Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (119)
Srazy (69)
Výlety (113)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

VOLNÁ REKLAMNÍ PLOCHA - dotazy pište na info@offmoto.com

Motor → Těsnění hlavy KTM LC4 1996   Včera 22:53:05 | Vlákno má celkem: 46 příspěvků

meela napsal(a):

jarakinc: Jak píše Fireman, chci jezdit, přišel jsem se poradit a motorku prodávat na díly nechci. Ale budu rád, když bys mi řekl tvůj názor na tu vačku. V čem ji vidíš tak moc K.O.? Vačky, který způsobily destrkuci motoru - a je jich tu na fóru plno - (sorry, že zas píšu jako debil) vypadaly v mnohem "zbídačenějším" stavu, než ta moje. Jasně, motor rachtal, ale raději sem dřív řešil brzdy a podvozek, protože zlomit kliku je lepší, než zlomit vaz (moje první motorka, sorry), v tom jsem postupoval spíš podle svejch priorit. No a teď bych rád postupoval podle priorit motoru wink Díky moc za pomoc, cenim wink Na zručnost seru, nářadí taky nemám všechno, proto si zejtra vyrobim přípravek na vyndání ventilů (jasně, můj první motor, sorry).

Fireman: Raduz TT600r: Chlapi, posunul sem válec do DO a vypadá to hezky. Neni tam jediná rejha, zdá se mi to až neuvěřitelný.  big_smile 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 203233.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 203303.jpg

Tady se rýhy ani moc nedělaji, ono moc nemá od čeho. Pokud se tam teda něco nevysype ( kroužky,  ventily , karbon ) Ojede se píst a válec do ovality , kterou okem nepoznáš. Pokud by jsi viděl ve válci ještě honování tak je to  ano 

Motor → Těsnění hlavy KTM LC4 1996   Včera 18:35:12 | Vlákno má celkem: 46 příspěvků

jarakinc napsal(a):

Nechceš to radši rozprodat na díly. Já bych řekl že ten motor to má za sebou. Píšeš že máš 6000kč a já tam vidím minimálně 25000kč. Těsnění pod válec je vždy tvrdý s vrstvou těsnící hmoty. To samý pod hlavu. Pokud teda dáš za sadu 3000kč tak máš půlku pryč. Rolny počítej 1000 kus. Pokud si myslíš že ta vačka je ok tak já si myslím pravej opak, ta to má za sebou. V jakým stavu jsou vahadla a ložiska v nich asi taky po smrti. Ventily opět k.o. Zabroušení sedel taky nikdo nebude dělat zadarmo. Prostě je tam toho moc. Jen na vršku seš podle mě tak za 15000kč a to nepočítám práci. Jak píšu být tebou (nemáš peníze) prodám to na součástky.

těsnění pod válec nebude vždy tvrdý. je to lepší papír za pár kaček. On chce jezdit ne prodávat. A zas tolik bych se toho nebál  cool 

Motor → Těsnění hlavy KTM LC4 1996   Včera 16:08:02 | Vlákno má celkem: 46 příspěvků

meela napsal(a):

koll: Chci vyřešit problém, kterej jsem měl na začátku - střílení do vejfuku, padání motoru, bublinky v chladiči + = fouklé těsnění. To je to, co chci vyřešit. Nechci řešit GO.

Nahrubo sem očistil ventily a píst. Píst nemá vůli "nahoru/dolu", a nejeví nějaký známky pochroumání, ventily po tomhle hrubym očištění budou taky v pohodě, takže je chci vyndat, vyčistit, zabrousit, sedla, těsnost, gufera. Společně s tou vačkou bych udělal repas vršku a dal to zas dohromady.

Je teda nějakej zásadní argument k tomu, proč jít ještě níž?


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 204245.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 130053.jpg

Ten válec bych teda shodil. Už je to minimum práce i peněz (těsnění). Aspoň na to koukneš - ojnice, píst, kroužky . Do budoucna budeš vědět, jak jsi na tom.

Motor → Těsnění hlavy KTM LC4 1996   17.08.2019 10:04:58 | Vlákno má celkem: 46 příspěvků

Válec sundej určitě taky. Přeměř píst, válec a kroužky. Zároveň zjistíš vůli ojnice na klice a jak je na tom oko pro píst. čep. Pak se dle financí rozhodneš.

Motor → Těsnění hlavy KTM LC4 1996   16.08.2019 17:40:12 | Vlákno má celkem: 46 příspěvků

meela napsal(a):

SethX: Jasný, vyhnu se mu.  a13  Proto se v tom šťourám už sám. Zvenku sem to zmáknul, ale to sou v podstatě jen šrouby. V motorech sem se nikdy nehrabal, takže sem do toho nechtěl šťourat ani teď, ale neni co ztratit a je to zároveň challenge, jestli to dokážu sestavit tak, aby to šlapalo a hlavně vydrželo big_smile

Tak hlavně  žádný pokus ,omyl .  a29 

Motor → Těsnění hlavy KTM LC4 1996   16.08.2019 13:34:41 | Vlákno má celkem: 46 příspěvků

meela napsal(a):

Fireman: peTTR: Hele jasný, s tim olejem sem pičus, měl sem to udělat hned jak sem to koupil, ale dal jsem to po koupi servisákovi kousek u mě u baráku a ten mi řekl, ať vodjezdim sezonu a řešim to až se to celý vysype. No a já jezdil za 4 roky fakt málo, dohromady za tu dobu tak 2000km, tak sem to neřešil. Virtuálně mě zfackujte wink No a tak jsem furt  a14  čekal a čekal až se to vysype, aby se udělala GO, a ono furt nic big_smile Nakonec jsem si jí odvezl do PHY a začal předělávat na silnici.

No a teď jsem jí za poslední měsíc naložil a začalo to vyhřezávat big_smile Tak až teď jsem u té GO big_smile

Fireman: hele napínák je v cajku, je v polovině svýho chodu (7mej zářez z 15ti), takže rozvoďák to asi šponuje v pohodě. Ventily jsem nešteloval, nedostal jsem se tam měrkou (měrky maj moc široký jazýčky - demence, takže je nejdřív musím zbrousit do "špičky" abych se tam vůbec dostal) tzn. sešteluju je až to znovu celý sestavim.

Tady ještě přikládám svíčku. Směs je bohatá dost, co? To mi nastavoval taky servisák a nikdy to prob nedělalo, ale asi bych jí měl trochu ochudit, co?http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 214325.jpg

Směs zatím neřeš. Pořádně si zkontroluj a přeměř cos rozebral. Až to zas bude pohromadě jak má , tak dej základní nastavení podle manuálu, zprovozni a pak dolazuj
edit: rozvoďák ok

Motor → Těsnění hlavy KTM LC4 1996   16.08.2019 11:45:29 | Vlákno má celkem: 46 příspěvků

meela napsal(a):

Ahoj všem, tak jsem to ještě v noci rozhodil a je to fakt řešeto big_smile

Vypustil sem olej, špony. Shodil víko hlavy, rozebral vodní pumpu a strašný. O kroužek na pumpě prasklej, z druhé strany "závlačka" která drží ložisko vačky úplně mimo zářezy, no hrozný. Mám pocit, že to hlavně díky tý pumpě pořádně nechladilo.

Rozvoďák je naplej, takže tam v pořádku a neskočil. Sundám celou hlavu a skouknu píst a válec v jakém jsou stavu. Bohužel netuším před jakou dobou tam byl měněnej olej (já to za těch 5 let nedělal), takže nevím, jak dlouho ten magnetickej výpušťák ty špony sbíral.

Každopádně to vypadá na pořádnou GO. big_smile


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 075905.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 203946.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 214053.jpg
http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 211134.jpg

A co ty ventily a nápínák , kontroloval jsi  ? No s tím olejem je to teda  vyk!  vyk!  vyk! 

Motor → Těsnění hlavy KTM LC4 1996   15.08.2019 13:34:12 | Vlákno má celkem: 46 příspěvků

meela napsal(a):

Raduz TT600r: Je to rok 1996. Moc děkuju za ochotu, mám to tu už všechno nový, proto se mnou neztrácej čas, zatím to není potřeba. Ale děkuji ti za ochotu mi pomoct!

Fireman: Vody se mi ztratilo tak deci po najetejch cca 300-400km. No mě to právě přijde jako takový logický vyústění toho všeho. Začalo to střílením (vyčistil jsem karbec a zalepil přírubu z airboxu do karburátoru - byla děravá pod sponou už předtím, ale problém to nedělalo, tzn. nepřisuzuju to přírubě.). Následně žádná změna a po dalších najetých cca 200 km se přidalo padání motoru při podřazování z 3 na 2, z 2 na 1. Po cca dalších 200 km začala mizet kapalina v chladiči a téct z přepadu, přehřívání motoru + saze v kapalině.

Základ je asi jasnej, to už jste mi tu psali - přisává to odněkud vzduch.

Mám tu už všechny díly - nová příruba z airboxu do krabecu, silikon na motor, těsnění, měrky na ventily, novej ol. filtr, novej olej, svíčka. Kouknu se ještě na měrku / víčko oleje, jestli tam jsou krystalky vody, ale čekám, že jo.

Večer to rozhodim a budu postupovat následovně > zkontroluju vůli ventilů, případně sešteluju na 0.20mm. Vypustim starej olej, na mag. šroubu uvidim jestli tam nejsou nějaký špony a uvidim, jestli je olej smíchanej s vodou. Pak shodim víko hlavy, při tom zkontroluju šponovák rozvoďáku a uvidim jak na tom je, válec, pumpu a uvidim jak na tom sou tyhle části. Budu věřit, že je to všechno v pohodě a bude stačit to jenom přetěsnit. Když ne, nechám pak udělat GO.

Co vy na to? Relevantní postup?

To přisávání vzduchu je mimo. Tudy to žádný vzduch nepřisaje . Tlak jde  z válce do vody. Aby ti to šlo  obráceně , musela by tam být  ECHT díra a motorka by určitě nejela (decka vody na 350 km tomu neodpovídá). Z vlastní zkušenosti : fouklé těsnění (po špatné montáži) na wr 450 f . Po hodině ježdění přefoukala 3 dcl do expanzky . Přelito zpět do chladičů a za hodinu znovu.  Na průběhu motoru si nic nepoznal. Chodil normálně.  Asi tak.

Motor → Těsnění hlavy KTM LC4 1996   15.08.2019 11:45:36 | Vlákno má celkem: 46 příspěvků

meela napsal(a):

Raduz TT600r, Fireman: čau chlapi, tak já už to asi z 99% odhalil. Zřejmě je to těsnění pod hlavou. Přifukuje mi to vzduch a jak jsem k tomu došel, popíšu, a kdyžtak mě vyveďte z omylu wink

Až dneska po přečtení pár článků o chlazení apod. jsem k tomu vlastně došel a secvaklo mi to. Předevčírem, když bylo mega vedro jsem spozoroval, že mi utíká kapalina z přepadu chladiče. Jakoby se tam srážela a pak odkapávala. Nejprve jsem to přisuzoval tomu, že je fakt vedro a nestíhá to chladit, pak jsem se dočetl, že víčko chladiče nemusí už držet tlak a proto mi kapalina mizí. Jenže a nicméně jsem před pár týdny měnil chladící kapalinu a dal průhlednou hadičku, která propojuje chladič s vodní pumpou. Dneska, když jsem koukal na roztok v hadičce, tak tam jsou spaliny a asi i olej.

Zároveň poslední dobou začalo dost hulit z otvoru v rámu u karbecu a z něj navazující hadičky (ta hadička je napojená na díru vedoucí z rámu) a ústí ven vedle karburátoru.

Když k tomu připojím to, že začalo střílet do vejfuku, padat motor při podřazení a názory ostatních, že to někde přifukuje, myslím si, že to bude těsnění pod hlavou. Hm?

Je to takové pomotané. Začalo to střílením a  jsme u sundavání hlavy  a22  To že máš černo v chladiči a mastnotu (spaliny) , není nic dobrého. Nejspíš se ti tam tlačí někudy z válce. Může to být těsnění, ale také  prasklý válec nebo hlava , popř. zkroucená hlava. Tyto věci se ale nastávají jen tak sami od sebe. Kolik se ti ztrácí  té vody.

Motor → Těsnění hlavy KTM LC4 1996   14.08.2019 20:49:12 | Vlákno má celkem: 46 příspěvků

meela napsal(a):

Fireman: Rozumím a chápu  a1 Já bych se do toho nepouštěl a raději se věnoval svojí profesi, ale nikomu se do toho nechce. Na severu jsem měl mechanika, kterej s tim problém neměl, ale odvézt to tam, čekat měsíc, pak zase zpátky se mi prostě už nechce. Nevím, asi jsou tady v Praze zmlsaný všemožnejma stříkačkama a nechtěj si už moc špinit ruce big_smile Každopádně když si to poseru, tak to poseru sobě a ne někomu cizímu smile) A když ne, tak budu zas o něco zkušenější.

Jinak kdyby náhodou musel jít vršek hlavy dolu, jakej mám koupit silikon na utěsnění, prosím? wink

silikon na motory. je spoustu výrobců a víc barev , tak se nelekni . Ale vědu v tom nehledej. Jo a posrat to můžeš jen když nevíš a zkoušíš ,  a9  Tak se tomu vyhni  a1 

Motor → Těsnění hlavy KTM LC4 1996   14.08.2019 17:08:41 | Vlákno má celkem: 46 příspěvků

meela napsal(a):

Fireman: Jasan, sice asi pokládám dotazy jako totální nýmand, ale rysku horní úvratě a všechny ventily zavřený asi ještě poznám. Děkuju ti za radu, jak ušetřit čas a jsem vděčnej, že ho ztrácíte vy se mnou  ano 

V poho , já jen abychom předešli problémům  wink 

Motor → Těsnění hlavy KTM LC4 1996   14.08.2019 16:13:07 | Vlákno má celkem: 46 příspěvků

meela napsal(a):

Fireman: Ano, manuál mám. Vůle ventilů by měla být 0.20mm. Já chtěl vrchní část hlavy sundat hlavně proto, abych zároveň zkontroloval i ten rozvoďák, jestli mi neposkočil. Což dle návodů na YT poznám tak, že mi seděj všechny rysky, ale to právě nepředpokládám, že bych zjistil přes otevřený víčka ventilů.

Já jenom jestli víš při jaké poloze klik. hřídele měřit. Ohledně toho rozvoďáku , koukni na šponovák a hned budeš vědět. Pokud bude pořád v tahu , nemůže to skočit. Nastav správnou polohu kliky , změř ventily a při této poloze koukni na šponovák. Pokud bude uplně vyjetý , potom až sundávej vrch. Nepřidělávej si práci.

Motor → Těsnění hlavy KTM LC4 1996   14.08.2019 13:08:46 | Vlákno má celkem: 46 příspěvků

meela napsal(a):

Fireman: Hlavu chci právě sundat kvůli rozvoďáku a vyřešit tim i ventily. K rozvoďáku se dostanu i přes ventilový víčka? big_smile

Ne ne, přes víčka jen vůle , na rozvoďák musíš celý horní dekl (viz . mira1150)  . Máš manuál ?  A už jsi to někdy dělal ? Nebo víš nějaké základní info jak přeměřit ?

Motor → Těsnění hlavy KTM LC4 1996   14.08.2019 12:10:36 | Vlákno má celkem: 46 příspěvků

meela napsal(a):

Ahoj, chystám se sundat hlavu, zkontrolovat rozvoďák a ventily. Řeším těsnění. Mám tu těsnící papír tl. 0.5 mm. Máte zkušenost, prosím, zda-li tloušťka bude stačit nebo mám raději koupit standard těsnění?

Vyříznu si to na ploteru, takže s přesností neni problém, spíš mi jde o tloušťku samotnou a možnost ušetřit 600,-

Díky moc za názory. Meela

Počkej počkej. Možná to trochu pleteš dohromady. Pokud chceš sundat hlavu , tak tam patří pořádné těsnění a ne papír. Nepleteš si to s ventilovým víkem ? tudy se dostaneš na změření ventilů a  popřípadě rozvoďák

Karburátory → DellOrto PHM 38 a KTM LC4 400 / 1996   13.08.2019 14:21:52 | Vlákno má celkem: 16 příspěvků

meela napsal(a):

Fireman: právě že jsem za těch 5 let nalítal málo. Spíš víc stála, než jezdila. +- 3000 km (nemám tacho). Na enduro sem se dostal jednou v měsící na víkend. Proto jsem jí i předělal na silnici, abych si jí víc užil. Když jsem měl shozené svody, tak jsem koukal do hlavy, zda-li tam nejsou nějaké nánosy a tak, ale vypadaly v pohodě. Vůle jsem neměřil, jen sem na to koukal opticky, k tomu z pozice lajka smile Ale rozhodně nebyly ve stavu, kdy je občas vidím na fotkách.

Bohužel nemůžu v Praze moc najít někoho, kdo by do toho chtěl šťourat, a to ještě k tomu, abych při tom očumoval jak se co dělá a něco okoukal. Nemůžu o sobě říct, že bych nebyl manuálně schopnej, zatim jsem zvládnul udělat vše sám, buď podle YT nebo pokus omyl, ale do motoru jsem hrabat nechtěl bez pořádnýho vercajku, ale nic jinýho mi nezbyde a dovézt to můžu kamkoli jinam vždycky big_smile

Čistě teoreticky/prakticky - může mi při nakopávání přeskočit zub rozvoďáku?

Přeskočit to může v momentě, kdy je volný rozvoďák a to hodně. (vytahaný řetěz , vyjeté lišty , šponovák na doraz)

Karburátory → DellOrto PHM 38 a KTM LC4 400 / 1996   13.08.2019 14:15:02 | Vlákno má celkem: 16 příspěvků

meela napsal(a):

Fireman: No a ještě jedna otázka, prosím, jak poznám, že je jehla "OK"? big_smile

Oběhlá jehla má vydřenou hranu v místě kde končí protikus. Jehla musí být hladká a souměrná

Podvozek :: Rám → repas zadneho tlmica   13.08.2019 14:07:23 | Vlákno má celkem: 12 příspěvků

Rony.196 napsal(a):

Nazdar. Kedze si doma repasujem predne tlmice uz pravidelne tak by som sa chcel pustit aj do repasu zadneho tlmica co som este nerobil. Zaujima ma ci to tu niekto robi a ci by ste sa nepodelili o skusenosti. Videa uz mam napozerane dost. pripravky si viem vyrobit ake budem potrebovat lebo mam pristup k freze sustruhu a podobne. Jedine coho sa obavam tak je plnenie dusikom. Nasiel som na internete ventil na plnenie ale vychadza 170e. Ako ked k tomu potrebujem len ten ventil,flasu s dusikom a pripravky ktore si vyrobim tak to by sa mi coskoro vratilo. Popripade ci nemate nejaky podobny ventil vyrobeny. a este pre info ak sa pustim do toho tak budem repasovat kyb tlmic z mojej yz ako prvy.

Inak tu je ten ventil:
https://www.mxparts.sk/moto-kros/Pripra … d34787.htm

Pokud  budeš dělat jen repas, tak to není tak horký . YT je toho plný (viz raduz odkaz). Ale pokud bys chtěl ladit , tak to je jiný level. To jsou info , které ti nikdo neřekne

Karburátory → DellOrto PHM 38 a KTM LC4 400 / 1996   13.08.2019 13:22:08 | Vlákno má celkem: 16 příspěvků

meela napsal(a):

koll: No, to je otázka sama pro sebe. Taky mě napadlo, jestli mi o zub neskočil rozvoďák, neb když jsem nedávno nakopával levačkou ze sedla, měl jsem takovej blbej pocit z celýho toho průběhu. Bohužel už si nevybavim, jestli to bylo před problémem, nebo už s problémem co tu řešim.

Ventily jsem těch 5 let neřešil. Chtěl jsem to nechat profíkům, až se to celý vysype, tak udělat GO big_smile No, možná je na čase big_smile

Než začneš něco ladit na karbecu, udělej tu přírubu a hlavně koukni na ty ventily. Nevím kolik najedeš , ale 5 let je už dost , pokud teda nestála ve stodole  wink  Jehla je cajk ? Když už jsi mluvil o šoupátku.

Karburátory → DellOrto PHM 38 a KTM LC4 400 / 1996   11.08.2019 20:57:47 | Vlákno má celkem: 16 příspěvků

meela napsal(a):

Fireman: Ahoj, no, trošku blbě jsem to popsal, omlouvám se. Zkrátka jsem na karbecu pootočil o půl otáčky "štelovátkem s pružinkou", aby na volnoběh bylo víc otáček, než původně, v domění, že by to mohlo pomoct.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … b_idle.jpg

Pokud máš vše jak bylo před čištěním a začalo to střílet, tak se něco nepovedlo. Jde tam nejspíš málo šťávy , nebo naopak to někde chytá luft . Co příruba z karburátoru ? s hladinou si nehnul ? a ta bohatost ,neotočil sis ?

Karburátory → DellOrto PHM 38 a KTM LC4 400 / 1996   11.08.2019 18:35:14 | Vlákno má celkem: 16 příspěvků

meela napsal(a):

Ahoj kolegové, nějakej pátek si dávám dohromady tuhle starou vránu. 5 let už mi slouží relativně v pohodě, ale poslední dobou mě trápí karburace. Před 5 lety jsem nechával karbec čistit ultrazvukem a vše šlapalo jak má. Poslední rok mi z přepadových hadiček začal vytékat benzín, a to tak, že po odstavení motky pod ní bylo nachcáno třeba i 2 decy benálu. Tak jsem se pustil do rozborky a vyčištění. Benzinem, ultrazvuk nemám. Zřejmě byl zaseklej plovák a pro rozborce, vyčištění a zborce mi to přestalo chcát. Zaplať pánbůh. Každopádně problém mám jinej.

Začalo mi po zavření plynu střílet do laufu, a to jakože dost, což se mi už moc nelíbí. Jasně, když si to jednou střelí, tak je to shůdný, ale když to střílí pořád, tak to lidi kolem už musí dost srát, včetně mě. (předělal jsem na SM a jezdim tim většinou po Praze). Střílení bych každopádně i oželel, pokud by mi při podřazení motor nechcípal. Z 5 na 4 v pohodě, ze 4 na 3 taky, ale třeba ze 3 na 2 chcípne, pokud to před podřazením pořádně nevytáhnu meziplynem. Na světlech dost blbý - nemám el starter, takže když si to chcípne v pitomým intervalu, tak nakopávám. Sere mě se na to pořád soustředit a rád bych to vyladil.

Teď k faktům:
1) Trochu jsem povytočil trysku volnoběhu, s doměním, že když vyspojkuju, tak mám nízko volnoběh a spadne to, ale nepomohlo to.
2) Startuje na první kopnutí. Občas sytič, ale v tomhle vedru sytič není ani potřeba.
3) Svíčku mám celou dobu spíš černou, než cihlovou, ale doteď v tom nebyl problém, takže z toho dedukuju, že bohatost směsi byla vždycky v pohodě, protože se problém objevil až teď.
4) Přes zimu jsem měl párkrát sundanej lauf kvůli opravám, ale to párkrát i předtím, takže bych asi ani nevsázel na netěsnosti ve výfukovým systému.

Prostě mi přijde, jakoby to začalo zlobit "z ničeho nic". Máte prosím nějakej nápad, na co bych se měl zaměřit? Neměli byste prosím fotku, kde najdu na karbecu šroub bohatosti? Zkusil bych to poštelovat.

Jinak jsem mechanik samouk, vše si na tom dělám sám už od počátku a asi to tak i zůstane, nikomu se v týhle vráně už moc hrabat nechce big_smile

Díky moc všem za rady a nápady.

Ahoj, nerozumím bodu 1 ???

REKLAMA

VOLNÁ REKLAMNÍ PLOCHA - dotazy pište na info@offmoto.com

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů