Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (120)
Srazy (70)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

VOLNÁ REKLAMNÍ PLOCHA - dotazy pište na info@offmoto.com

Podvozek :: Rám → Nechat si udělat repas podvozku není marné!   22.06.2020 12:02:32 | Vlákno má celkem: 916 příspěvků

sasaa_: Jo přehazoval jsem si to sám... vnitřní Tyčku jsem chytnul přes hliniková Lka normálně ve svěráku... šlo to pak dole po nahřátí povolit viz návod na youtube.
Jinak v klikání jsem na CC šiklák apod.. (tedy něco jiného než plácání se po lese) na C - 14 R-16)

Co se týče oleje... ten putoline byl obecně chválen a cena 250,- za litr je dle mě super... míchání olejů není problém a jsou na to tabulky.

Enduro → Seznam akci pro hobby jezdce rok 2017   22.06.2020 11:43:25 | Vlákno má celkem: 218 příspěvků

Small: .. tady to bylo teda extrémní v podmínkách, myslím že jinak by se to tak nestávalo.  Na druhou stranu,  jestli člověk dojede 37 a vícekrát si zkracuje trať tak nevím co z toho má.  Asi to už je nějaký závodní duch, který ho k tomuto žene?... Já osobně se jdu svést a soustředím se na sebe, to na kolik to stačí pak už neovlivním :-)

Ale celkově když tento "závod" (spíš závod s bahnem) spočítám..tak čas v přejímce a umývání moto po akci dá víc, než samotná jízda  ee2 

Enduro → Seznam akci pro hobby jezdce rok 2017   21.06.2020 10:32:30 | Vlákno má celkem: 218 příspěvků

Ojetá Fimka nebyla dobrá volba na tento typ podloží.. No bylo to až moc mazlavé.. Zážitek intenzivní  a9 

Enduro → Seznam akci pro hobby jezdce rok 2017   16.06.2020 11:38:48 | Vlákno má celkem: 218 příspěvků

peTTR: .. tak že by mě to konečně donutilo založit si FB?  a21 

.. pojedu dvojice, máme vzadu FIMky a něco už mají za sebou tak snad už nebude pršet  ee2 
A jsem zvědav jaká bude v SO účast, jestli oddělí dvojice nebo to pustí i s jednotlivci dohromady.. v Šikláku bylo asi 40dvojic a 200 jednotlivců  a22 

Ochranáři vs Motorkáři → Do lesa NE!   10.06.2020 09:46:01 | Vlákno má celkem: 1425 příspěvků

Miguel: .. ono to je hned.. někdo s klackem v ruce skočí před motorku, ten se lekne, adrenalin a neopatrnost na spojce a už je noha pod motorkou  a9 

Jinak lokalita "za mým barákem" ale kluky neznám...

p.s. před měsícem  jsme jeli přes louku resp. travnatý bordel vedle silnic.. malý brod a zas travnatá plocha - mez (tráva, lopuchy atd..).. sedlák ve starým Zetoru jak nás viděl tak to strhl ze silnice k nám.. najížděl do jednoho kluka, vyskočil z traktoru (ten nezabrzdil takže jen pomaličku dál).. skočil do brodu a začal po nás házet kameny.

Na naši obranu, projížděli jsme v klidu, čekali na posledního který měl píchlé přední kolo takže žadný kraviny a ničení nebylo...  Kdyby ten poslední neujel tak ho normálně přejede.. sedlák proste v tranzu  a13 

Oblečení jezdce → Funkční oblečení   08.06.2020 08:40:48 | Vlákno má celkem: 24 příspěvků

Barney.m: https://www.meliora.cz/under-armour-pan … Z0EALw_wcB .. jezdím prakticky celoročně, mám i spodky a ty si dávám i v létě.. je to opravdu tenoučký, jak píšou "druhá kůže".. pod chráníče ideální.
Je to pružné, běžně nosím XL, toto jsem vzal v Lku spodek i vršek a sedí dobře.  ano 

Enduro → Legální ENDURO ježdění v ČR + okolní státy   05.06.2020 11:28:17 | Vlákno má celkem: 86 příspěvků

Marýlek: moje-naše umístění raději nekomentuji.. pohled na časy na kolo s porovnání s konkurencí  a22 .. jeslti bude Trnávka, zvolím přiměřené tempo (= jet poslední :-)) aby zbyly síly na konec.  Nateklý předloktí po 10min a to je špatně.
Ale přiznám to sportovně, jsme lesní mr.ali, MX a CC palbu nejezdíme takže co jiného čekat... ten jeden dva závody za rok z nás závodníky neudělá lol 

Novinky → Přírůstek ;o)   03.06.2020 11:11:57 | Vlákno má celkem: 112 příspěvků

Raduz TT600r: gratulace.. ať slouží zdraví a všechno je podle představ  ano 

Navrc.WR-F:  známý takto skončil s 5ti holkama..   big_smile 

Enduro → Legální ENDURO ježdění v ČR + okolní státy   01.06.2020 12:26:58 | Vlákno má celkem: 86 příspěvků

Carel: jet jednotlivce a14  tak bych potřeboval nějaký "drogy" na arm pump - zatvrdlý předloktí..  bliz2  pak přijdou banální chyby díky tomu, že spojka je jen ON/OFF.

Enduro → Legální ENDURO ježdění v ČR + okolní státy   01.06.2020 10:22:02 | Vlákno má celkem: 86 příspěvků

peTTR: v sobotu na dvojicích to nebylo ještě tak špatné..  čekal jsem to horší. Jednotlivci tomu asi pak ještě dali co proto.

p.s. máš to za rohem a snad budeš vědět - Trnávka se 20tého pojede podobně jako loni včetně lesa, koryta atd? (já teda loni nebyl, letos je to zatím s časem 50:50 tak uvidíme)

Podvozek :: Rám → Jaké používaté pneu? Cross/enduro   01.06.2020 09:28:04 | Vlákno má celkem: 2942 příspěvků

Norous123: na "lesní enduro" mitas červené - proč? To je tvrdý jak šutr... a9  Já vzal teraforce EF zelenou a jako univerzální "letní lesní guma"  super. Čitelná a krásně drží ty boky.

Trial → Koupím TRIAL   29.05.2020 13:28:37 | Vlákno má celkem: 51 příspěvků

Janek: tak tak... jezdím fakt obyč kožený botky (forma adventure?) který jsou spíš na vyhození, ale alespoň jsou vysoké a nespálím si lýtko o výfuk a špička je taky lepší než v teniskách...jen přes ten kotník to není úplně ono  a8 


rc28: ty trialky mají dle mě takový 10letý generační pokroky.. do roku cca 2000 jsou to opravdu spíš historické kousky... do cca 2010 je to už asi "jezditelné" a vypadá to jako moderní motorka...  pak přišla zase změna v rámech a modely 2012/2014 u jednotlivých výrobců jsou zas o kus modernější.

Trial → Koupím TRIAL   29.05.2020 09:41:41 | Vlákno má celkem: 51 příspěvků

Co zde psal Small a Kouba je určitě pravda.. nicméně ještě doplním jeden poznatek kde to pomůže i k enduru a to je hlava a1  Na trialce je potřeba mít před překážkou-nějakým úsekem dopředu namyšleno co to s motorkou a váhou vlastně udělá, jak musím já pracovat a kam přenést těžiště..kdy zaspojkovat - zvednout přední kolo atd. Myslím, že jsem si i toto částečně přenesl i na enduro.. že si před těžším úsekem v hlavě promítnu jednotlivé úkony jak to chci provést a kudy nejlépe směřovat moto atd..

Já se sice jen občas plácám za barákem na pár překážkách (když mám hoďku čas tak jen nasadím starší měkké enduro botky, páteřák a cyklo helmu a je to... žádné zdlouhavé šnoření a přípravy jak na enduru...) ale i tak to pomohlo.

Enduro → Jak pouzivat spojku   25.05.2020 09:35:52 | Vlákno má celkem: 11 příspěvků

peTTR: .. říkám, asi hodně záleží na stroji.. objem, 2T/4T, váha jezdce apod.  Já mám rozhodně klidnější projev s vyšším kvaltem a nevytočeným  motorem  tongue 

Miquel: kontrolu trakci mám... jezdím na to.  Někdy je to ale hodně na prd a22  bahnitý přejezd a motor díky této kontrole "vynechává" takže ti přijde jak kdyby tě někdo "brzdil"... prostě ucukané.. takové opačné ABS  roll 

Enduro → Jak pouzivat spojku   25.05.2020 09:04:35 | Vlákno má celkem: 11 příspěvků

Jak píše chalka... plynem se ve výjezdu citlivě nedá korigovat výkon.. Takže občas držím plynový heft "v jedné pozici", rychlost a trakci koriguju spojkou. A někde se mi osvědčilo jet např. místo 2ky na 3ku a skoro celý výjezd s částečně zmáčklou spojkou. To je výhoda a vlastně i nevýhoda 450/500 kde je silný spodek.   Na vytočenější 2ku to odskakuje a není trakce, na podtočenou 3ku o něčem jiném.

Nebo ve výjezdu kdy potřebuješ zatížit zadní kolo-víc trakce, ale motorka se ti už zvedá...když zavřeš plyn tak vlastně zastavíš a už se asi nerozjedeš... spojkou vlastně jen troško "ubereš na výkonu" a přední kolo jde dolu a zas můžeš pouštět spojku a natlačit se víc na řídítka atd...

Hlavně netvrdím, že je to takto 100% správně, prostě jen moje pocity.  a10 

Ochranáři vs Motorkáři → Do lesa NE!   21.05.2020 21:37:54 | Vlákno má celkem: 1425 příspěvků

Williams napsal(a):

TomR1:

Já to zkusím ještě trošku více rozvést.

Je důležité si uvědomit, že lesní zákon a zákon pozemních komunikacích jsou dva rozdílně světy a tvoří se ve dvou rozdílných budovách plných úředníků. Výsledkem je stále nevyřešená šedá zóna.

1. Lesní cesta neexistuje!

2. Zákon pamatuje pouze na: dálnice, silnice, místní komunikace a účelové komunikace. Kromě účelové komunikace jsou všechny ostatní předmětem schválení a musí být zanesené v katastru. Tj. geodeti zaměří.

3. Na stavbách, soukromých pozemcích, v lesích a na polích vznikají "samovolně" účelové komunikace.

- to nevznikají účelové komunikace, prostě vznikne nějaká cesta pres ornou půdu, přes les atd.
I nová účelová komunikace se povoluje přes stavební úřad, vydávají k ní stanovisko dotčené orgány... Komunikace se pak kolauduje atd.


4. Pokud se zaměříme pouze na účelové komunikace v lesích, je nutné si uvědomit, že ZÁLEŽÍ NA JAKÉM POZEMKU CESTA LEŽÍ
Většina běžných cest (silnice atd.) leží na druhu pozemku "ostatní plocha". Účelová komunikace (klidně i zpevněná tj. asfaltová), která leží na druhu pozemku "lesní pozemek" je brána jako LES!!. Z právního hlediska tedy není rozdíl, jestli jedete 10m vedle cesty, nebo po té cestě. Pokud je cesta, která vede lesem vedená jako druh pozemku "ostatní plocha" je vjezd možný (pokud není opatřena zákazem vjezdu). Může se jednat klidně i nezpevněnou cestu!

- neplatí na 100%..  Můžeme mít klidně komunikaci (je jedno zda místní nebo účelovou).. Může být zkolaudovana, v provozu atd.  Pokud se ale nejde na katastr a nezažada se o změnu druhu půdy (z orné nebo "lesní pozemek" na ostatní plocha komunikace.. v katastru se změna sama od sebe neprojeví.

5. Z toho tedy vyplývá strašný bordel, protože jako motorista nevozíte v autě aktuální katastrální mapy. Pořekadlo "Neznalost zákona neomlouvá" není úplně tak jednoduché aplikovat. Protože v daný moment můžu znát zákon, ale místní pozemkovou úpravu ne. Jako řidič to není v mých silách, jelikož se musím věnovat řízení a proto by lesní cesta měla být opatřena značkou. Nejvíce matoucí tedy mohou být situace na místních komunikacích, které nemusejí mít vodorovné ani svislé značení. Jako řidič pak nemám možnost určit, zda-li se pohybuji správně. Proto by měl být vjezd zakázán značkou.

- asi jsi myslel účelové komunikace, místní dopravní značení určitě mít musí.

Jsou tu dva "stejně" silné zákony a navzájem se tlučou. ZPK říká že můžu všude kde není značka zákazu vjezdu, LesZ říká že automaticky nemůžu. Zbývá tedy jediný argument do správní řízení, že jsem to nemohl vědět, jestli jedu po cestě do vesnice, nebo lesem.

Každopádně vjezd do lesa je zakázán! To že je to nešťastně napsané je věc druhá, ale duch zákona je jasný. Nejsem zastánce využívání právních kliček.

Enduro → Legální ENDURO ježdění v ČR + okolní státy   18.05.2020 21:56:33 | Vlákno má celkem: 86 příspěvků

Miguel:.. Něco nového v Šikláku?  Už bychom se pomalu rádi vydali.. Kolem domu už známe kazdej kámen  lol 

Enduro → Dotahování drátů zadního kola - ENDURO   13.05.2020 18:02:17 | Vlákno má celkem: 11 příspěvků

Zatím jsem nedotahoval vůbec..  a11  Kamarád s HQ 2019 má poslední dobou přezdívku špicar.. Za rok postupně asi 6 utrzenych špic. Zde byl spíš problém že špice prý byly pretazene..  Lepší spíš volnější - pružnější než napnuty jak struna.

Při poslední vyjizdce další kámoš potkal pěkný klacek a výsledek viz foto...nasledovala demontáž a rozhozeni špic z protilehlé strany.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6119_img-20200508-wa0005.jpg

REKLAMA

VOLNÁ REKLAMNÍ PLOCHA - dotazy pište na info@offmoto.com

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů