Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (120)
Srazy (70)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

VOLNÁ REKLAMNÍ PLOCHA - dotazy pište na info@offmoto.com

Novinky → Yamaha T7   05.08.2020 15:29:37 | Vlákno má celkem: 248 příspěvků

pokud video s Tenerkou, potom tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=eDxBGc9TD4c
líbil se mi komentář jednoho chytrolína na FB: podle mě to má poladěný motor i podvozek a1  a1  a1 

Enduro → KTM EXC 250/300TPI, Husqvarna TE 250/300i   16.07.2020 15:51:01 | Vlákno má celkem: 565 příspěvků

tady spíš o nějakou konkrétní záležitost jde o prosté vyvolání flame-u... za každou cenu... neodporovat, to ho na.... nejvíc...

Ochranáři vs Motorkáři → Do lesa NE!   13.07.2020 09:12:58 | Vlákno má celkem: 1437 příspěvků

ADTTR napsal(a):

Williams napsal(a):

TomR1:

Já to zkusím ještě trošku více rozvést.

Je důležité si uvědomit, že lesní zákon a zákon pozemních komunikacích jsou dva rozdílně světy a tvoří se ve dvou rozdílných budovách plných úředníků. Výsledkem je stále nevyřešená šedá zóna.

1. Lesní cesta neexistuje!

2. Zákon pamatuje pouze na: dálnice, silnice, místní komunikace a účelové komunikace. Kromě účelové komunikace jsou všechny ostatní předmětem schválení a musí být zanesené v katastru. Tj. geodeti zaměří.

3. Na stavbách, soukromých pozemcích, v lesích a na polích vznikají "samovolně" účelové komunikace.

4. Pokud se zaměříme pouze na účelové komunikace v lesích, je nutné si uvědomit, že ZÁLEŽÍ NA JAKÉM POZEMKU CESTA LEŽÍ
Většina běžných cest (silnice atd.) leží na druhu pozemku "ostatní plocha". Účelová komunikace (klidně i zpevněná tj. asfaltová), která leží na druhu pozemku "lesní pozemek" je brána jako LES!!. Z právního hlediska tedy není rozdíl, jestli jedete 10m vedle cesty, nebo po té cestě. Pokud je cesta, která vede lesem vedená jako druh pozemku "ostatní plocha" je vjezd možný (pokud není opatřena zákazem vjezdu). Může se jednat klidně i nezpevněnou cestu!

5. Z toho tedy vyplývá strašný bordel, protože jako motorista nevozíte v autě aktuální katastrální mapy. Pořekadlo "Neznalost zákona neomlouvá" není úplně tak jednoduché aplikovat. Protože v daný moment můžu znát zákon, ale místní pozemkovou úpravu ne. Jako řidič to není v mých silách, jelikož se musím věnovat řízení a proto by lesní cesta měla být opatřena značkou. Nejvíce matoucí tedy mohou být situace na místních komunikacích, které nemusejí mít vodorovné ani svislé značení. Jako řidič pak nemám možnost určit, zda-li se pohybuji správně. Proto by měl být vjezd zakázán značkou.

Jsou tu dva "stejně" silné zákony a navzájem se tlučou. ZPK říká že můžu všude kde není značka zákazu vjezdu, LesZ říká že automaticky nemůžu. Zbývá tedy jediný argument do správní řízení, že jsem to nemohl vědět, jestli jedu po cestě do vesnice, nebo lesem.

Každopádně vjezd do lesa je zakázán! To že je to nešťastně napsané je věc druhá, ale duch zákona je jasný. Nejsem zastánce využívání právních kliček.

Ahoj jsem z toho teda pekne zmatenej,treba tady u nas:lesni nebo polní cesta na katastru znacena jako ostatni plocha bez zakazu vjezdu,muzu na ni?

jasně, že můžeš. obslužná komunikace. navíc, polňačky jsou většinou propojeny takovým způsobem, že ti nikdo nedokáže, že jsi se na ni dostal přes zákazovou značku. takže polňačky bez omezení.

Enduro → KTM EXC 250/300TPI, Husqvarna TE 250/300i   09.07.2020 08:17:34 | Vlákno má celkem: 565 příspěvků

PETARDAK napsal(a):

Miguel napsal(a):

tříkilo má najeto 8,5 hodiny a tak už je nejvyšší čas - odešel startér a31 
pátá návštěva servisu...

To ti vychází fajný poměr zábavy na moto a času projebaného odvozem, tam a zpět do servisu a31 ..... roll nebo ty závady finguješ, neb tam maj, sličnou prodavačku!!! lol 

to už přemýšlíš nad tím, že některé historky nejsou úplně historky, jako třeba jeden známý známého, který měl Panameru za dva roky 25krát v servisu, na plaťáku jel třikrát, z toho jednou z Itálie, který si v pátek odpoledne vyzvednul auto v servisu, když přišli mechanici v pondělí do práce, ptali se, proč si ho nevyzvednul, když je hotové a dostalo se jim odpovědi, že samozřejmě vyzvednul, že už je tam zase a1 
a že tedy skutečně nějaké "páteční kusy" existují.
přehrával se software, není možné, že do toho startéru jde třeba vyšší napětí, které ho spálí? ale myslím, že do toho nevidí vůbec nikdo a řeší se to metodou pokus-omyl...

Enduro → KTM EXC 250/300TPI, Husqvarna TE 250/300i   09.07.2020 08:13:08 | Vlákno má celkem: 565 příspěvků

nový startér: 5,5
chtěl jsem s tím vyje.bat - kick sada stojí 7,5 lol 
dvě cesty do Půchova - aby mi uznali kulanci, jednou přivézt, podruhé odvézt, z Brna dodávkou na celý den - s nejasným výsledkem - to už uvažuješ, jestli si to nekoupíš za své radši... a přemýšlím, co ještě může vy...

Enduro → KTM EXC 250/300TPI, Husqvarna TE 250/300i   08.07.2020 17:46:19 | Vlákno má celkem: 565 příspěvků

tříkilo má najeto 8,5 hodiny a tak už je nejvyšší čas - odešel startér a31 
pátá návštěva servisu...

Ochranáři vs Motorkáři → Do lesa NE!   11.06.2020 19:56:11 | Vlákno má celkem: 1437 příspěvků

Janek napsal(a):

liba23 napsal(a):

ále , kick má pravdu, když jede jedna moto  a  jede takový ten triálek tak je to trošku zvedlý volnoběh a občas se vrkne a na třeba 200 metrové vzdálenosti je slyšet jen to vrknutí, jak už jsou ty moto dvě a více tak to každou chvilku vrkne a nebo to vrká vkuse možná i dohromady ( jedna přes druhou ) .  Že zrovna ty Janku jsi to nepochopil …..?

Jsem v lese skoro kazdy vikend ..... Bydlim vedle lesa .... Mam jasnou predstavu, jaky hluk vydava 1, 2, 4, 15 motorek.
Nepotrebuju tu cist moudra od cloveka, ktery tu pred par mesici psal, ze by enduraky v lese postrilel. Nepotrebuju tu a ani nikdo jiny cist moudra o chovani na moto v lese od lidi, ktery v lese prakticky nejezdi ....doba se meni a co platilo nebo fungovalo pred 3 lety je dnes out ...
Je smesny, kdyz tu pise miguel, ktery v lese nejezdi (jak jsem psal, je to jen pozer), uz asi 10x jsem se ptal s.h.i.t.na to, kolik najel treba za posledni 3-4 roky mth a natoz v lese. Odhaduju nula. At pisne Raduz, kolik najel za posledni 3 roky na enduru, kolik navstivil lokalit ....a at potom sepisuji moudra .... ano 
Nanestesti je tu spousta lesomrdalum neprejicich zakomplexovanych kretenu, co se tesi z kazdy zpravy o tom, ze enduraci nekoho (zpravidla udajne) napadli ....a jde po nich policie ... A duvodu proc to tak je, je spousta. ne Skoro bych rekl, ze jsou mezi nima i bonzaci, ktery se na nas budou chtit brzy vytahnout. Radsi na tyhle zpravy nereagujte zednym topicem, evidentne prokativni ton nekterych prispevku je zarazejici.

V parte jsou kluci, co jezdi v sezone klidne i 5-6 x v tydnu a vse celodenky v lese. Porad je to mozny, kdyz se respektuji nejaky pravidla.
Ale sem nema cenu nic psat, je to tu verejny, na foru je registrovany kde kdo.

já jezdím na Slovensku ve vojenském prostoru a navíc CHKO. To je trestňák na třetí. takže proti mě jsi obyčejný upocený ho.vno a1  a1  a1 

Ochranáři vs Motorkáři → Do lesa NE!   11.06.2020 12:22:00 | Vlákno má celkem: 1437 příspěvků

kick-start napsal(a):

Jo jo, jezdit v bande po lese je nebetycna blbost. Uz i dve motorky jsou slyset vice jak 2x, natoz kdyz jede tlupa treba 5-ti stroju. Nez abych potkal jakekoliv auto, nebo traktor radsi zajedu i tam kde jsem to nemel v planu jen aby me pokud mozno ani nevideli. Az projede tak se vratim nebo pokracuji jinudy. Kdyz vidim ze se nekde maka ve strani tak jen "tise zmizim" pokud je nekdo na ceste, treba naklada, svaci, servisuje pilu, tak se tam netlacim projet jako ze jsem "v pravu". Nestojim o kontakt s kymkoliv kdyz delam to co se nema.
Je spousta ocasu na motorkach co nemaji paru o tom ze kdyz se tezi nema nikdo z pracantu naladu koukat na nejaky trotly na motorkach co chteji treba i jen projet po ceste. Ulomi se vrsek z kaceneho stromu a spadne jinam nez stom, vysmekne se klada pri priblizovani, nebo se treba jen skuli sutr ze strane. I kdyz jste tam nemeli co delat jsou z toho zbytecne opletacky na uradech, bezpecnost prace...
Particka motorkaru to ovsem vidi jinak. Lesaci je nechteji pustit, ale oni tudy prece muzou.... protoze pravo je na jejich strane, nikdo jim nebude zakazovat kudy tudy......  Cim vic motorek pohromade tim vetsi sila, jako hooligans na stadionu. To projedem, serem na ne, kdyz se neco semele je nas dost, nekdo to natoci na mobil ze jsme si nezacali.......

 ano 

Ochranáři vs Motorkáři → Do lesa NE!   10.06.2020 08:48:45 | Vlákno má celkem: 1437 příspěvků

No na dvou fotkách je tam zvěčněn motorkář jak přejíždí přes nohu ležícímu chlapovi... tady je těžké fandit "našim" lol 

Ostatní → Elektro kolo   07.06.2020 19:34:16 | Vlákno má celkem: 38 příspěvků

Palo7 napsal(a):

Miguel:
Jak píšeš, je to úplně enduro. Na silnic nebrat.

tak ono se trochu terénní použití předpokládá... inu asi absolvuju testovací jízdu.

Ochranáři vs Motorkáři → Do lesa NE!   07.06.2020 19:33:10 | Vlákno má celkem: 1437 příspěvků

JirkaR napsal(a):

blejdamint napsal(a):

Alexanderovic:
Tvle tak to jsem zvědav jak budou na těch hujdach nahánět vytuneny japonce,tvl to jsou snad starý dieselový kawy či co. Každopádně začíná to být fakt o držku.

Já bych to chtěl vidět - racing jako prase.

aby ses nedivil. V Březině /VP u Prostějova/ je takový pěkný výjezd, policajti stáli nahoře a pokuřovali a jenom čekali, až se všichni vyškrábou nahoru:)

Ostatní → Elektro kolo   07.06.2020 16:25:54 | Vlákno má celkem: 38 příspěvků

někdo kdo se vyzná... víc než já /každý lol /
je to dobrý stroj? nebo je to vysloveně do terénu a na silnici to bude utrpení?
https://www.cyklokyjovsky.cz/elektrokol … 020/d47668

Ochranáři vs Motorkáři → Do lesa NE!   07.06.2020 16:13:09 | Vlákno má celkem: 1437 příspěvků

pěkný stroje! ale s tím VP nechápu, osobně ho považuju v žebříčku společenské nebezpečnosti /ježdění v něm/ hned za oficiální MX dráhou:)
beztak tam rajtujou s technikou, tak o co jde?

Pokec s bahnomily → Zákaz hlučných motorek v Tyrolsku-včetně seriových strojů   06.06.2020 09:14:37 | Vlákno má celkem: 16 příspěvků

JirkaR napsal(a):

Na jednu stranu mě sere tohle omezování všeho. Příkladem budiž zákaz prodeje kuchyňských nožů v Anglii, protože uprchlíci s nimi páchají trestné činy. Tak si hospodyňka nekoupí v Tesco nůž.

Na druhou stranu: nesere vás když v neděli odpoledne, když si sednete na terasu na kafe začne soused řezat cirkulárkou a drtí ji do večera? A teď si představte, že bydlíte u silnice, z které se stala hlavní mototuristická trasa jenom díky zvýšené oblibě motorkářů, který tam dělají kravál celý den. Když silnici stavěli, tak s tím nikdo nepočítal a ty lidi to musí srát. Jediné, co je pak nasere je to, že budou mít méně motorkářů/turistů v apartmánech a hospodách, což teď určitě nikoho nenapadlo.

A bohužel si přiznejme, stejně jako u ježdění s endurem v lese: i když žádný strom neuschl kvůli motorce, tak motorky jsou zakázané a traktory, které to rozjebou 100x víc ne. Proč? Protože traktory těží pro prachy a stát z toho má prospěch (daně), takže je to tolerovaná škoda. Z endura prospěch nemá a naše potěšení je jim u řiti.

V Německu a v Rakousku nikdo cirkulárkou v neděli neřeže. Tam prostě neexistuje ani sekat trávu. Nejspíš proto je sejří uřvané motorky. Chyba se stala s tím, jak nastavili hlučnost. Předpokládám, že není problém vyrobit méně hlučnou motorku.
Traktor do lesa musí, motorka ne... nebo budeš kůrovcovou kalamitu řešit s EXCčkem?

Pokec s bahnomily → Zákaz hlučných motorek v Tyrolsku-včetně seriových strojů   05.06.2020 09:31:05 | Vlákno má celkem: 16 příspěvků

Williams napsal(a):

Zvolávat tady o konci svobody je mi přijde trošku mimo. Svoboda není dělat hluk a vyprdnout se na všechny lidi co jim to vadí.

V ČR jezdí cca 700 000 motorek (nepočítám do toho čísla Jawky a Čízy). Mnoho motorkářů má vícero motorek, takže může být klidně jen 500 000 unikátních vlastníků.

Z toho nám vychází, že tu žijeme s dalšímu 10 000 000 milióny lidí, kteří motorkáři nejsou. Celkem dost lidí má docela oprávněný názor, že motorky by neměli býti hlučné. Já je chápu. Je to naše zábava, děláme to pro radost, ale taky nevím proč bychom měli otravovat cíleně ostatní lidi svojí zábavou. Ruku na srdce, kolik lidí jezdí takovou pilu, že opravdu ten potenciál výfuku použijí.

Vlastním pár veteránů a musím říct, že si nedokážu představit svět, který by byl tak svobodný, co se konstrukce týče, jako předválečná léta. Výfuku byli jen trubky, ztracená mazání, dvoutakty, žádné pásy a bezpečností prvky. Paráda, ale s počtem dnešních vozidel bychom na té silnici ani neviděli a neslyšeli. Stačí si představit, kdyby všichni stále jezdili Trabanty a Jawkama.

Všechno se vždy muselo stát normou, jinak by výrobci při honbě za cenou nikdy sami neinvestovali do bezpečnosti a ekologie. Ano jsou výjimky, některé firmy cílí tímto směrem, ale jejich cílovka nejsme my. Škodovka by třeba sama od sebe tyto věci nedělala. 


Technicky nemožné? V sobotu jsem se koukal na to, jak CrewDragon sám doletěl až na ISS s posádkou a nosná raketa byla schopná zase neporušená sama přistát. Přijde vám, že technologicky nejde dosáhnout 80 dB?

Chápu, že se vám to nelíbí, ale za pár let se bude řešit, že největší hluk dělají pneumatiky. Tak to je a nikdo z vás s tím nic neudělá. Ale naši potomci až dorostou, tak už to budou brát jako normální. A třeba se budou vztekat, když někdo bude chtít zakázat gumové pneu, protože dělají hluk a bordel.

Dospělý názor ano 

Novinky → Ktm 790   02.06.2020 08:47:38 | Vlákno má celkem: 132 příspěvků

A jen doplňková informace, ve stejném roce, kdy stálo 990 Adventure R  - 369 000 Kč, stálo Super Enduro R - 350 000,- takže laciné taky určitě nebylo. A to jsou ceny z roku 2006, kdy byla průměrná mzda cca 20 000,
dneska máme 34 000 a ceny jsou prakticky stejné...

Novinky → Ktm 790   02.06.2020 08:27:43 | Vlákno má celkem: 132 příspěvků

Podle mého je asi stejně lepší /stejně řešené nádrže, obě motorky mají štít, Superenduro je trochu jiná kategorie/ srovnávat s 990 Adventure, což se koneckonců i jinde stalo
https://www.advpulse.com/adv-bikes/ktm- … adventure/

Novinky → Ktm 790   02.06.2020 08:19:10 | Vlákno má celkem: 132 příspěvků

bolux napsal(a):

Prochal11:
myslím že snad Žlábek zkoušel jak serko tak 790, a 790 je prý zas o třídu jinde, uplně ve všem

jako s tím gulášem, tobě chutná, mě ne, kdo má pravdu? big_smile 
SER s 36 litry paliva /Safari tank plus zadních 6 litrů/ mi ukázalo na váze 200 kilo. LC8 je megazábavný motor, nic lepšího jsem neřídil, ale mám svody dva do jednoho, což se projeví na daleko lepším projevu.
No a s tím souvisí, že mi to trochu víc topí, protože v sérii s 2 laufama SER netopí vůbec, ale vůbec, to jsem asi u jiné motorky nezažil, zřejmě tím, jak není nikde oplastovaná. No a nehorázně žere, to stříkačka určitě nedělásmile
Nemá žádnou elektroniku, žádné kontroly trakce, ABS, nic. Takže klidně můžu přezout na motárdové kola a nebude mi elektronika blbnout apod. Z druhé strany, doba je jinde, chytře nastavená elektronika
ti zachrání život na asfaltu při krizovém brždění, v terénu furt motorka nelítá ze strany na stranu, nemusíš nonstop spojkovat...
Motor ze 790ky mi přišel dost nudný, proti LC8.
Takže bych to řekl asi takhle: na zábavu, na vyblbnutí na polňačkách a šotolinách, tam by mě asi SER bavilo víc. I po patnácti letech ta motorka stojí 200+ a objevuje se jich sakramálo, takový osud 790ku určitě
nepotká, navíc nejpozději příští rok bude určitě 9kilo /možná bude dřív HQ Norden 901, možná budou stejně?/. Ale jako každodenní motorka v současném světě bude 790ka vítěz...

REKLAMA

VOLNÁ REKLAMNÍ PLOCHA - dotazy pište na info@offmoto.com

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů