Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...

#1 26.02.2014 15:56:36

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...


Zdravím,
chcel by som sa spýtať ohľadne dovozu z iných štátov, zväčša sa spomína taliansko, preto som aj ja kukal práve tento štát...
čítal som komenty typu "nikdy by som nekupoval zo SVK, tam je iný životný štýl" ...alebo "kúpil som zo zahraničia už pár motoriek a kúpim aj ďalšiu" ...
Kukal som pár inzerátov, čo ma ale zaskočilo boli fakt nízke ceny pri niektorých motorkách...napr. táto: http://www.motousate.it/annuncio/yamaha/tt_600_r/321487

a neviem čo si o tom myslieť, našiel som aj ďalšie  inzeráty s cenami, ktoré sú s našimi cenami (na SK a v CZ) neporovnatelne nižšie ... toto je ďalšia: http://www.motousate.it/annuncio/yamaha/tt600r/321272 ... na tie kilometre je to fakt pomaly nová motorka...takže znova opakujem otázku: Do akej miery sú tieto inzeráty vieruhodné ? Pretože fakt som našiel aj inzeráty kde boli ceny približne rovnaké s našimi..

Mimochodom, papiere a opletačky s tým spojené ma vôbec nezaujímajú, nechystám sa ju prihlasovať, ide mi len o vynikajúci stav...

Prípadne ak sa rozhodnem pre kúpu zo zahraničia, je lepšie sa obrátiť na nejakého sprostredkovateľa, ktorý je v tom už doma a dovezie mi motorku za určitú províziu ?

(Po lete sa chystám kúpiť nejakú schopnejšiu TTR 600, a tak sa pýtam čo a ako, čo sa oplatí/neoplatí...pýtam sa radšej skôr, nech si môžem v kľude vybrať najvyhovujúcejšiu variantu..)

Vopred ďakujem za pomoc  ano2 

 offline 

 

#2 26.02.2014 16:13:34

Motors
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1144
Založená vlákna
Místo: Vepřov
Motorka: WR250F
Věk: Víc než Ježíš
3 0

Re: Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...


Suiram:

Přečti si o podvodných inzerátech ze zahraničí: http://www.motorkari.cz/clanky/jak-na-t … 12211.html.

Bohužel pokud hledáš na zahraničních stránkách a neumíš daný jazyk na 1*, tak nepoznáš podvodný inzerýt psaný např. lámanou italštinou. Jinak kamarád před pár rokama motorky z IT vozil, ale psotupně se ceny srovnaly, takže to nemělo moc smysl(pokud jedeš třeba jen pro tři moto(někteří to vozí po kamionech)). Takže je dobré tm někoho mít kdo to obhlídne, zajistí papíry a ty si pro to jen dojedeš a odvezeš...


Kdo sem postavil ten kopec, jsem říkal jako malý. Teď jsem za kopce vděčný a2 
Když se příliš soustředím abych nespadl, tak spadnu

 offline 

 

#3 26.02.2014 17:36:04

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...


diki za reakcie...

Motors: dík za článok, zajímavé info..doteraz som neuvažoval vôbec o nejakom dovoze, ale na motoride.sk o tom písali dosť kladne...aj kvôli nižšej celkovej cene po pričítaní dovozu, ale taktiež kvôli stavu opotrebovania, preto som sa pýtal..

Sally: tú som už videl, jediné čoho sa tam bojím je ten "kit v karburátore na zvýšenie výkonu" .. nejak ma tak podvedomo odradilo, nakoľko zvýšený výkon, moto viac trpí, skoršie opotrebovanie..pravdepodobne to ale nie je až také strašné...a áno, tá moto je krásna...to čo pre Motors: doteraz som neuvažoval vôbec o nejakom dovoze, ale na motoride.sk o tom písali dosť kladne, preto som sa pýtal..

 offline 

 

#4 26.02.2014 17:42:18

Motors
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1144
Založená vlákna
Místo: Vepřov
Motorka: WR250F
Věk: Víc než Ježíš
3 0

Re: Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...


Suiram:

Druhý známej mi minulý týden říkal, jak najezdil s vozíkem cca 4000km po republice. Byl i v německu a rakousku a pěkné moto nedovezl. Nakonec koupil funglovku. Je to dost o štěstí.


Kdo sem postavil ten kopec, jsem říkal jako malý. Teď jsem za kopce vděčný a2 
Když se příliš soustředím abych nespadl, tak spadnu

 offline 

 

#5 26.02.2014 20:41:51

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...


Motors:

na novu sa teda nechystam kvoli financiam big_smile jasne jasne, nikdy nevies 100% co kupujes, no a znamy sa pekne navozil, kupena motorka mala byt celu sezonu v garazi ked mal tolko nabehane big_smile wink

 offline 

 

#6 27.02.2014 08:30:20

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...


Dá se koupit i u nás moto na cizích dokladech.Musí být doklad o odhlášení v dané zemi,velký TP. U nás to stojí 5 tisíc přihlášení moto na cizí doklady. Takže jestli to nevyjde  nastejno ta cena.


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#7 27.02.2014 08:36:49

Prďa1
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 416
Založená vlákna
Místo: Hodonín
Motorka: TM300 EN (Daytona955i)
Věk: 30+
Tel: 777593176
Web
1 0

Re: Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...


Suiram:

Při dovozu z IT počítej že motorku musíš zaplatit převodem a to předem(těžko bys převod uskutečnil až na místě a čekal až se jim prachy převedou). Je to u nich zákon vyšší částky se musí platit převodem. Taky cesta tě při dálničních poplatcích po IT může klidně přijít i na 10litrů. Takže kup doma s tím že si na slušnou počkáš

 offline 

 

#8 27.02.2014 10:58:50

Bugs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 201
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: GG 300, XT660X
2 0

Re: Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...


Suiram napsal(a):

Sally: tú som už videl, jediné čoho sa tam bojím je ten "kit v karburátore na zvýšenie výkonu" .. nejak ma tak podvedomo odradilo, nakoľko zvýšený výkon, moto viac trpí, skoršie opotrebovanie.

Beztak ten "kit" znamená větší trysky což nemá na výkon až takový vliv.  ee1 

 offline 

 

#9 27.02.2014 15:07:50

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...


Bugs:

myslel som si ale tak no, aj tak ju chce chlapik predat hned a ja mam do kupy este pol roka takze zatial konkretnu motorku neriesim, ak by sa ovsem nenasiel uz teraz niekto seriozny kto by predbezne planoval na jesen svoj stroj predat..a este k tej konkretnej, vsimol som si, ze zadny plast je dost zmenseny, su rozne veci co sa daju vyvodit ako dovod...

Misak:
uz som to spominal, prihlasovat sa ju nechystam, a taktiez asi tazko ist po nu do IT, len ma celkovo zaujima ako to je so spolahlivostou dovozu

Prdak:
no, ako som uz vravel, na inej stranke dovoz velmi odporucali...hovorim, stale sa len informujem, pravdepodobne to ale aj tak spravim tak, ze ju kupim bud tu na SK alebo v CZ

Editoval Suiram (27.02.2014 15:13:53)

 offline 

 

#10 27.02.2014 19:35:22

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...


Ahojte, já jen ze své zvedavosti co jsme ohledně dovozu zjišťoval od našich mistrů, tak když jsem se jich ptal na nějaké motorky byl jsem odkázaný na ebay v německu a celkově na německé inzeráty. Každý má cca min. 3 motorky a ani jedna není z česka maximálně ty jejich jawy. Jezdí si jenom do zahraničí pro motorky, ale když jsem se ptal na cenu byla třeba i větší než tady v čr, ale zase si tam zaplatili za krásu a výdrž, ale už to i tam tak někdy neplatí prý, je tam prý větší šance že koupíte super stroj oproti ČR, to jsou bastlaniny, bouračky apod. Tak že asi tak.


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

#11 28.02.2014 06:58:58

Prďa1
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 416
Založená vlákna
Místo: Hodonín
Motorka: TM300 EN (Daytona955i)
Věk: 30+
Tel: 777593176
Web
1 0

Re: Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...


Bitrin napsal(a):

Ahojte, já jen ze své zvedavosti co jsme ohledně dovozu zjišťoval od našich mistrů, tak když jsem se jich ptal na nějaké motorky byl jsem odkázaný na ebay v německu a celkově na německé inzeráty. Každý má cca min. 3 motorky a ani jedna není z česka maximálně ty jejich jawy. Jezdí si jenom do zahraničí pro motorky, ale když jsem se ptal na cenu byla třeba i větší než tady v čr, ale zase si tam zaplatili za krásu a výdrž, ale už to i tam tak někdy neplatí prý, je tam prý větší šance že koupíte super stroj oproti ČR, to jsou bastlaniny, bouračky apod. Tak že asi tak.

V německu je dnes půlka prodejců bud turkú nebo polákú ne osobní zkušenost. Že tam koupíš motorku v lepším stavu je asi jen tím že je to mnohem větší trh ale zas nemůžeš hledět na cenu a o tom to tady asi neni

 offline 

 

#12 15.07.2021 09:18:53

mrazikxr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 609
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450
Tel: Jabko
0 0

Re: Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...


Ahoj,
poptavam nekoho, kdo mi doveze 2 motorky z Italie. Obe jsou s TP.
nevite o nekom, kdo se tim zivi, pripadne nakolik takova sranda vyjde?
Zajel bych tam sam, ale talianstinu neumim a nemam moc casu tam jet...

 offline 

 

#13 15.07.2021 14:51:56

Felipe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 282
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC
Věk: 3+
Tel: služební a zvoní
3 0

Re: Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...


Ahoj mrazikxr,

mám známého co tam jezdí, má na to firmu (Moto GO), je s ním rozumná řeč.
Kontakt najdeš na netu, nebo když tak SZ.
F.

 offline 

 

#14 03.08.2021 07:05:50

Re: Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...


Znate nekdo, nebo vite o nekom, kdo vozi nejake veci, zeleninu, prumyslove dily, atd... z Italie? Potrebuju privezt kus podobne veliky jako motorka, ale je 10x lehci. Rozmery 2,3m x 0,6m x 0,4m  15kg.

 offline 

 

#15 03.08.2021 16:23:19

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Dovoz z IT, príp. z iného štátu, príp. iné odporučenie...


Rozumná evropská sběrka je Dachser.


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů