Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Navigace na moto - Garmin a jiné

#61 10.12.2016 17:14:13

Indian
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 203
Založená vlákna
Motorka: WR450F/06
1 0

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


Dnes uz su podla mna klasicke GPS / ako napr. Garmin a pod../ za horizontom..
Idela mobil s Androidom, do neho stiahnut app. Locus alebo na cesty napr. Maps me , kludne aj free verzie, mapy sa daju stiahnut oficialne zadarmo, su dost podrobne, vratane cyklotras, tur. chodnikov, chat a vsetkeho mozneho a hlavne dost casto aktualizovane, daju sa robit tracklogy atd.
+ dotykovy displej paradne urychluje pracu, aj ked sa musi dat dole rukavica.

Montaz - celkom lacno a dobre funguje spôsob, kt. pouzivame na lietani na padakoch, tj. na mobil taky ten silikonovy obal, zozadu nalepit chemoprenom/silikonom siroky suchy zips... hotovo. Na moto uz len kdekolvek, akokolvek, pripevnit podobnu plochu opacneho suchaca. Pre pripad este mozno snurkou poistit mobil proti strateniu, ale z toho suchaca to prakticky nejde stratit.

 offline 

 

#62 10.12.2016 17:59:50

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


Indian:
souhlas
ja si koupil outdoorovej telefon z ciny za trojku, k tomu drzak na kolo za 3kila a jezdim s mapy.cz
planovat trasy jde pres funkci batuzek na notebooku, tel vydrzi cca 8-10h, takze na pohodu
L

 offline 

 

#63 10.12.2016 19:14:40

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


Indian: pomalu, ale jistě to tak bude. Jen si nemyslím, že už je to tak dnes.
Navigace v mobilu děsně žere baterku, takže to abys měl s sebou powerbanku - a kam s ní?
Druhá věc je jak jsou na tom mobily s příjmem signálu. Na silnicích nebude problém, ale někde hluboko v lese, nedejbože ještě někde pod skálama...
Další věc je, jak který mobil pochroupe navigační aplikaci, jestli se to třeba nebude sekat. A v neposlední řadě - svoje garminem nahrané trasy můžu poslat komukoli s garminem a vždy
je spustí. U různých aplikací v mobilu to asi možné nebude.

Máš s těmito body nějakou zkušenost?
Vím, že pokrok nezastavíš a že klasické GPS budou časem na stejné hromadě, jako discmany  usch Jen jsem konzerva a prozatím je pro mě GPS tak nějak sázka na jistotu.


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#64 11.12.2016 13:15:11

Indian
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 203
Založená vlákna
Motorka: WR450F/06
1 0

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


Navigace v mobilu děsně žere baterku, takže to abys měl s sebou powerbanku - a kam s ní?
- ano, výdrž mobilu závisí od app, baterky a dosť od podsvietenia displeja.
Napr. Xctrack, kt. používame, app je na popredí, displej stále svieti, výdrž 5-8h podľa telefónu.
Na turistike, napr. zapnuté ukladanie tracklogu, app na pozadí, diplej vyp., vydrží baterka kľudne 12-15hod.
+ vždy môžeš použiť externú powerbanku (príp. na cestnejšom endure autozapaľovač) , pripojiť sa káblom, nechať mob. dobiť a frčí ďalej..
Pri starších GPS jedine výmena batérií..

Signál:
- v podstate bez problémov, vďaka novým čipom možno aj lepší ako staršie navi..
na turistike ma nikdy nikde signál nezradil, hmla, les, údolia a pod.. vždy ok s perfektnou presnosťou(a to si ten mobil odžil svoje, to mi verte.. ). Dávnejšie sa stávalo napr. pri lietaní, že pod mohutnými oblakmi signál vypadol, ale za posledné 3 roky som prakticky chybný tracklog z mobilu nemal (a to je môj mobil ešte jeden z tých horších na GPS).

Sekanie - to už je len čiste na výbere app, hacknutý sigic sa sekal a mrzol dosť, free Maps me, beží bez zaváhania, a spomínaný (a za mňa aj najlepší) Locus je akoby turistická navi do mobilu, takže tu nevidím problém, ten beží dobre.

Kompatibilita Tracklogu:
- app majú na výber viacero formátov, takmer vždy tam je .gpx, takže znova - No problem !

V lietaní to dopadlo tak, že obľúbené Garminy / 60CSx, alebo Etrex -y (ja mám Vista HCx)/ skončili iba ako čisto záložné, pre prípad.. ale ako som písal, 3 roky som z nej tracklog neťahal, lebo nebolo treba.  Ono tie mobilné appky majú výhody v tom, že všetko, čo ľuďom chýba, programátori postupne doprogramovávajú, vyvýjajú, tie naj app proste stále žijú.  .. do takého Garminu je "problém" už aj s takou vecou ako aktuálna mapa.. o aktualizáciách firmwaru ani nehovorím.

 offline 

 

#65 11.12.2016 13:37:48

honzaWR450F
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 635
Založená vlákna
Místo: Prajzská
Motorka: KTMEXC400,YamahaXt660X
Věk: 43+
Tel: 5palec pro slepýše
1 0

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


Koupil jsem taky navigaci s Číny,7 palců,Igo Primo tuším,vodotěsný obal,držák,dohrány turist mapy,lze ovládat i v rukavicích a přes slídu obalu.....cca 3 roky nazpět(na Bazoši).
Mobil mě ukazoval při navigačce třeba potok po pravé straně,v reálu byl vlevo..... blee1 
Jenže ted už opravdu Samsung J5 2016 a Locus ....a navigačka leží v šuplíku.Jen ten držák na řídítka uletěl za jízdy hned za kloubem,tak to  musím upravit.Ale v 7 palcovém obalu se schová mobil a power banka dohromady.Zas je to ale cihla.
Nevýhoda....?Mobil se hřeje a už se i vypl s hláškou přehřátý... ne Na slunci ikdyž byl pod slídou vypnutý(neotevřená navigace,jen záznam trasy)
Naštěstí už okolí znám.... smile  wink 


Aprilia AR350,Dr 350,DR600,DR650SE,CR250,WR450F,KTM EXC 400 2007 a ted už jen Yamaha X660X asfaltomrd..

 offline 

 

#66 11.12.2016 13:57:33

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


honzaWR450F, Indian: Cenné a zajímavé informace, díky  ano 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#67 13.12.2016 23:25:37

PaveleR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 284
Založená vlákna
Místo: Kutná Hora
Motorka: 950 SE TT600R
Věk: 46
0 0

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


Klasika napsal(a):

Vím, že pokrok nezastavíš a že klasické GPS budou časem na stejné hromadě, jako discmany  usch Jen jsem konzerva a prozatím je pro mě GPS tak nějak sázka na jistotu.

jj,telefon je na telefonování a gps k navigování....
ale jak kdo chce wink 


...to dáme...

 offline 

 

#68 14.12.2016 07:31:26

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


PaveleR: Pavle to jsem taky říkala... Ale doba pokročila a první věc, kterou už kvůli telefonu nepouživám, je klasický foťák. Jde to hrozně dopředu  a2 Nemám problém s mobilem jako navigací, ale musí být na stejné úrovni jako to, na co jsem zvyklá. A to už asi je. Neříkám, že hodím 62ku do koše, ale až klekne, asi už nebudu vrážet peníze do dalšího přístroje a přejdu na mobil.

Jen taková malá poznámka: koupila jsem si do auta velkou obrazovku s navigací s celou Evropou (ne Garmin) a vyrazili jsme do Rumun. Po rovné dálnici super. Jak přišla odbočka, navi začala šílet a netušila, kde je  a22 Takže v Maďarsku syn navolil na obrazovku video akvárka a bavil se šťoucháním do rybiček, zatímco já jsem jela po paměti  usch 
Doma pak syn stáhl nějakou jinou aplikaci, tak uvidíme v létě...


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#69 14.12.2016 08:24:51

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


Klasika:

Tohle mi dělala navigace v telefonu taky, jakmile přišlo nějaké křížení silnic atd. točilo se to jak kačena a já byl na nervy. Pomohla aktualizace a bylo to ok.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#70 23.03.2017 16:08:03

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


Tak jsem tu zas. Nakonec jsem splašil od známého Garmin Oregon 450 avšak s menšíma vadama (zadní kryt není a zapínací tlačítko ulítlo) Zkusil jsem najet a uložit nějaké POIky a docela se mi to líbí. Rozhodl jsem se tedy koupit další ale zdravou 450 akorát nemá tak podrobné mapy jako ta starší prostě nějaký základ. Vím, že mapy se nahrávají přes Mapsource nebo Basecamp, ale nemohu ten program najít ke stažení (zdarma) neměl by někdo prosím typa kde?  tongue díkes  smile 


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#71 23.03.2017 16:51:03

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


WoxmenRX:

Mapsource už není podporovaný a Basecamp by měl být na stránkách garminu ...
http://www.garmin.com/en-US/shop/downloads/basecamp
Mapy si musíš koupit nebo "někde" neofiko stáhnout s kódama

 offline 

 

#72 23.03.2017 17:09:15

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


Ten Mapsource fungoval nak, ze prvni instalace musela byt z CD cos koupil s navigaci a pak vsechny upgrady bez problemu. Ale jak nebyla ta prvotni instalace ofiko, tak to neslo. Samozrejme se daj najit naky crackly verze- zkusim pohledat. A byl nakej duvod proc jsem nepresel na Basecamp, uz si ale nevzpominam. Asi bylo narocnejsi odblkovani piratskych map.

 offline 

 

#73 23.03.2017 17:15:29

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


Alexanderovic:

mam oba programy v pc, používám radši mapsource, je jednodušší pro pitomce jako já. Zlatý mapy v seznamu ano  ano 

 offline 

 

#74 23.03.2017 18:39:49

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


Taky používám BaseCamp, a jde volně stáhnout ze stránek garmina, tam jsem ho sosnul i já.


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#75 23.03.2017 18:41:35

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


...a není tu nějaký machr přes garmina ? Chtěl bych u zumo 550 zrušit byrvu okolních tras při navigování, kde trasa po který se jede je fiálová a ostatní jsou žlutý, takže nepoznáte jestli se jedná o dálnici, nebo polňačku


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#76 24.03.2017 07:55:32

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


Janek: Twl, já jsem jitrnice... hledám všude možně ale na stránky Garminu mě nenapadlo se podívat lol děkuji. Jo a nakonec jsem zjistil, že ty mapy co jsem stáhl tak jen stačí zkopírovat do adresáře Garmin... protože je to jen img soubor, který se už dál neinstaluje lol takže jsem nad tím strávil asi 3h (počítač semnou nemluví atd) a pak jsem to udělal v posledních dvaceti minutách než jsem šel spát  lol Stejně bych si ale chtěl udělat trasu na mapy.cz a pak si tak hodit do navi. To se taky jen zkopírujte do adresáře Garmin do složky GPX   ???  smile 


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#77 24.03.2017 08:33:54

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


WoxmenRX napsal(a):

Janek: Twl, já jsem jitrnice... hledám všude možně ale na stránky Garminu mě nenapadlo se podívat lol děkuji. Jo a nakonec jsem zjistil, že ty mapy co jsem stáhl tak jen stačí zkopírovat do adresáře Garmin... protože je to jen img soubor, který se už dál neinstaluje lol takže jsem nad tím strávil asi 3h (počítač semnou nemluví atd) a pak jsem to udělal v posledních dvaceti minutách než jsem šel spát  lol Stejně bych si ale chtěl udělat trasu na mapy.cz a pak si tak hodit do navi. To se taky jen zkopírujte do adresáře Garmin do složky GPX   ???  smile 

Napis rozparkovi, to je bedna pres takovy veci

 offline 

 

#78 24.03.2017 09:21:45

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


WoxmenRX:

Fajn:-)
Pokud chces tu trasu pak videt v tom garminovi, tak to musis pres ten Mapsource nebo Basekemp nahrat primo do GPS pres kabel (send to your GPS). Slozka na SD karte s GPX je pouze zalohovaci- veci tam se ti uz v garminovi nezobrazi.
(mam teda staryho Legenda HCX, tak snad to neni moc rozdilny)

Editoval Alexanderovic (24.03.2017 09:22:15)

 offline 

 

#79 24.03.2017 09:38:50

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


enduroracer: Teď už jsem spokojenej. Vytváření trasy už moc nepotřebuji, ale proberem to určitě o víkendu  ano   heh1 
Alexandrovic: Díky, pokusím se  smile jelikož nejsem moc anglicky čtecí tak vše hledám na CZ fórech a něco málo na zahraničních takže to tak nějak slepuju dohromady... snad se povede.


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#80 24.03.2017 10:44:34

Re: Navigace na moto - Garmin a jiné


WoxmenRX:
Jsem taky neandrtálec, ale
1.V mapách seznamu si můžeš natrasovat - trasování tam nemá skoro žádný funkce jako v mapsource (MS) nebo basecamp (BC), ale mapový podklad je mnohem lepší a přehlednější (velká škoda, že garmin nemá něco podobnýho mad )
2. Vpravo dole vybereš exportovat GPX a možnost uložit
3. Soubor najdeš v nastaveným uložišti - u mě je to ve "stažených". Tam si soubor vybereš a pravým tlačítkem myši dáš možnost otevřít v programu MS nebo BC, který máš nainstalovaný
4. Otevře se ti program garminu. V levo klikneš 2x na stopu a otevře se ti tabulka, vpravo dole vybereš "ukázat na mapě" a trasa se ti ukáže. Můžeš si změnit název, upravit, .... a potom std exportovat do navigace, až ji připojíš.

Co nevím, jak třeba nahranou trasu v navigaci exportovat do map.cz a tam si ji prohlídnout, protože v garminu mě to víc než sere kvůli špatný grafice.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_map.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_map1.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_map2.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_map3.jpg

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů