se přiučili i ostatní, bylo by to škoda utnout a nevědět závěr, i když tady je to dost v módě smile 

 offline 

 

#28 14.05.2014 22:23:23

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: www.moravamotors.cz - Honda Valmez


Výsledek je tento :

Honda Valmez  - moc se jim do toho nechtělo, tvrdili mi, že musí motor ven z rámu, cena odhadem těch cca 5000Kč bez DPH

Honda Frýdek Místek - odhadem na totožných pracech (posílal jsem stejnou tabulku údajů a úkonú všem servisům) cca 14 000Kč bez DPH a31  a opět motor z rámu  a11  Přístup ale o 180°jinde než ve Valmezu = chválím. (aby ne za ty prachy)

Honda Zlín - neozvali se.

Výše uvedené 2 servisy oba shodně potvrdily, že nemají ani servisní manuály na XR 600 a léta ji tam na servise neměli.

Servis jsem udělal se zdejším uživatelem "Ladik164", který dnes již sedlá Kačenu 525. Vše popsáno včetně fotek zde : http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=88 … ddid=46087

Vyšlo mě to na 3000Kč + materiál (nechtějte vědět tu otřesnou sumu, vše jsem dával origo Honda a to včetně podložek a kdesi cosi, ale v tom je i komplet DID řetězovka a vodítka řetězu + ochrana kyvky, které jsou zatím naprosto OK a zůstaly)

Hondu ve Valmezu já osobně nejen kvůli příšerné komunikaci moc doporučit nemohu. Takto jsem měl s Láďou vše pod kontrolou, motor ven samozřejmě nemusel, dotáhnuto vše na moment, viděl jsem stav motoru, vše nafotil, takže asi nejlepší možná varianta a vím přesně jak na tom ten motor je, co tam bylo dáno a že to tam opravdu bylo dáno z originál dílů.

 offline 

 

#29 14.05.2014 23:45:40

d2ejazz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 134
Založená vlákna
Místo: Jižní Čechy
Motorka: KTM 250SX, KTM GS250 1983
Věk: zralý
Tel: mám
0 0

Re: www.moravamotors.cz - Honda Valmez


Autorizovaný servis je v čechách jen a pouze záruka průseru. Nic víc, nic míň. A jenom blázen (nebo hlupák), by tam cokoliv dal na opravu. Na západ od našich hranic jakási kultura poctivosti ještě sem tam je, ale tady ... Kdepak.
Učni a nemehla Ti zprasí, na co sahnou, nové díly budou druhý den na aukru a dovolání??? Komu, na co ... pošlou Tě do prd¨le ani nemrkneš. Tady nemáš žádnou kulturu odpovědnosti.
Domluv se raději s někým třeba tady na foru.
Mimochodem Janek to napsal už dřív naprosto přesně!


4stroke power please.
CRF 450 R .. nevím, proč jsem si ji tak dlouho odepíral!

 offline 

 

#30 15.05.2014 06:28:45

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: www.moravamotors.cz - Honda Valmez


Cetl jsi vubec co jsem napsal?

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů