Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (119)
Srazy (69)
Výlety (113)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

VOLNÁ REKLAMNÍ PLOCHA - dotazy pište na info@offmoto.com

Pokec s bahnomily → Problém s ČKP   Dnes 01:40:28 | Vlákno má celkem: 72 příspěvků

Frank napsal(a):

JirkaR napsal(a):

spacy: Myslím, že kupující, pokud se nedohodnou jinak. Teď jsem prodával silnici a za kupujícího jsem udělal evidenčku (nemohl tam dojet) a normálně mi ji proplatil.

Já mám ve smlouvě:
2. Kupující se zavazuje, že vyvine veškerou součinnost, potřebnou k provedení změny vlastníka motorového vozidla na příslušném správním úřadě do 5 dnů od podpisu této smlouvy. V opačném případě je Kupující povinen nahradit veškerou škodu, která Prodávajícímu vznikne v souvislosti s nedodržením jeho zákonné povinnosti. Jako potvrzení o změně vlastníka Kupující zašle Prodávajícímu kopii technického průkazu.

3. Smluvní strany se dohodly, že příslušné správní poplatky zohledňuje smluvená kupní cena.

Na úřadě ještě řekli, že přiště postup přesně jak píše JirkaR, ale je tam jedna zásadní věc, že ta kupní smlouva musí být s ověřeným podpisem. Jinak je to pro úřad jen cár papíru a opět si ručitel ty

Ustanoveni bodu 2 je v kupni smlouve mimo.
Dam priklad te absurdity, kupujici po koupi onemocni a nebude mit vychazky. Tim padem vyvinul veskerou soucinnost ...... ale stejne do 5 dnu neprevedl, protoze nemohl .... kdo rozhodne, jestli vyvinul veskerou soucinnost, kdyz prijde tvrdy na tvrdy? Jedine soud a tahanice na x let ... Proto takovyhle dohody je dobre uzavirat jen tam, kde je 100% zaruka, ze kupujici registraci opravdu udela radne do 10 dnu.
K tomu ma byt ke kupni smlouve plna moc a ta plna moc ma byt overena, nikoliv kupni smlouva.
Nej je mit plnou moc na prodavajiciho. Ten ma ve svym zajmuregistraci dokoncit, nikoliv kupujici.
Napr. pri me posledni registraci po me urednice registru kupni smlouvu vubec nechtela. Kdyz jsem ji rekl, ze ji po me vzdy chteli z duvodu dolozeni nabyti vlastnictvi, tak mi rekla, ze ted uz ji prave s ohledem na gdpr nesmi kopirovat a ukladat.
Takze co urad, to jina a zpravidla casto zakony porusujici praxe.

Pokec s bahnomily → Problém s ČKP   Včera 23:34:10 | Vlákno má celkem: 72 příspěvků

JirkaR napsal(a):

spacy: Myslím, že kupující, pokud se nedohodnou jinak. Teď jsem prodával silnici a za kupujícího jsem udělal evidenčku (nemohl tam dojet) a normálně mi ji proplatil.

Já mám ve smlouvě:
2. Kupující se zavazuje, že vyvine veškerou součinnost, potřebnou k provedení změny vlastníka motorového vozidla na příslušném správním úřadě do 5 dnů od podpisu této smlouvy. V opačném případě je Kupující povinen nahradit veškerou škodu, která Prodávajícímu vznikne v souvislosti s nedodržením jeho zákonné povinnosti. Jako potvrzení o změně vlastníka Kupující zašle Prodávajícímu kopii technického průkazu.

3. Smluvní strany se dohodly, že příslušné správní poplatky zohledňuje smluvená kupní cena.

Ve smlouve muzes mit, co chces, ale stejne nesmi byt v rozporu s obcanskym zakonikem atd.
Myslim, ze kdyz zakon narizuje udelat prevod do 10 dnu, ty nemuzes urcovat ve smlouve do 5 dnu, protoze tvoje smlouva neni nad zakon. A v pripade nejakeho pravniho sporu by mohla byt smlouva oznacena za nezakonou, nemravnou, .... asi tak nejak. V terminech se nevyznam, tak to prosim ber jen jako k zamysleni. Smlouva se proste musi ridit zakonem a neridi se pranim prodavajiciho .....

Pokec s bahnomily → Problém s ČKP   Včera 23:25:11 | Vlákno má celkem: 72 příspěvků

JirkaR napsal(a):

koll: Povinnost je na novém majiteli - ne na prodávajícím  wink 

Je to pul pravdy, protoze pripadnou sankci dostane novy vlastnik, protoze vlastnikem se stavas okamzikem podepsani smlouvy resp. datem uvedenym ve smlouve, k nemuz je ucinna ..... Nestavas se jim tudiz az po zapisu do registru, ale pokud novy vlastnik pripadnou pokutu nezaplati, prodavajici je ze zakona automaticky rucitel teto pokuty.a bude vymahana po nem.
Tak to bylo a mam dojem, ze plati stale.

Povinnost prehlasit do 10 dnu byla, co pamatuju, vzdy, ale tolerovaly se poloprevody, .... Nebyly ze to sankce a kdyz ano, tak v radech stovek.

Ckp je porad ta sama banda zmrdu, maji to ted jeste snazsi.
Ze zakona byly vyjmuty pekne v tichosti body, ktere provozovatele chranily pred nezakonnym jednanim ckp, uz se o moc oprit nejde. To co jsem drive vyhral, dnes bych projel.
Dalsi Buresovo zmrdovina

Pokec s bahnomily → Problém s ČKP   Včera 15:07:32 | Vlákno má celkem: 72 příspěvků

spacy napsal(a):

zdar, neumíte někdo zjistit majitele vozidla dle VIN? Prodal jsem Motorku a potřebuji zjistit komu. Když tak prosím o pomoc do SZ.

 lol 
To je dobry  ano 
Pokud ji novy majitel nezaregistroval do registru vozidel, tak jedine podle kupni smlouvy.
Pokud nezaregistroval, ale na cas si zaplatil povinne ruceni, tak na strankach ckp by mel byt odkaz, kam zadas udaje o vozidle a vyjede ti, kde a jestli je vozidlo pojisteny, ale pochybuju, ze ti to k necemu bude, protoze inicialy pojisteneho ti nesdeli.
Mozna nejaky znamy u fizlu by to mel zjistit, ale pokud nedoslo k prepisu, budes majitel ty a dolozit muzes jen kupni smlouvu, kterou asi nemas.
Kupni smlouva lze uzavrit i pouze ustne, ale potom vznikaji ale ....

Podvozek :: Rám → Jaké používaté pneu? Cross/enduro   Včera 07:45:10 | Vlákno má celkem: 2778 příspěvků

Kubajz:

Znaceni na pneu je nenapadny a softka ma na sobe krom dalsiho beznyho znaceni pismeno S.

Podvozek :: Rám → Jaké používaté pneu? Cross/enduro   17.06.2019 00:37:03 | Vlákno má celkem: 2778 příspěvků

Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

Tak pokud si to přečteš znovu ....... 

Kdyz to prectes znovu, odpovidal jsem na dotaz jizda v suchu, na tvrdym podkladu, kameny. Chapal jsem to tak, ze dotaz nepsal zadny vyhrocenka, ale spis hobik, co jezdi spis za dobryho pocasi .....
Tam 6d extreme bude vyborna a vydrzi vic nez soft, kterou jsem mu doporucil taky
Jeste nedavno se zadna soft, supersoft nedelala a na klasicky 6 d extreme jel skoro cely svet, jedna z nej gum .....
V sobotu jsem jezdil s Bergem na 6d extreme a na tvrdych lesnich cestach  za sucha byla vyborna, krasne citelna, velka zabava na te gume  ano 

Pokud by byl dotaz na to, co dat do mokrych korenu, blata bridlice a extrem terenu, tak budu psat o jine pneu, ale bude to opet jen softverze metzeler 6d.
Pokud by to bylo jen do blata, tak klidne rusaka, .....

Mel jsem zelenou 07, potom metzeler 6d soft, ted opet zelenou 07. Vse na tublissu v 140/80. Metzeler 6d soft je o dost lepsi  ano . Po dlooouhy dobe, co me neco tak prekvapilo. S tou gumou jsem dokonce musel zmenit zvyky, ktery pri jizde mam, protoze tlaci tak, ze mi bere motorku z rukou v mistech, kde se mi to s zadnou jinou gumou nikdy nestalo. Neskutecna trakce.
A to jeste neberu zivotnost. Ef zelena je za par jednotek mth zhvizana az beda  ne a to jedu hobby tempicko. Mizi o dost rychleji nez metzeler.
07 se dvema zelenyma nebo supersoft jsem nikdy nejel. Nejel jsem totiz takovy teren, kdy bych vyuzil jejich potencial, ale opet to budou gumy o neco vic do kameni, hard potoku, koryt, ale jako univerzal mi lip poslouzi soft verze nebo jeden zeleny.
Na recenzi terraforce 2 si pockam az od nekoho, koho znam a vim, jak jezdi.

Video YouTube → POLICIÉÉ   16.06.2019 11:06:54 | Vlákno má celkem: 260 příspěvků

peTTR napsal(a):

Tak je to taky tvrzení proti tvrzení. Prostě pokud provedeš standartní kontrolu vozidla před jízdou. A během jízdy ji ztratíš, tak za to přeci nemůžeš být zodpovědný?

Samozřejmě pokud hned nezačneš pohádku, mám ji v batohu  lol 

A kdo je potom zodpovědný za upevnění RZ na tvým voziddle, pokud je tvoje? Tvoje povinnost je jasně daná. Když si půjdeš pro značku, máš na ni i návod k upevnění + pokud ji budeš mít podle zákona řádně upevněnou, jak ji můžrš ztratit? Přičti další případně zdokumentovaný fakta. Máš celý blatník, špinavej jsi komplet .... dělat z fízlů voli větší než jsou, je to nejhorší, co v daný situaci můžeš udělat. Jo kdybys měl zadní blatník na trsátka, tak to už by se dalo něco dělat.
Můžeš tvrdit, žes spadnul na silnici a ztratil ji při tom, kde to bylo pane A vy nemáte žádné zranění? .... a krom jinýho je to hned přiznání ke způsobení dopravní nehody, nezvládnutí jízdy, ohrožení bezpečnosti a plynulosti provozu, .... a opět se vezeš. Kde máte povinnou výbavu?, kde je lékárnička, .ukažte doklady, pojistku ..... nic z toho nevozím a kdo ano? Lhaním si jen zavaříš víc a víc ....
Krom jinýho, policajt neřeší, proč RZ nemáš, jestli ti upadla, ztratil si ji .... pouze zdokumentu to, že ji při kontrole nemáš. Když tě mají na kameře, doloží to, klidně vezmou foťák, vyfotí.
Když máš kliku, tak dopadneš jako Jopr, když bude frustrovanej, tak ti nabídne řešení na místě, když budeš odporovat, tak půjdeš ke správnímu řízení a nebo tě k němu pošle rovnou bez debat ....
Správní řízení už potom nepřezkoumává nějakou tvoji další obhajobu, jestli ti upadla atd. , ale pouze řeší, jestli fízl jednal podle zákona. To v tomhle případě prokáže jasně - jízda bez RZ - v pohodě a pokud nebudeš souhlasit, můžeš se odvolávat, soudit, ....
Výhoda je, že u správního sedí jiný lidi, který zase sere, že je fízli otravují s každou píčovinou a obvzlášť, když jsou v to měšťáci ..... Nedávno jsem tam byl, absolvoval jsem hodinový pokec, dostal kilo pokutu, protože bylo zohledněný to, že jsem sice spáchal přestupek, ale ten nenaplnil skoutkovou podstatu přestupku, t.j. nikoho jsem neomezil, neohrozil, ..... otáčení v blízkosti křižovatky stažený mp z kamery. Seděl tam rozumný člověk ano 

Na Drapáku vybrali fízli skupinu enduráků myslím od Librce, když jeli z Prkeňáku do Petříkovic. pomáhali tam jako traťáci.
Jízda bez RZ, dali jim to rovnou ke správnímu ... neznáte je někdo náhodou? Bylo by dobrý zjistit info přímo od nich, jak jim to dopadlo  ano 

Podvozek :: Rám → Jaké používaté pneu? Cross/enduro   15.06.2019 18:59:10 | Vlákno má celkem: 2778 příspěvků

Raduz TT600r:

Už jsem to tu psal, pokud by byl zájem třeba i o bílý C12, Mitas je vyrobí a stejný to bude u červenou C12. Stačí objednávka na řádově desítky kusů a jde to. Nejlepší komunikace s Mitasem je přes pneu Chára.
Dával jsem sem i email na borce z Mitasu, se kterým jsem opakovaně mluvil .... žádný vrátný ... protože vrátný v Mitasu tě okamžitě odkáže na borce z pneu Chára ....  lol 
Bohužel ani kompetentní lidi v Mitasu nechápou politiku firmy, když vyřazují jedny z nejprodávanějších pneu C12.
Náhradu můžeš myslím bez obav C10. Má trochu vyšší špunt, ale řady jsou blíž u sebe. Jede se na ní pěkně, ale jak se bude chovat na mousse nevím, na tublissu je to hodně dobrý.
Za mě na enduro od mitasu už jen Fimky

Video YouTube → POLICIÉÉ   15.06.2019 18:41:54 | Vlákno má celkem: 260 příspěvků

jopr:

Ono staci, kdyz ji mas jen znecistenou ....
A represe bude zrejme jen pritvrzovat.

Pokec s bahnomily → Osobní spory a jiný/nezařaditelný/nezařazený balast   14.06.2019 23:01:00 | Vlákno má celkem: 13 příspěvků

Xrider napsal(a):

Janek napsal(a):

Raduz TT600r:

Me jen vse utvrzuje, ze ty, co nejvic kriceli, ze je to tu spatny a muze za to admin, ze to toleruje ... vlaste zadnou zmenu nechteji ...je potrebuji tou svou hulkou nekoho brat pres zada, ale aby byli hlavne v presile
Ja jsem rad, zes to vzal za dobry konec. ano 

Ano,přesně tak to je big_smile Děkuji za tvůj příspěvek, teď je to všem jasné.

Nabízím ti zdarma doménu dle tvého výběru a zdarma zřízení fóra, kde ti dám admin práva. Pak pozvi přes SZ koho chceš, ať je tady klid.

Diky za nabidku, chci domenu www xrider.com, tak mi ji zarid, dik.
Dal pis pres sz, at to tu nezasirame  ano 

Pokec s bahnomily → Osobní spory a jiný/nezařaditelný/nezařazený balast   14.06.2019 22:34:02 | Vlákno má celkem: 13 příspěvků

Raduz TT600r:

Me jen vse utvrzuje, ze ty, co nejvic kriceli, ze je to tu spatny a muze za to admin, ze to toleruje ... vlaste zadnou zmenu nechteji ...je potrebuji tou svou hulkou nekoho brat pres zada, ale aby byli hlavne v presile
Ja jsem rad, zes to vzal za dobry konec. ano 

Podvozek :: Rám → Jaké používaté pneu? Cross/enduro   14.06.2019 11:32:26 | Vlákno má celkem: 2778 příspěvků

Barney.m napsal(a):

Nenašel jsem moc zkušeností na Mitas C-16, jezdí ji někdo? Jezdím spíš sucho, tvrdší podklad, kameny...

jestli to chceš projet, tak cokoliv, jestli si to chceš užívat, tak bych dal Metzeler 6D extreme a pokud bys nelitoval menší výdrže, tak Metzeler 6D extreme soft. Oproti jakýmkoliv mitaskám je to o level jinde ano 

Novinky → Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse   14.06.2019 00:04:03 | Vlákno má celkem: 901 příspěvků

BourakBob napsal(a):

Cau chlapy, mozna me ukamenujete ale premyslim vymenit yz 125 2004 za tuhle cinu se vstrikovanim. Respektive yz zustane v dome ale chci neco co nebudu muset kazdej pul rok rozdelavat. Nemate nekdo zkusenosti s tema 19ctkama se vstrikovanim a WP tlumici? Celkem me to zajima sedel jsem jen na asiawingu 450 asi 3roky zpet jeste origo karbec a az na ten karbec mi to celkem vyhovovalo. Ikdyz cloveku toho 20min ma motorce moc nerekne.. budu rad za kazdy info. Ps: forum mam procetly takze vim co cekat spis me zajima to vstrikovani a pouzito tlumicu WP. Dikes

Základ je na tlumičích fastace a za příplatek jsou možné jen přední tlumiče od WP. Jaká je cena s WP předkama? Základ je za 130.
I tak mi to přijde lepší volba, než kupovat stejně čínský AJP PR5 ....
Za cca 153 máš SWM 300, za 166 SWM 500 na kayabách, brzdy Brembo, .... nepřipadá mi, že asiawing bude to pravý ořechový, ale proč ně, když to bude aspoň startovat a ne jako ten jejich debilní karbec ne 

Offmoto.com → Pravidla užívání serveru WWW.OFFMOTO.COM   13.06.2019 23:28:39 | Vlákno má celkem: 11 příspěvků

Raduz TT600r napsal(a):

NAPOSLEDY jsem pro vás udělal to, že jsem udělal onu uklízečku. Jestli ještě přečtu jedinou větu, ve které bude cokoliv na toho druhého, banán bez vysvětlování.

http://www.offmoto.com/viewtopic.php?pid=327974#p327974
Prosím o smazání této snůšky, děkuji
Doufám tedy, že tvoje pravidla platí na celé fórum a to i na téma osobní spory, protože o tom jsem nic nečetl  wink 

Podvozek :: Rám → Gufera vidlic WP 48x58   13.06.2019 09:55:53 | Vlákno má celkem: 9 příspěvků

Toman napsal(a):

Mně origo 80mth.. ale prachovky jsem čistil jen dvakrát za tu dobu a to je asi málo a13 
Zkusil jsem na zkoušku gufero vyčistit a pak neteklo, ale dělal jsem vidle tak jsem dal do obou radsi nové.

Prachovky necistim vubec, motorku meju tak jednou za cca 30 mth ....a i tak dam v pohode 120+ nez zacne neco tect. Kdyz to tece driv, je to vetsinou tim, ze si nekde klepnu malinko trubku, udela se i maly grotik a zacne to tahat olej. Jsou i malinky a okem tezko viditelny poskozenicka, tak se radsi podivej poradne po trubkach, jestli tam neco nemas, protoze 80 neni moc.
Taky v nekterych lokalitach, casto byvaly tankodromy je blato plny kovovych sponek od vojensky techniky z pasu ... a to je pekelny na amortizaci. Nektery blato je po zaschnuti tvrdy jak beton a kdyz ti zaschne na trubkach, snadno ti poskodi prachovky a nasledne gufera.
To samy je jizda v zime, kdy ti voda, snih namrza na trubkach a i na pistku centralu. To muze byt pro gufera taky hrob.
Ted mam asi 3. repas a nechavam davat origo wp.
Pred tim mi daval mikiberg nejaky cerveny dvoubrity gufera a i ty byly paradni. Znacku nevim.

Pokec s bahnomily → pouze ktm exc 300   13.06.2019 09:36:12 | Vlákno má celkem: 3971 příspěvků

Nitram napsal(a):

....ale vlastně jenom píše ale nijak nezdůvodní.... 

To je tu takovy kult, psat, ze to neni vychytany, kamosi to jezdili a vsichni utikaji od tpi, protoze a proto..... Ale kdyz pozadas o nejaky relevantni info, tak se nic nedovis. Kamarad jezdi nekolikrat v tydnu za kazdyho pocasi ..... jednou ho to tpi zradilo, ale po telefonu dostal radu a v lese jednoduse opravil. Nedavno menil prvni pist po cca 330 mth a jede se dal  ano Enduroracer jede druhy tpi. Prvni prodal mistnimu klukovi a o moto vi, ze jede vesele dal.....
Na druhou stranu se mi do tpi taky nechce, ale je to jen v hlave. Jeste "nedavno" jsem zarputile tvrdil, ze poradny motorky skoncily cca v roce 2008, kdy zacal u znacek prechod na vstrikovani u 4t, ze jsou to pretechnizovany kramy, ktery se budou jen srat .... a ono je to vse jinak. Ted je to podobny, spis jen obava z neznamyho, novyho, nez realita me odrazuje od tpi. A tak to ma myslim vetsina. A proto ti nikdo neda zadnou odpoved, proc je to udajne spatny moto. Sami to nevi a jen si omlouvaji svuj strach.

Pokec s bahnomily → Kecárna   12.06.2019 10:30:24 | Vlákno má celkem: 3019 příspěvků

peTTR: tak tady moje znalost el. končí  smile . Když nikdo nic, tak jediný mi napadá kuchnout nějakou starší nabíječku.

Podvozek :: Rám → Nechat si udělat repas podvozku není marné!   12.06.2019 09:54:21 | Vlákno má celkem: 849 příspěvků

MichalEXC napsal(a):

...... Můžeme je nazvat třeba Pepa domácí kutil co má zlatý ruce a vztah k mechanice, a Franta profík co může dělat co chce, ale Pepovo ruce a vztah k mechanice prostě nemá, a lépe to neudělá....

Mechanika je obor fyziky, který se zabývá mechanickým pohybem, tedy přemísťováním těles v prostoru a čase a změnami velikostí a tvarů těles....
Ano, Pepa i Franta dokážou přemístit tlumiče z kouta na ponk klidně stejným způsobem, ale i kdyby to udělali sebelíp, rozhodně to neumí jako Michal, který to umí ze všech nejlíp. big_smile 

MichalEXC napsal(a):

Já si třeba novější motorku dovolit nemohu, a tak musím doladit stávající tlumiče. Originální nastavení mě nevyhovuje, a dle "profíků" jsem výsledku také nedosáhl. Až koupením nejměkčích nabízených pružin v kombinaci s jiným olejem jsem dosáhl uspokojivého výsledku.

Když jsem se před cca rokem a půl svezl na tvý motorce, řekl jsem ti hned, že je to tvrdý i na mě ( to mám cca +25 kg nad zagroškudlí hmotnost), řekl jsem ti, že na tom nic nezajedeš, plácal ses na to v roští jak nudle v bandě a když jsem ti řekl, že máš prostě tvrdou pružinu na tvou váhu, nedokážeš zasednout zadek, nedokážeš moto prošlápnout, abys dostal trakci ...byls chytrej jak rádio. Dokonce jsem ti nabízel na zkoušku pružinu z mé moto, protože já měl tu nejměkkčí a mě by se hodila ta tvoje tvrdší, ale tos odmítl s tím, že tvoje pružina je dobrá pro tebe a vlastně asi i proto, že moje pružina není dost echt pro tvůj přístup.... Takže ses vlastní úvahou po x měsících propracoval k tomu, co ti řekne hobík po pár minutách sledování tvýho výkonu. Bravo ano A tady je právě ten rozdíl mezi Pepou a Frantou, lojzou, Michalem, ....

MichalEXC napsal(a):

Zaráží mě Tvá slova: Respekt před řemeslem. Ty ho nemáš, tak se divím že to zmiňuješ. Nemáš ani vztah k technice. Motorky máš zbídačený až hrůza, nechci ani domýšlet průběh oprav. Hledáš nejlevnější řešení, leješ levný oleje. Originální díly nahrazuješ levnějšíma. Tomu říkáš respekt před řemeslem? Já ne.

Dávat rovnítko mezi cenu a kvalitu oleje, porovnávat kvalitu dílu podle toho, jestli je origo nebo se jedná o levnější neorigo díl .... to už je vidět, jak tomu rozumíš ano 
Krom toho do 4t jsem lil olej Sunoco, který je top kvalita, ale že ty to nevíš, mě nepřekvapuje. Poslední várku 10litrů jsem bral tady od Radůze LM a podle toho, jak vypadadá motor po rozborce, je to perfektní olej za rozumný peníze ano . potom, co jsem dojel v 2T origo motorex, leju stále LM a převodovka + spojka i já jsme spokojeni.
Na 2T jsem jediný neorigo díly kupoval od Motoline rozetu, kolečka 13z a plechy do spojky, protože origo jsou 4 lamely hliník a pro mě to je jen nevýhoda. Ocel plechy jsou o hodně lepší, ale bohužel je nekoupím v KTM. Sada lamel origo KTM, všechny "O" kroužky, gufera, ložiska, těsnění, písty, .... kupuju v Promotu origo. Ono mě to totiž díky slevám přes kamaráda + oddanění vyjde levněji, než kupovat neorigo díly, tak nevím, proč bych to tak nedělal. Jen mě udivuje, že ty víš líp než já, kde a jaký kupuju díly lol 
Do Berga jsem taky mohl dát Prox ojnici za pár korun, ale koupil jsem origo tenkrát asi za 9 litrů .....
Tak už přestaň lhát, vymýšlet si v té své zakomplexované hlavičce příběhy, který se ti hodí.
A krom toho jednou vyraž na drážku, kterou jezdím a z tvý překrásný přetechnicky dokonalý kejtýem bude daleko větší ludra, než moje moto po roce ježdění lol .


MichalEXC napsal(a):

Tlumiče se s řidším olejem mohou chovat tvrději třeba proto, že planžety jsou nastavené na originální olej a s jiným olejem se změní vlastnosti rychlého pružení, tedy chování planžet. To že není SAE 2,5W Motul jako Putoline či jiné značky už je taky známí fakt, a to že se mění po půl hodině jízdy vlastnosti levných olejů je už myslím taky známo. Taky by se třeba měli tlumiče ladit po oněch 30 minutách jízdy a ne za studena v garáži. Zmiňuješ že víš, ale nepodělíš se. Tak snad ani raději neříkej že víš  ne 

Nemám vztah k mechanice lol , ale řekl bych, že fungování planžet bude daný tlakem kapaliny, který na ně působí. A stejný "základní" tlak (neřeším extrém) v případě tlumiče, hydraulického pístu, třeba i brzdový soustavy udělá voda stejně jako hydraulická kapalina jakýkoliv hustoty. Rozdíl je podle mě jinde a děkuji, že mi to bylo vysvětleno ano .
A tvých 30 minut je taky nesmysl, protože zatímco třeba ty za dvě hodiny ježdění tlumiče ani neohřeješ, tak jiný je za 10 minut jízdy dostane do stavu, že na nich neudržíš ruce. Takže nejde o časový údaj, ale o zahřátí na provozní teplotu - to píšu jen proto, kdyby tě někdo měl čirou náhodou za odborníka a chtěl se řídit tvoji radou. Každopádně základní nastavení SAG + naklikání se dělá na studený motorce, protože z toho se vychází.

Zbídačený motorky, o který se nestarám lol 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_img_20190602_193355.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_exc.jpg

REKLAMA

VOLNÁ REKLAMNÍ PLOCHA - dotazy pište na info@offmoto.com

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů