Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (120)
Srazy (70)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

VOLNÁ REKLAMNÍ PLOCHA - dotazy pište na info@offmoto.com

Oleje :: Maziva → Jak a proč mazat ložiska správně - plastické mazivo   03.11.2019 17:11:23 | Vlákno má celkem: 50 příspěvků

Je až k neuvěření, čemu jsou tady lidi schopni uvěřit, a co jsou schopni praktikovat na základě rady kosmickýho hovada, který tu plodí blbosti, a dělá ze sebe hlupáka. Vede mě k tomuto úsudku to, že veškeré rozumy co tu vyplodí, a které by mě ukázali , že asi ví o čem mluví, pak pohřbí totální kravinou, která mě utvrdí spíše o jeho hlouposti a o tom, že nerozumí technickým věcem a řídí se jen tím, co kde od někoho pochytí. Neumím si jinak vysvětlit, proč, když je tak inteligentní,a všemu tak dokonale rozumí, a preventivně mění ložiska, protože nechce jezdit s vůlí, protože si myslí, že to způsobuje opotřebení náboje, pak na základě slov motomechanika, který mu řekne, že vůle v ložisku je normální, jezdí dál. Viz příspěvek 5 tohoto vlákna. Dle toho jak se tady dotyčný prezentuje, by si nic takového nenechal namluvit. Takže buď lže, a nebo je hlupák. Pokud lže, což se zde v mnoha na mě mířených příspěvcích stalo, tak bych se dalšímu vymýšlení nedivil, a je to zkrátka průser. Pokud je hlupák, a radí zde lidem, pak je to taky průser. Takže je to vlastně průser tak či tak.  Už jen to, dát tam nerezová ložiska, jež se obecně vyznačují celkově nižší únosností, nižší zatížitelností v případě vibrací a rázů, je absolutní hloupost. Neboť právě to je činitel, který ložisko v kolech motorky zlikviduje. A to tento pán ví, neboť to v rozporu s názorem většiny, i výrobců tvrdí, že? A tvrdí, že jsou ložiska poddimenzovaná. A pak si tam dá nerezové ložisko. Korozivzdorná ocel, se používá pro ložiska určená pro provoz v oxidačním prostředí, například pro leteckou techniku nebo potravinářský průmysl. Tak proč je tento pán dává do náboje kola v offroadové motorce, a proč tento nápad vůbec někdo realizuje. A tento borec, tu bude tvrdit, a radit a přesvědčovat. A bohužel, mu to někteří skutečně baští i s navijákem. A to je smutný lidi, že tyhle bláboly od tohoto pána, tu shledáváte za užitečné, a praktikujete je. Nepochybuji o rozhledu tohoto jedince. Ale tím to končí.
A to si tento pán ještě napíše toto :Klidně piš svý zkušenosti, ale nepiš, že můžou někomu pomoct, leda k problémům popř. poškození důležitých dílů.
Lidi, jestli si tam na motorce pácháte zločiny dle jeho rad, a bůh ví, co tam pere za ložiska, a co radí lidem aby si tam dali, já říkám, dávejte tam to, co tam jako originální díl bylo, a nebo to, co je v porovnání s originálním dílem kvalitnější. Nikdy nenásledujte pokusy člověka, který sám žije tím, že dělá pokusy, a dle toho ložiska na obrázku, nerezového, co vyndal z motorky, a bylo zcela na kaši, je to hazardování s vašim zdravím, protože až se vám to ložisko, které přemažete, které tam třeba ani nemá bejt, dosere někde ve 100km/h na louce, tak si akorát tak rozbijete držku, a v tom lepším případě se jen vyválíte. Snad dříve, než k tomu rozpadu ložiska z nerezu došlo, neporadil někomu aby si ho tam dal taky.

Janek napsal(a):

novej napsal(a):

....ložisko jako takový se samo nikdy neopotřebuje.

Tento mylný názor pramení z elementární neznalosti např. tak složitýho mechanismu, jako je kolečko na hnůj natož potom z něčeho složitějšího.
Ložisko se samozřejmě opotřebuje i v sebelíp těsněným prostoru, jediný rozdíl jsou volba typu ložiska a kvalita materiálu různých značek, .... ale opotřebovává se každý ložisko už z principu a fyzikálních zákonitostí .....

Když si chvilku sednete, a bude hledat, tak sami zjistíte, že ložiska se vyrábí dle jejich použití, podle mezinárodních norem ISO - International Organization for Standardization ( mezinárodní organizace pro normalizaci) , které určují, z jakého materiálu, mohou být ložiska pro danou oblast použití vyrobeny. Nekupujte levný náhrady, a o kvalitě materiálu pak nemusíte pochybovat. Že CX jakkoliv zatěsněný nevydrží to, co NSK. Ano, a to je ještě rozdíl v tom, v jakém provedení si ložisko stejného označení koupíte. 
Například ložisko 6005 RS má jinou plastickou náplň než ložisko 6005 ZR. A proto je u těchto ložisek i jiná mezní hodnota maximálních otáček. Tím jsou maximální otáčky RS ložiska 9400ot/min, a ZR s použitím jiného plastického maziva 14000 a s olejem 17000ot/min !!!!!!!   Kterou jste zde mimochodem zcela nepodstatně řešili, protože pokládat otázku co je pomaloběžné ložisko, když se bavíme o náboji kola, to je excelentní hovadina. A divím se uživateli, co na tuto otázku odpověděl, že se tím vůbec zabýval. Informace absolutně k ničemu. To je na místě ve chvíli, kdy na hřídeli s 10 000 ot/min budu nahrazovat, né měnit, ale nahrazovat ložisko, a bude mě zajímat jeho maximum otáček. A jak jsem napsal výše, můžu tam dát stejné ložisko, stejného typu, ale s jinou náplní. Tak. A dalo by se v tom šťourat hlouběji a hlouběji.Tyto dvě ložiska mají i rozdílné těsnění wink A třeba v tomto tématu zrovna o tom utěsnění by jste se měli bavit lidi. A ne o tom co je pomaloběžné ložisko proboha. A tohle všechno svědčí o tom, co se tu řeší za nesmysly.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3716_opera_snimek_2019-11-03_142157_wwwzklcz.png http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3716_opera_snimek_2019-11-03_142234_wwwzklcz.png
Tvrdit zde, viz. příspěvek 18, že koncern KTM, má poddimenzovaná ložiska v kolech,a je to nezpochybnitelné, je jako jít do stáje formule 1, a tvrdit jim, že mají špatně konstruované motory, a proto jim vydrží pouze několik tisíc kilometrů. Myslím, že kdyby autor příspěvku 5 šel dělat do stáje formule 1, způsobil by revoluci v oblasti životnosti jednotlivých komponentů formule 1 a celkově by jistě dokázal odjet celý seriál závodů s jedním vozem. To tvrdím i na základě toho, že se tady prezentoval tím, že když dělal v jedné nejmenované firmě v Plzni, tak za ním chodili páni inženýři s prototypy, které jim házel do koše, a smál se jim. Což pak ve finále smazal, neboť asi usoudil, že i na něj byla tato věta silné kafe. Předpokládám že tuto větu vyvrátí, jelikož bohužel, není čím podložit. Ale nemohu si odpustit to nepřipomenout.
  Ale zpět k motorkám. KTM dle mého názoru je špičkou ve vývoji offroadových motorek. Když se nad tím zamyslíme, tyto motorky nejsou konstruovány na nájezd desítek tisíc kilometrů. Jsou to formule1, které mají odjet závod, a projít servisem. Proč, by měli dimenzovat ložiska na nájezd desetitisíce kilometrů? Takže, proč tvrdit, že jsou ložiska poddimenzována. Chápete to lidi ???? Tyto ložiska, jsou navržena v souladu s využitelností motorky dobře. Vydrží tam přesně tolik, kolik vydržet mají. A naopak, vydrží tam víc, než musí. Že si to chudí pitomci koupí a pak kritizují co a jak málo vydrží, to zde není na místě. Uvědomte si to prosím Vás. Je to závodní stroj. To není stroj, který po celou dobu vašeho užívání vydrží bez zásahu. !!!


Lidi, to, že tu nějaký borec napíše pár věcí, některý pravdivý, politý nějakou omáčkou, se může zdát jakkoliv přesvědčivý, ale je potřeba vědět víc. Mnohem víc. Dvě navenek stejně vypadající ložiska mohou být zcela odlišná. Nenechte se zmást nedostatkem informací co jsou všeobecně na fórech, a nenechte se mást chytrákama co si rozeberou dvoutaktní motor a jsou to servisáci tělem i duší. Na fóru si najděte vodítka, vytahněte si pravdu, a ověřujte. A jakkoliv chytře to zní, prověřujte. Nebuďte blbý a nedělejte nesmysly s domazáváním ložisek, který nejsou nutný. A už vůbec ne v krku řízení motorky proboha. Když už sháníte info, ptejte se lidí co tomu rozumí. Já byl kdysi tady tím pánem označen za pejska co vše odkýve když se s ním někdo baví. No, a proč bych se měl s někým dohadovat a přesvědčovat ho že ? Neboť blbce nepřesvědčíš, a moudrému radit netřeba.


Na závěr rychlé video, kde vidíte vyndání ložiska z motorky.Hudbu si k tomu nějakou pusťte, na to kašlu. Už tak mi tahle kravina s psaním na fórum zabírá víc času než jsem chtěl a utíká mi plno práce.
  To ložisko má 103 mth. Na konci je vidět jak je naplněné originálním mazivem.  Ložisko je zcela bez vůle.
Kvalitu videa omluvte. Po zjištění kvality nahraného videa jsem nijak nechtěl znovu přetáčet v lepší kvalitě. Je nesetřihané, jen z větší části zrychlené.
Motorku meju po každé vyjížďce vapem. Peru to do nábojů, řetězu, všude. Lepší voda než hlína a písek. Ona sama voda není problém. Problém je to, co po mytí následuje. Co to může být, se zamyslete.

0:25 část guferka která je omytá vapem. Jinak je tam poměrně hodně nečistot co tam po obvodě gufera zůstali. Někdy meju motorku na stojanu a otáčím kola, tentokrát to bylo rychlé mytí od nejhoršího aby v garáži neopadávalo bahno.  Od toho mytí stojí motorka v garáži již týden.

1:40 koukám, zda je pod osou nečistota, prach, hlína, písek, voda. Vše čistý.

1:56 detail na osu s vazelínou. Osa je pěkně čistá a namazaná.
2:22 rozpěrka, čistá, namazaná.
3:13 druhá rozpěrka. čistá, namazaná, a malé kapky vody. Bohužel detailně je kamera není schopná zabrat.
4:02 záběr na guferko a vazelínu pod ním !
Následuje vyndání guferka a záběr na vazelínu pod ním. A to, je dámy a pánové, alfa a omega utěsnění ložiska. Ne že z něho budete kuchat prachovku a domazávat, což je pitomost. Vyplňte prostor mezi guferem a ložiskem. Zabraňte tomu, aby se k ložisku dostala nečistota. Vyměňte preventivně guferka. Ale nekuchejte ložisko. Fakt. Kašlete na to. Nedomazávajte. A nepleťte si domazání s přemazáním a přemazáním. Stejně jako ložisko 6005 a 6005 je rozdílné, tak přemazání a přemazání může mít také dva významy wink
Pak už je to o vyndání ložiska, a vykuchání prachovky. O náplni si udělejte obrázek sami. Připomínám že ložisko má 103 mth a je ježděné v bahně, vodě, písku, a mytí vapem, a podléhá prostě všemu co k offroad ježdění na motorce patří. 
9:12 sejmutí prachovky z ložiska, a světe div se. No a nebo ne, to je na vás.
Tak ať se daří. Zdar

https://youtu.be/TAFqxvFlTtE

Podvozek :: Rám → tlakovanie zadnej brzdy   29.10.2019 20:40:17 | Vlákno má celkem: 38 příspěvků

Kapalinu můžete mít uskladněnou ve vzduchotěsné nádobce jak dlouho chcete. Za 1. Nádobka musí být vzduchotěsná. Za 2. nad hladinou kapaliny musí být jen minimální hladina vzduchu. Takto lze kapalinu uskladnit.

Janek napsal(a):

Je to naprostá pitomost a neblbni tu lidem hlavy 

Hlavně že Ty plodíš moudra. Viz.

Janek napsal(a):

Pokud bude jednou nebo víckrát otevřená nádobka znovu zavřená, musí těstit jako nová, pokud nekupujete nějaký aušus.

O tom lze spekulovat. Čím je víčko těsněné. Kolik otevření/zavření vydrží těsnění než podlehne opotřebení, a přestane být vzduchotěsné? Ty to určitě víš, jelikož skladuješ a používáš kapaliny 10 let.  a2 


Janek napsal(a):

... a i v té motorce při nějakým hobby ježdění vydrží fungovat roky bez nějakýho blokování brzdy.  

Vážně? Tak proč..

Janek napsal(a):

V moto měním preventivně kapalinu každý rok po zimě, najedu cca 60 - 120 mth. Podle tvý teorie bych nikdy nemohl najet ani půl roku .... Zkus se nad tím zamyslet než budeš něco tvrdošijně obhajovat ne 

...a proč ji neměníš tedy po letech?

Kdo tu lidem blbne hlavy?  tull 

Janek napsal(a):

A kolik měsíců vydrží v motorce podle totalu potom těch několik měsíců skladovaná kapalina po otevření?
Jen lidem blbneš hlavy ne 

Nech si ji změřit, a podle toho můžeš posoudit zda ji tam třeba vůbec nalejt.

Janek napsal(a):

Používám 10 let starý zásoby kapalin právě od Totalu a ještě min 10 let je budu používat, protože budou ok i když podle výrobce už jsou dávno game over.
Když otevřu litrovku, tak mi vydrží několik let a otevíraná a zavíraná je x krát, skladuju doma nebo v nevytápěný dílně .....základ je max po sezoně vyměnit.

....aby k předchozímu scénáři nedošlo, musí se brzdové kapaliny kontrolovat a pravidelně vyměňovat. Obvyklá výměnná lhůta jsou jen dva roky. Brzdové kapaliny jsou totiž svým složením silně hygroskopické - pohlcují vodu z okolí a tím snižují svůj bod varu. U kapaliny v brzdovém okruhu vozidla i vyrovnávací nádržce může během dvou let dojít k poklesu bodu varu z původních např. 250 °C až na cca 130 °C a to pouhým pohlcením 4 - 6 % vody. Podobný děj nastává i v prodejním plastovém obalu, proto nemají brzdové kapaliny nikdy záruční dobu delší než 36 měsíců. Lehce může tento proces zpomalit použití víčka se zavařovací hliníkovou fólií, významně pak přímo balení kapaliny v plechovém obalu místo plastu.


Myslím, že jedinný kdo tu lidem blbne hlavu svýma výplodama jseš Ty. Že tam leješ 10let starou kapalinu je Tvoje věc, ale nepřesvědčuj druhý o tom, že je to v pořádku. Zrovna tak jako bláboly o domazávání ložisek. To je kapitola sama pro sebe, stejně tak jako Ty.

Pac a pusu  heart  a24 

JirkaR: ber to hlavně s humorem  ano 

Podvozek :: Rám → Nechat si udělat repas podvozku není marné!   11.06.2019 13:22:46 | Vlákno má celkem: 881 příspěvků

Janek napsal(a):

Toman napsal(a):

Janek: souhlasím že peníze vložené do naladění podvozku je správná investice... nicméně:
- osobně by mě zajímalo, co se dá na (nových) tlumičích "naladit" ee1  myslím tím bez výměny vnitřních komponent/cartridgí apod.
Pokud se jedná o rozbor, vyčištění, nová gufera případně nová pouzdra... nalití oleje tak je přeci jedno jestli to udělá pepa v garáži nebo někdo kdo se tím živí? Výsledek chodu vidlice resp. projev za jízdy při tomto postupu ovlivní jen typ oleje a jeho výška nalití resp. air gap.

Jestli se pletu tak dík za info  ano 

Evidentně vidíš, že není jedno, jestli to dělá Pepa v garáži nebo někdo, kdo tomu rozumí.
Ohledně ladění jsem pořád skeptickej a myslím, že mít to ve 100% origo stavu je lepší, než se snažit o něco lepšího a když to nestačí, tak jít do novější motorky a opět si vystačit s tím, co je origo. Dát pružiny na svoji váhu, doklikat a hotovo.
Ono 4CS jsou jiná liga než obyč jednokomory, který jdou bez problémů udělat kdekoliv "na koleni." Ty rozebereš, vyčistíš, složíš a fungují, když nejsi jelito. Ale i tak jsem viděl dost jednokomor, kde mechanik resp ala mechanik při narážení pouzder udělal groty a tlumiče nešly plynule. Chyb se dá nasekat dost a dost, začíná to špatnou úpravou trubek ala leštění, přehlídnutí malých sekanečků,  konče mnohým dalším. A 4CS, tam je to ještě víc o nouhau. Tipnu, že 90% Pepíků v garáži ani neví, jak ty tlumiče fungují a co je potřeba k tomu, aby mohly fungovat správně. Bohužel se spousta lidí učí opravovat podle youtubu a potom to dopadá ....Respekt před řemeslem se vytrácí ... jo klidně mi to přivez, já už jedny tlumiče dělal a nic na tom není  lol 
Včera se mi dostalo vysvětlení, proč můžou být tlumiče "tvrdší" i s olejem, který je řídší = nižší viskozita. Má to svoji logiku a mrzí mi, že jsem na to nepřišel. Ale byl jsem piožádaný o nešíření info.
Považuju se za šikovnýho, ale i tak si doma tlumiče jen rozhodím, vyčistím .... a odvezu na složení profíkovi. Zítra jedu pro podvozek z EXC 200. Nechal jsem dát SAE4 origo WP olej a uvidím, jestli to bude tak jiný, než s 5W Putoline, který tam byl před tím.
Cena repase předek + zadek asi 4400,- s origo oleji .... zítra budu vědět víc.

Chtěl bych vědět proč není jedno jestli to dělá Pepa v garáži, nebo "profík" Franta. Já říkám, že Pepa v garáži to může udělat líp než Franta, a že se zde pouze slovíčkaří, jako všude jinde. Protože on ten garážista Pepa tomu může rozumět víc, než třeba profík Franta v autorizovaném servisu. Dále jsem přesvědčený o tom, že to je o člověku jako takovém, jaký přístup obecně má k mechanice. Můžeme je nazvat třeba Pepa domácí kutil co má zlatý ruce a vztah k mechanice, a Franta profík co může dělat co chce, ale Pepovo ruce a vztah k mechanice prostě nemá, a lépe to neudělá.
Já si třeba novější motorku dovolit nemohu, a tak musím doladit stávající tlumiče. Originální nastavení mě nevyhovuje, a dle "profíků" jsem výsledku také nedosáhl. Až koupením nejměkčích nabízených pružin v kombinaci s jiným olejem jsem dosáhl uspokojivého výsledku.

Youtube a internet poskytuje dostatek informací, užitečných informací, a je potřeba neřídit se informacemi od Bouráka Boba a jemu podobných.  Nedělal bych z toho, že opraváři dle youtube stojí za prd. Nacházím tam potřebné informace, ten umí to a ten tohle, a je potřeba si vybrat to co potřebuji.

Zaráží mě Tvá slova: Respekt před řemeslem. Ty ho nemáš, tak se divím že to zmiňuješ. Nemáš ani vztah k technice. Motorky máš zbídačený až hrůza, nechci ani domýšlet průběh oprav. Hledáš nejlevnější řešení, leješ levný oleje. Originální díly nahrazuješ levnějšíma. Tomu říkáš respekt před řemeslem? Já ne.

Tlumiče se s řidším olejem mohou chovat tvrději třeba proto, že planžety jsou nastavené na originální olej a s jiným olejem se změní vlastnosti rychlého pružení, tedy chování planžet. To že není SAE 2,5W Motul jako Putoline či jiné značky už je taky známí fakt, a to že se mění po půl hodině jízdy vlastnosti levných olejů je už myslím taky známo. Taky by se třeba měli tlumiče ladit po oněch 30 minutách jízdy a ne za studena v garáži. Zmiňuješ že víš, ale nepodělíš se. Tak snad ani raději neříkej že víš  ne 

Já si třeba vše dělám sám protože nevěřím tomu, že mi frajer fakturuje olej za 500 a naleje tam olej za 500. Viděl jsem několik tlumičů po repasi a olej z těch tlumičů bych nelil ani do motorový pily  wink 

Podvozek :: Rám → Nechat si udělat repas podvozku není marné!   10.06.2019 14:56:07 | Vlákno má celkem: 881 příspěvků

mira1150 napsal(a):

Toman:

To se teda pleteš. Tlumič jsou především planžety kterejma ten olej protéká. A ty se dají různě měnit a to je o hlavní ladění.

Píše bez výměny vnitřních komponent.  wink  Planžety jsou samostatná kapitola a kdo téhle kapitole rozumí, nic Ti stejně nepoví aby nepřišel o svoje know-how. Já hledal vyhovující nastavení, zkoušel různé oleje, klikání, a nakonec mě začal podvozek vyhovovat až po nastavení podvozku pod svoji váhu, nikoliv na svoji váhu jak je všude udáváno.

Pokec s bahnomily → pouze ktm exc 300   10.06.2019 14:45:44 | Vlákno má celkem: 3993 příspěvků

koll napsal(a):

Sháním servisní manuál na 300 exc 2017 je někde ke stažení? Nebo k zakoupení?  key 

Kdybys ho ještě chtěl pošlu Ti odkaz ke stažení.

Páčky - Řidítka - Lanka → Midwest spojková páčka (brembo)   22.05.2019 09:14:00 | Vlákno má celkem: 13 příspěvků

milanride napsal(a):

Funguje to, ale za cenu trosku delsiho chodu spojky. Kdyby mel nekdo zajem o levnejsi variantu, at napise smile

http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=15724&p=5  tady bylo zájemců dost, ale v mém případě, nevím jak u ostatních, ses neozval. Teď nabízíš znovu. Tak děláš ty páčky nebo ne ? Kdyžtak sz. Díky

Fórum → RM Design - nikdy víc   15.05.2019 20:13:17 | Vlákno má celkem: 189 příspěvků

roxteedy:

Hele chlape, mě je to fakt u prdele co si tady kdo píše, ale celý offmoto ví kdo jsou hlavní aktéři a kolik sraček mimo téma tu píšete. Obhajuj si to jak chceš.  A že napíšeš něco k věci, a obalíš to haldou hnoje co je opět mezi tebou a tim druhým, co je mimo téma, nad tím se zamysli.  Můžeš mi poslat v sz telefonní číslo a můžem o tom pokecat. Ale nepoukazuj na to že tu jiný píšou mimo téma, když sám v mnoha tématech píšeš věci co s tématem nesouvisí  wink To je jedinný důvod proč píšu.  Nemyslím to ve zlém.  beer   wink 

Pokec s bahnomily → Výroba motopolepů pro členy fóra   15.05.2019 17:15:49 | Vlákno má celkem: 112 příspěvků

TomR1 napsal(a):

Je mi jasný, že spíš se jen špičkujete, ale kdyby to někoho zajímalo tak v mém okolí dvě 2T 250, tedy 2017 takže ne TPI, měněny písty 100 a 120mth a ani jeden nebyl potřeba.


Obě motorky jezdí i hobby závody.

Tom

Tome, podle čeho usoudili že nebylo potřeba měnit ?

Kdyžtak SZ ať nezasíráme téma offtopicem  ano2  ano2 

Fórum → RM Design - nikdy víc   15.05.2019 17:14:06 | Vlákno má celkem: 189 příspěvků

roxteedy napsal(a):

JirkaR, Michalexc, Jees:

tak proč to čtete? Vidím Roxteedy/Janek tak to nečtu... Chodí sem x100 lidí denně a stezujete si 3... Zbytek to tady hlta tak nepraste téma svejma offtopic nářkama... Přečtěte si jak se jmenuje téma a pak si teprve stezujte...

Já to nečtu  big_smile  Ani si neztěžuju  big_smile  Kdo to hltá by mě zajímalo, a taky mi vysvětli proč píšeš abychom neprasili téma offtopicem a sám píšeš offtopic  big_smile  big_smile  big_smile  Téma se jmenuje RM Design - nikdy víc tak se podívej na svoje poslední příspěvky a pak piš aby ostatní nezasírali téma offtopicem  usch 

Fórum → RM Design - nikdy víc   15.05.2019 13:39:45 | Vlákno má celkem: 189 příspěvků

JirkaR napsal(a):

....nejsou moc ku prospěchu tohohle webu. ne 

Někdo to vidí jinak, jinak už by se s tim něco dělalo. Ale na adresu admina raději nic nepodotýkej, jinak Ti ukáže kdo je tu pán a řekne aby sis dával bacha co píšeš na jeho adresu.  wink Takhle to tady funguje  a31 

Náhradní díly → Sháním chrániče kotoučů   13.05.2019 20:22:57 | Vlákno má celkem: 40 příspěvků

JirkaR napsal(a):

A nevěřím tomu, že 300 korun vz. 2500 origo v ktm bude 8x pevnější materiál - to asi ne. Vše ostatní kupuji originál. Ale po zkušenosti s tím prvním chráničem nemám strach. Zatím jsem se nespálil a vím, co si dovolit z Ali můžu koupit a co ne. Každému ale podle jeho uvážení.

Aby bylo možné Ti správně odpovědět, musel bys spočítat cenu materiálu, čili oměřit "ploutev", přičíst přídavky na obrábění a z toho vycházet se základní cenou materiálu. Při polotovaru o rozměru 150x100x50mm ( skutečný rozměry neznám, použil jsem vymyšlený polotovar pro příklad )  je cena 5083 199 kč a 7075 252 kč. Vycházim z cen za který nakupujeme hliník. Samozřejmě čínský ceny hliníku budou jiný, a těžko lze s jistotou zjistit z jakého hliníku to vůbec dělají.
Poslední dobou slyším název "letecký hliník" všude kolem. Ale je potřeba si uvědomit, že leteckej hliník může být i obyčejný EN AW 5083, což je jeden z běžně používaných. Záleží na tom, co z toho do toho letadla vyrábíš. A zapomeň že to číňan bude dělat z "letecký" EN AW 7075, která je třetí nejkvalitnější slitinou hliníku. Na Aliexpresu za 300 kč to rozhodně ze EN AW 7075 není.  smile 
EN AW 5083 má pevnost v tahu 270 - 275 MPa a tvrdost 73-75 HBW. https://cs.wikipedia.org/wiki/Zkouška_t … e_Brinella
EN AW 7075 má pevnost v tahu 360 - 540 MPa a tvrdost 104 - 160 HBW.

Rozdíl v pevnosti těchto dvou materiálů je značný. Rozdíl v obrábění je znatelný. Tvrdost EN AW 7075 je hodně poznat. 8x pevnější není, ale 2x pevnější ano. Cena by tedy měla být také dvojnásobná, ale jak jsou předražený díly všichni víme, o powerparts nemluvě. Rozhodně se ale nemusim u originálního dílu obávat, že to bude z nekvalitního materiálu, což v případě čínský výroby beru jako samozřejmost a počítám s tím že za málo peněz nemohu dostat díl srovnatelný s originálem. Pořád se bavíme o chrániči kotouče.

Jelikož EN AW 7075 není vhodná k eloxování a vhodnější je EN AW 5083, předpokládám že na Aliexpresu a možná i u originálního dílu nelze se EN AW 7075 počítat, a bude použitý některý z měkčích materiálů. Výborná pro eloxování je EN  AW 5005 ale její pevnost v tahu je 145 - 175 MPa, což je velmi špatné pro ochranu kotouče. O tom z čeho to v číně je se tu můžem dlouze dohadovat a stejně to nezjistíme, ale zapomeňte na ten Váš "leteckej hliník"  EN AW 7075  wink 
Na konec bych si troufl říct že to není o tom co si můžeš dovolit koupit z ali, ale o tom, jaký máš finanční možnosti.  

Motocross → Crossfire 2 x SG 12 ?   13.05.2019 10:00:33 | Vlákno má celkem: 12 příspěvků

Na SG 12 mam najeto cca 400 mth. Boty jsou co vyjižďka to z nich teče voda.  Když ne z potoka, tak z vapíka. První co jsem udělal bylo, že jsem rozehřál včelí vosk, boty nahřál na cca 40 stupňů, a zalil švy. Jednou za mesic impregnuju https://www.sg12.cz/moto-boty-prislusen … leni-100ml Mam jen dodrbanou podrážku od zadní brzdy, ošoupanej nárt od řazení. Jinak nic.  Výdrž 15/10  ano  Od úrazů mě zachránili krom jednoho případu mnohokrát. Bezpečnost 10/10. Omezený pohyb nohy v kotníku, určitě jsou měkčí a pohodlnější boty. Upřednostňuji bezpečí. A omezený pohyb je holt daň za bezpečí. Váha taky není nejnižší. Časem si na to člověk zvykne a už to nijak nevnímám. Komfort 7/10. Příště bych koupil znovu.

Dílna - Nářadí → Narážeč gufer   16.03.2019 11:02:39 | Vlákno má celkem: 49 příspěvků

RadoTP:

Zkus vytvořit model se závažím půlměsíce, a pošli mi výkres toho závaží.  Pošlu to kamarádovi aby na to kouknul a řekl mi zda je to u něj reálný vyrobit a za kolik. Kdyby na to kývnul, poslal bych Ti kontakt aby jste se domlouvali spolu na množství a ceně a nebo by jsis našel někoho z Tvého okolí abys mohl řešit individuální změny osobně. To by pro Tebe asi bylo lepší. Je to poměrně jednoduchý výrobek který by neměl být časově náročný. Když na to teď koukám tak by se musel změnit ještě způsob zácvaku z druhé strany aby to bylo vyrobitelný na jedno upnutí, což snižuje čas a tím pádem cenu. Třeba viz. obrázek. Pokud bys to chtěl realizovat tak to chce podrobněji promyslet a zkusit vyrobit prototyp.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3716_naraee2.jpg

Dílna - Nářadí → Narážeč gufer   16.03.2019 09:04:42 | Vlákno má celkem: 49 příspěvků

RadoTP:

Jdeš dobrou cestou, Dělal jsem si narážeče z hliníku, a pořád jsou moc lehké. Chce to větší váhu. Proto bych si plastové nekoupil, ale když zvýšíš váhu, už bych nákup zvažoval.  Ale nedával bych tam šrouby. To se mi nelíbí. Pro Tebe jednoduchý, protože koupíš šrouby a našroubuješ. Já bych šel cestou dvou kovových půlměsíců, který by se nacvakli na plast. Sice jsi odkázanej na výrobu někoho dalšího, ale efekt bude mnohem větší. Bude to těžší a bude to vypadat líp.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3716_naraee.jpg

Poptávka → Ktm koleno   13.02.2019 18:15:09 | Vlákno má celkem: 4 příspěvků

Kdybys chtěl nový tak 5610 bez dokladu. Kdyžtak napiš sz.

Ostatní → Měkká přední brzda i po odvzdušnění   03.02.2019 19:37:09 | Vlákno má celkem: 79 příspěvků

Janek:

 usch  usch  HAF HAF   

Vidím že náboje už nemáš tak začneš používat nadávky. Stejný scénář jako vždy. Nepřekvapil jsi  a27  a27  a27 

REKLAMA

VOLNÁ REKLAMNÍ PLOCHA - dotazy pište na info@offmoto.com

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů