Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Zapojení autorádia

#1 28.01.2014 17:49:13

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Zapojení autorádia


Měl bych dotaz na někoho kdo se v této oblasti vyzná. Snad se tu někdo takový najde.
Měnil jsem v autě autorádio a mimo jiné jsem se starým kusem vyndal z auta i hafo dodělávané elektroinstalace, která tam byla i kvůli video přehrávači.
V autě je ještě zesilovač se subwooferem a všechny reproduktory jsou zapojeny přes něj.
Mám dva problémy, které bych rád vyřešil.
1. Ze starého radia my vedly ke subwooferu dva synche, kdežto z nového je jen jeden výstup. Mám použít nějaké rozdvojení aby byly zapojeny oba kabely? Když zapojím jen jeden, tak to sice hraje, ale připadá mi, že ne tak jak by mělo.
2. U nového radia se při jeho vypnutí ozve lupnutí z repráků. Řekl bych, že to je tím, že se radio vypne o něco dříve než zesilovač a tím vznikne tenhle zvuk. Nedá se to vyřešit třeba zapojením nějakého kondenzátoru na napájení před rádio, nebo nějak jinak?
Díky za postřehy


Dej koním pít...

 offline 

 

#2 28.01.2014 17:54:43

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Zapojení autorádia


Ten druhý problém dělá ten zesák na tu basu. Většina radii má ze zadu dva výstupy na zesák. Jinak bys tam musel dodat ještě vyhýbky.


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#3 28.01.2014 20:01:35

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Zapojení autorádia


Mišák ttr600 napsal(a):

Ten druhý problém dělá ten zesák na tu basu. Většina radii má ze zadu dva výstupy na zesák. Jinak bys tam musel dodat ještě vyhýbky.

bejvavalo,dneska uz spis jenom jeden,autohifi slo dost dolu ne 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#4 28.01.2014 20:03:27

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: Zapojení autorádia


ten první problém ani tak neřeš.jedná se totiž o výstup na subwoofer a sub ti hraje v autě "vždy stejně mono" (proto jeden výstup-nepotřebuješ levou a prevou stranu)
Pokud by jsi chtěl  je možný koupit "slučovat nebo rozdvojku cinch" stojí to asi 30kč a spojíš ty dva cinche do jednoho u radia..
Do zesíku ti potom půjde v obou "stranách" stejný signál..

 offline 

 

#5 28.01.2014 20:11:50

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Zapojení autorádia


Jj tu rozdvojku dokonce někde mít budu, jen mi nebylo jasný proč to vůbec dva kanály má, když to stejně bude jen mono.

Víc mě sejří ten druhej problém.


Dej koním pít...

 offline 

 

#6 28.01.2014 22:31:05

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: Zapojení autorádia


protože většina autorádií má výstup na zesík L + P stranu..
alespoň mívala.už se v tom moc nepohybuju..
a i když máš monoblok(zesilovač určen k zesílení pouze jednoho kanálu) jsou na něm také L + P vstup..

 offline 

 

#7 28.01.2014 23:37:58

Jeník
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 21
Založená vlákna
Místo: Písek
Motorka: TT600R
Věk: 21
0 0

Re: Zapojení autorádia


Na zesíku by ale měly bejt 2 páry synchu jeden IN a jeden OUT a samosrejme se pripojuje radio se zesikem (IN) druhy par synchu je na propojeni zesiku s dalsim pripadnym zesikemtudiz by v radiu mel stacit jeden par synchu, alepon co vim ja jestli je to starsi nebo jiny zesik ktery ma treba levou a pravou stranu a musi mit oba pary spojeny tak pak jedine tu rozdvojku ale vyrazne se zhorsi kvalita

 offline 

 

#8 29.01.2014 07:39:40

Vizibable
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 368
Založená vlákna
Motorka: Yamaha TT 600 R
Věk: 30
2 0

Re: Zapojení autorádia


Semis:

1) Pokud máš jeden výstup zezadu tak je to MONO jen pro BASU! pokud máš zapojený na ten zesilovač i reproduktory tak ti budou hrát pouze MONO, uslyšíš jen půlku muziky jednoduše řečeno, to co bude na druhém kanálu se ti schová a neuslyšíš jej (jeden reproduktor nehraje)

Řešení: na zesilovač zapoj jenom tubu a reproduktory zapoj do rádia

2) jak se ti vypíná zesilovač ? máš na něj připojený modrý kabel z rádia - to je vypínací signální kabel. Druhá věc, jak napájíš zesilovač ? máš samostatné vedení od baterie ? nebo to krmíš z rádía (blbost). Máš kabely od rádia (signální, napájecí) vedené oddělené od sebe ? levou a pravou stranou auta ? Pokud je vedeš společně - může na nich vznikat indukce a může ti to prskat!

 offline 

 

#9 29.01.2014 11:18:10

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Zapojení autorádia


Vizibable:

Je to hudba dělaná od profi firmy.
Všechno je tahaný kvalitníma stíněnýma kabelama dokonce s pozlacenjema sinchema.
Z radia sdamozřejmě vede jen spínané napájení pro sepnutí zesiku, ale napájenej je zesik zvlášť.
Spíš si ale myslim, že je to problém radia, který je hloupý a nevypne to spínaný napájení pro zesik dřív než utne napájení sobě. Vůbec ale nevim jak bych to vyřešil.


Dej koním pít...

 offline 

 

#10 29.01.2014 11:45:24

Vizibable
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 368
Založená vlákna
Motorka: Yamaha TT 600 R
Věk: 30
2 0

Re: Zapojení autorádia


Semis:

Tak proč do profi hudby - zapojovat hloupé rádio ? Kup lepší rádio  ano  Já investoval do rádia 8t Alpine (a udělalo to hrozně moc)

 offline 

 

#11 29.01.2014 13:07:19

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Zapojení autorádia


2. nejspíš problém v autorádiu případně změř jestli ti ten spínací kablík z rádia funguje mohlo by se stát, že nefunguje a pak by ti jel zesik furt.

 offline 

 

#12 29.01.2014 13:39:45

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Zapojení autorádia


Kablík funguje, měřil jsem to. Jinak by ani nezapnul zesik a nehrálo by nic.
Jiné rádio mám proto, že to nové je dvouDin a má integrovaný DVD přehrávač a původní bylo jen samostatné radio. Měl jsem v druhém slotu samostatné DVD, ale šlo do kopru, tak jsem to chtěl vyřešit jedním strojkem smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#13 27.05.2021 19:20:26

Re: Zapojení autorádia


Ahoj, nedávno jsem četl tenhle článek: https://www.2din.cz/neco-spatne-funguje … guje-zvuk/ možná by některé ty informace mohly ještě někomu pomoct, mě se to docela hodilo.. No stejně jsem musel volat a ptát se co s tím..

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů