Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (114)
Srazy (69)
Výlety (110)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

VOLNÁ REKLAMNÍ PLOCHA - dotazy pište na info@offmoto.com

Enduro → Suzuki DRZ 400 E, S, SM   18.06.2018 17:14:20 | Vlákno má celkem: 588 příspěvků

JirkaGS:

Nějak jsem to neštudoval, ale osobně slyším asi nejvíce tikající ventily, možná rozvoďák. Není nic jednoduššího než přeměřit ventily a vytáhnout napínák rozvoďáku a podívat se, jak na tom je. U těch ventilů taky zjistíš hned jestli mají velké vůle, tak to bude tikat prostě. Udělal bych tohle pro tvůj klid. To je to nejmenší a potom se uvidí.

Enduro → Erzberg   06.06.2018 15:24:35 | Vlákno má celkem: 186 příspěvků

Semis:

A jakej by měl být podle tebe prolog aby se to vytřídili podle schopnosti jezdců? je to všude stejné, tak jak píše Hoždy. Ať už je to Erzberg nebo Drapák. Stejná písnička kdy ti nadělí 3 min. na prologu a potom jim jezdíš po hlavách na první muldě, kterou nemůžou vyjet. Ale jak tohle vyřešit? Prolog nemůže být těžší, jak samotný závod přeci. Takže?

Enduro → Erzberg   05.06.2018 15:19:53 | Vlákno má celkem: 186 příspěvků

TO sou magoři, jak sviňa a22  usch  Ale ono se to asi zase zdá, pokud člověk jede na široké, šotolinové cestě kde vidí dost dopředu, tak to asi samo vybízí to oroštovat a potom se člověk sám diví, že to tak upaluje a v pohodě.

Kubajzs:
borec ano  gp  chytl dobrou stopu a dřel to až nahoru  ano 

Enduro → Erzberg   04.06.2018 22:50:43 | Vlákno má celkem: 186 příspěvků

Už jsem to viděl. Nechápu kde se tam zjevil Bolt podruhé. Asi mu to jednou nestačilo big_smile Ale to dojel ještě dobře, když pomohl dvoum vyjet nahoru. Prakticky to vyjel jen Jarvis a Walker, takže vítěz je zasloužený nebo spravedlivý spíše? Každopádně ten CP byl masakr heh11 

Enduro → Erzberg   04.06.2018 15:44:10 | Vlákno má celkem: 186 příspěvků

gsxrm:

a zkušenosti! Nechápal sem, jak to Medvídek napálil ten začátek. Jsem si říkal, že asi zapoměl, že to není endurocross, ale spíše vytrvalostní závod heh2  Ovšem nevim co se stalo. Viděl jsem jen začátek, tak nevim, jak to ztratil. gp  Ovšem pan Jarvis zkušeně z nějakýho 17ho místa je pomaličku lapil všechny. Jeho jasná zkušenost, že se nevyplácí na Erzu přestělit začátek  ano 
Všeho všudy jsem napočítal asi 5 čechů pouze. Cyproš dobré, ale myslel jsem, že bude lepší a navíc jsem si myslel do teďka, že jezdí 250 a ne 300ku. A Roman Korber 78. místo. Takový jeho standart se mi zdá  ano  gp 

Enduro → HONDA CRF450L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   23.05.2018 22:11:22 | Vlákno má celkem: 55 příspěvků

No konečně někdo. Až to pochopí i Yamaha z WRR, tak to  bude boom na kterej hodně hobíků čeká, ale tohle je dobrý začátek  ano 

Enduro → Jak jsem se vrátil na začátek aneb vybírám znovu   09.05.2018 11:04:11 | Vlákno má celkem: 41 příspěvků

Zase je to o tom co s kým budeš jezdit. Jestli budeš jezdit s těma 4kolkama tak si kup klidně DR-Z. Ideální. Ale jestli jsi lítal před třemi lety výjezdy, tak je zase otázka čemu říkáš výjezd. Jestli budeš mít minimální přejezdy po silnici a hlavně terén a chceš to mít na drapákách, tak určitě to WRR. Ale je otázka, jak těžký výjezdy jezdíš, prostě aby jsi nemusel pod kopcem točit WRR to nevědomí jenom proto, aby jsi získal rychlost a vyjel nahoru, protože z toho objemu prostě nevymáčneš výkon a rychlost na určité výjezdy, fakt se to musí držet, ale co jsem na tom jel jeden výjezd u nás, tak to letělo hodně pěkně, teda když jsem to fakt držel. Takže sám musíš usoudit kde a s kým a jaký terén a podle toho se zařídit, ale souhlasím z lukem, že když budeš jezdit 80% terén a 20% silnici (přejezdy), tak WRR bude dobré, jen mysli na ten výkon, aby nechyběl, ale to už by byl dost těžký terén (výjezd spíše), aby to tak bylo. Ovšem jestli tě to chytne zase hodně, tak ti možná, ale fakt jenom možná začne vadit váha při zvedání moto a následně potom i výkon. Jestli budeš jezdit s někým kdo má ostrou, tak si ji půjčíš a budeš se bít do hlavy, proč jsi šel do WRR a ne rovnou do ostré, když jsi mohl ušetřit. Je to taky otázka peněz, jestli máš na novou ostrou, tak ji ber, ale musíš vědět, že u toho zůstaneš a necháš si jí déle, protože  při následným prodeji po roce, dvou neskutečně proděláš.

Enduro → Nejlepší soft enduro?   09.05.2018 10:50:48 | Vlákno má celkem: 76 příspěvků

luke21:

WRR má malý objem a zbytečně se musí točit. Musíte brát ohled na to slovíčko SOFT. Tudíž nemusí to projet těžký terén, ale obě to zvládnou, jak WRR, tak i DR-Z, ale WRR se zbytečně bude točit na cestě a bude asi trošku vibrovat více než DR-Z při stejné rychlosti. DR-Z je zase zcela nepovedené, těžké, bez 6tky! někdo tady může přijít zase z TT-R, ale zase to je těžká kráva, když se bude muset někde zvedat ze země v terénu.

luke WRR není nic pro nižší postavy. Je to vysoká kráva jak cip, a na to by v terénu maličký člověk doplácel neustále, ale zase je nejlehčí z toho co tu píšeme, takže když se má zvednout, tak je to nejmenší problém, ale zase kdyby sis vzal DR-Z, tak si řekneš taková těžká kráva a moc víc to nejede než WRR. Má to lepší spodek do terénu a na cestě bys měl v uvozovkách poloviční otáčky, ale stejnou rychlost, jak na WRR a kdybys držel stejné otáčky, jak na WRR, tak zjistíš, že to jede daleko lípe a úsek přejezdu co máš najetý zvládáš za poloviční čas. Objem je objem.
Univerzální musí být zlatá střední cesta, protože nejde tahat tu váhu 600 ccm v terénu, na cestě zase nejlepší díky objemu, a nejde tahat WRR po dálnici, ale v terénu zase jo. Jen se ti snažím vysvětlit, že i když si tady chválí každý to svoje, tak WRR je dobré na okrsky + terén, ale taky každý hodnotí, tak jak a co jezdí. Dá se o tom hádat do nekonečna.

Ovšem za mě nejlepší uni je DR 350! Luxusní nadčvercový motor, jede to jako lokomotiva v terénu tě to vyveze všude, nevzpíná se to, jako lehké a proto to jede traktorově i v dost těžkých terénu díky svému motoru. Ten motor je nezmar a má luxusní 6tku! váhově se to blíží WRR co vim. Je to vzducháč, takže o starost míně. jednoduché endurko, které se dá použít kdekoli. DR-Z je oproti tomu sračka!

každý si pomeleme to svoje, takže nekonečné téma a až budeme v důchodě zase se o tom můžeme hádat. projel jsem se na wrr, DR a DR-Z jsem vlastnil, takže mám celkem objektivní hodnocení. luke, které jsi z těchto moto vlastnil nebo vyzkoušel ty?

Ještě UNI musí mít alespoň pro mě jasné kritéria!
startér
6 kvaltů
nejlípe jednoduchý motor (vzducháč)
pro mě jednoznačně nadčverec nebo čtverec ať to má spodek, a ne, jak dnešní motory co klepou, jak šicí stroje na malým zdvihu.

PS: jen můj názor

Podvozek :: Rám → Jaké používaté pneu? Cross/enduro   02.05.2018 22:26:18 | Vlákno má celkem: 2503 příspěvků

tadeo22:

Tohle srovnání mám, ale fakt nevím co k tomu napsat. Vše je to o tom co jezdíš? Jestli jezdíš závody, tak ti nic neporadim. jestli les, tak 754 je nejlepší asi do hmoty. prostě moc listí, bahna, hlíny. Celkem jde i v bordelu - klacky šutry, ale na to jsou lepší pneu. 754 hlavně do hmoty obecně a díky výšce špuntů má největší výdrž jaká existuje. mínus pro mě je, že se hůře ořezává než C10, protože má více špuntů a blbé rozestavení na prořezání.
C10 dobrá pneu celkem do všeho, ale nesmí zapršet to je potom v pejru na každém klacíku, šutru, kořenu. Ani za sucha nefunguje na kamenech a kořenech. sedí jí taky více jakoby čistý terén bez bordelu tj. hlína, bahno, listí, jak se do toho motá hodně šutrů, klacků a kořenů, tak nic moc. Aspoň, takový mám já pocit z těhle dvou pneu.

Podvozek :: Rám → Jaké používaté pneu? Cross/enduro   01.05.2018 09:07:09 | Vlákno má celkem: 2503 příspěvků

Rischwon:

čau shodou okolností jsem jezdil SPEEDY CROC na motorce co jsem koupil (exc 200). Byla tam nazutá nová a ta pneu byla parádní, ale neuměla vůbec fungovat na suchých kamenech a kořenech natož tak na vlhkých vyk!  stop2  jelikož jsem si ji chtěl koupit znova a na netu najdeš snad pouze je CC a většina pneu obchodů tohle označení vůbec neřeší, protože hlavní job mají pneu na auta, tak jsem se neodvážil ji objednat a tak jsem psal do Mitasu jaký je rozdíl CC vs. SC. A pán mi napsal, že pouze ve směsi vyk!  ale je!  CC je měkčí než SC o něco, ale je. Ovšem netuším, jak moc, protože jsem CC nezkoušel. Nesleduju to a nevim, jestli ji mají vůbec ještě v nabídce, ale nebál bych se koupit spíše měkčí směs, takže CC. Mohla by být lepší.

Pokec s bahnomily → Fyzická příprava na enduro ježdění   29.04.2018 20:56:35 | Vlákno má celkem: 166 příspěvků

Janek:
Jako drsné shrnutí, jak by se to mělo správně dělat. Ale realita v dnešní době, kdy je každej ve stresu a lítá, jak splašenej v práci doma kolem baráku, firmy atd. je asi taková, že časově to vidim na kolo kde budu mít mladého jako závaží a budu jezdit serpentiny za barákem. Nic víc nedám. doma dělám kliky celý rok, tak nějak a něco na břicho občas, když nejsem total rozsekanej večer po  celým dni. na motorce jsem si říkal, že bych zkusil jezdit potůček nahoru dolů několikrát zasebou, protože to je na ruce asi největší zátěž, protože stále spojka, plyn a balancování přes šutry atd. Nic víc proto nemůžu dělat. Celý problém je v tom, že člověk jezdí na vyjížďkách bez tempa. Stále se někde stojí na někoho čeká. To v závodu prostě není.
Nadruhou stranu, jak píšeš na Pankáče se mi to líbí nejvíce! Větší výzva pro mě je odjet si tento závod bez jakékoli přípravy a když dokončim a nebudu poslední, tak budu spokojenější než kdybych se na to připravovat, jak chuj a potom bych dojel stejně jako kdybych netrénoval nebo nedej bože nedojel. Bez přípravy a s tím, že by to byl můj první závod v životě by bylo na krutýho pankáče asi.  a13  gp 

Enduro → DRAPÁK RODEO   29.04.2018 08:59:42 | Vlákno má celkem: 755 příspěvků

WoxmenRX:

jojo přesně. Vim co to chce. Ale rychlost se získává těžko, když je člověk techničtější typ a jezdí hlavně mrdárny, které ho baví. Proto je prolog moje noční můra. Kdyby v něm byl nějaký těžší výjezd, kde by se to hromadilo, ale byl by dostatečně širokej, tak se to trošku vytřídí podle dovedností, ale takhle je to, jak už někdo psal. Krosaři vepředu a potom v závodě zase brzdí, ale tento rok už to nebylo asi tak horké podle videí. ano 

Enduro → DRAPÁK RODEO   29.04.2018 08:31:39 | Vlákno má celkem: 755 příspěvků

WoxmenRX:
Samozřejmě souhlas s tebou, ale já psal o hobíkách! vim, že si taky hobík, ale takový tréninky když se tomu věnuješ 4x týdně už je spíše poloprofesionální ne-li profesionální s tím, když chodí člověk do práce! navíc tohle vyžaduje už i dost financí, ale hlavně času. Hobík většinou nemá ani jedno pořádně...
Já si tohle moc nedokážu představit, jelikož dělám na směny a po noční jet na kolo a potom do práce by byl masakr, ale šlo by to no. Ovšem právě pro tohle jsou hobíci a hobíci, tak jak to píšeš ty.... cool 

Enduro → DRAPÁK RODEO   28.04.2018 23:37:26 | Vlákno má celkem: 755 příspěvků

TomR1:

taktak úplně přesně. Lépe to napsat nejde  ano  wink  a proto si párkrát za rok vyjedu z bláznama se kterýma jedu z půl vyjížďky přes bolest a trnutí rukou a sem rád za každý kratičký přejezd kde to rozdýchávám a zbytek sezóny je plácání sám ze sebou zaměřený spíše na tu techniku a snahu vyjet/projet bez chybičky.
O zasírání bych se vůbec nebavil vzhledem k příspěvkům výše. Vše je zcestné oproti názvu tématu... cool 

Enduro → DRAPÁK RODEO   28.04.2018 22:10:03 | Vlákno má celkem: 755 příspěvků

TomR1:

Jojo přesně tak  ano 
a další věc je ta, že můžeš být hrouda namakaná z posilky. Můžeš zvedat na bench třeba 200 kg, ale na motorce budeš sráč nulté třídy :-D Tím chci jen říct, že nejde o fyzičku/sílu vypěstovanou z posilky, běhání atd. ale jen jízda ti dá to co potřebuješ za sílu/fyzičku na motorku. Proto jen jezdit, jezdit a jezdit. Je zbytečné u nás hobíků trénovat stylem jako borci na dakar (posilka, běh, kolo) Nám stačí ta jízda na motorce.  gp  ano  cool 

Enduro → DRAPÁK RODEO   28.04.2018 21:40:19 | Vlákno má celkem: 755 příspěvků

TomR1:

jasné můžu to být i takhle, ale já jsem se s tím nesetkal na živo. Nechal jsem se unést a napsal jsem to vyloženě podle sebe. Jelikož jsem spíše v režimu udržovacím, jak napsal hansr, když najedu jen cca 50 MTH za rok, ale občas jedu z borcama co jezdí každý rok elite do 20. místa a jsem schopnej s nima absolvovat vyjížďku. Trápit se s nima 5H. Ze začátku v pohodě, ale ke konci se toho jen držim, modlim se aby mi to nezdechlo, ruka už není na spojce, ale vyloženě se toho držim a klepu si prdel v potoku kde se krásně jezdí ve stupačkách jen kvůli tomu, že nemám sílu. Nehážu si to kolem nohu v traverzu přes spojku, protože na to nemám sílu, ale objedu to co oni i technicky správně, ale pouze pokud mám sílu! takže to je jen můj osobní pohled spíše.
Ale myslim, že to tak je z 90%. Málo kdo má zvládlou techniku, tak aby si šetřil síly nebo jimy neplýtval nebo jak to napsat.
E: když už má člověk zvládlou techniku si říkám, tak už má i fyzičku, protože ta technika mu umožňuje trénovat dýle než tomu co tu techniku nemá a fyzicky to nedá, takže si myslím, že to je začarovaný kruh a alfa a omega je fyzička a ne technika, když to blbě napíšu. ano 

Enduro → DRAPÁK RODEO   28.04.2018 21:05:35 | Vlákno má celkem: 755 příspěvků

Jak napsal janek. to jste mi opravdu pomohli jakožto potenciálnímu zájemci o závod v příštím roce  lol  ano  A zase souhlasim z jankem, že pokud si člověk vyjede do nějakého 30-40 místa prolog, tak nebude mít problém se zásekama tam už jedou borci co trošku umí a jezdí takový terén. v zádu jezdí ti co myslí, že takový terén jezdí a mají na to. Ovšem všichni se asi schodneme, že enduro obecně je jen a jen o fyzičce případně rukách! Tím myslím to, že jezdecky na to máme vesměs všichni, ale když zdřevění ruce na druhým CP, tak je člověk v prdeli než kdyby jel se 100% silami až do konce. Tudíž se tady jen ukáže kdo jak má natrénované ruky. Pořadí v tomhle závodě nic moc nevypovídá. Takže mi z toho plyne, že já jako potencionální účastník příštího ročníku pojedu a nejspíše se smířím s tím, že jsem looser a pojedu něco snad do 100 místa a budu čekat ve frontě na pár CP. chci se zeptat vy co jste jeli, jak by jste reagovali na toho kterej přijede k frontě a např. dva, tři lidi objede a zůstane stát  vedle nich? Fér? nefér? Já myslím, že když to člověk dokáže a umí, tak je to správně, protože závod je od toho aby se rvalo dopředu a závodilo a ne čekalo, takže ostrý lokty. správně/špatně? nebo podle mentality každého soudruha? je to jen uvážení?
Pro představu má tady někdo video, jak by měl vypadat prolog zajetý do 30. místa?

REKLAMA

VOLNÁ REKLAMNÍ PLOCHA - dotazy pište na info@offmoto.com

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů